Jak wcześniej zapowiadaliśmy, weekend 20-21 kwietnia odznaczał się mocno napiętym kalendarzem.

 

 

W sobotę odbył się Classic and Custom Saturday Night Cruise. Nasz wysłannik, który nie bez przygód (przy okazji dziękujemy załodze Kanciaka za pomoc) dotarł na start raportował stawienie się ciekawych aut, w tym Garbów, których nie znamy. To kolejna zaleta tego typu imprez – przyciągają one ludzi i poza spotkaniem starych znajomych można na nich też poznać nowych fanów starej motoryzacji oraz – of kors – ich pojazdy. Następne kruzy wkrótce.

 

 

Dobrą galerię możecie obejżeć na veedubie – klik.

 

Jeden z uczestników kruzu – dabtuner, następnego dnia wstał rano (no chyba, że w ogóle się nie kładł), żeby tym samym Garbem pojechać na wyścigi Apis Power Cup, gdzie wraz z Rebelem ścigali się w klasie Turbo RWD. Jest to klasa skupiająca tylnonapędowe samochody nie mieszczące się w kategorii pojazdów ulicznych i w której dopuszczane są dodatki w rodzaju doładowań czy wtrysku podtlenku azotu. Jak się domyślacie Garby obu delikwentów jeżdżą normalnie po drogach i – póki co – żadnych tego typu dodatków nie mają.
Po eliminacjach okazało się, że dab swoim poprawionym Garbem zakwalifikował się do finałowej czwórki. Zgodnie z zasadami został sparowany z najszybszym w eliminacjach, sprowadzonym ze Stanów, błyszczącym i ryczącym ośmiuset (podobno) końmi Dodgem Coronetem. Zachęcony przedostaniem się do finału dab wystartowal na pożyczonych i ściągniętych w ostatniej chwili ze znanego garażu w Sadowej slikach. Zmiana opon pozwoliła mu na radykalną poprawę rezultatów i zejście do niskich 13tek. Za to Dodge… w ogóle nie zdołał wystartować, przegrywając wyścig. Ostatecznie jednak kierowca Dodga stwierdził, że on się tak nie bawi i chce spróbować jeszcze raz. Dab się zgodził, co zaowocowało kolejnym startem, w którym niebieski Garb wystrzelił bez wahania do przodu. Kierowcy Dodga udało się tym razem ruszyć i po długim rozpędzaniu 800 amerykańskich koni dopędziło wreszcie daba. Rezultat tego wyścigu został już uznany za oficjalny, więc (tym razem) Dab nie stanął na pudle, ale dzięki dodatkowemu startowi udało mu się poprawić swój rekord. ET 13.293 @ 160.42 KPH, RT 0.302, 60ft 1.711 daje mu trzecie miejsce w ogólnopolskiej tabeli ścigających się Garbusów, a szczerze wierzymy, że to nie jest jego ostatnie słowo.

YouTube Preview ImageYouTube Preview Image

 

 

Za to piszący te słowa wybrał tym razem inną, bardziej stateczną formę motorsportu w postaci rajdu w Mogilnie.