W niedzielę (29-01-2012) z Placu Teatralnego wystartują załogi do rajdu Monte-Carlo Historique. Ten przeznaczony dla samochodów historycznych rajd organizowany jest przez Automobilklub Monaco równolegle do tego będącego eliminacją aktualnych Rajdowych Mistrzostw Świata, przy czym ma więcej wspólnego z oryginalnym Rajdem Monte-Carlo, niż to coś, co jest oficjalną eliminacją WRC.

W tym roku – tak jak w zeszłym i przed laty – jeden ze startów odbywa się w Warszawie. Pozostałe miejsca to Barcelona, Glasgow, Oslo, Reims i Turyn. Monte-Carlo Historique ma – jak kiedyś – formę zlotu gwiaździstego.

Tegoroczna lista startowa prezentuje się mniej ciekawie niż poprzednia, ale i tak warto przyjść. Garbusów na niej nie odnotowaliśmy, będzie za to z pewnością cała plejada ładnych Dużych Fiatów na obleśnych alufelgach z Tesco, w stylu skutecznie promowanym przez jednego ze stałych polskich uczestników imprezy.

Oficjalny start nastąpi o 13.00, ale wcześniej odbędzie się ciekawsze od niego badanie techniczne. O której dokładnie – nie wiemy.

Więcej informacji:

Automobile Club de Monaco

Polski Związek Motorowy

Stado Baranów

Do zobaczenia na miejscu.