Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Garbiarnia - forum o stronie -> Netetykieta Forum - Bądźmy kulturalni Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: 24 Maj 2005, 18:47 Odpowiedz z cytatem
Maroka
Czyściciel Gaźnika

podpisuję się ooma ręcami i nogmi

tak tak
właśnie to jeden z powodów , dlaczego nie śledzę tak postów jak dawniej
mam mało czasu bardzo na zaglądanie do netu i jak zaglądałem na forum i jakiś temat mnie zainteresował to zanim przebrnąłem przez ..... ileś odpowiedzi w poszukiwaniu właściwej treści tracąc na to wiele czasu stwierdziłem, że poprostu nie stać mnie na tracenie bardzo cennego dla mnie czasu i żadziej, niż kiedyś zagladam czy odpisuję na forum

hi
hi
hi

hiii
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: 24 Maj 2005, 23:07 Odpowiedz z cytatem
rebel
Mierzalnik Przerwy

1971 VW Typ 1 1302

fakt...
Musze przyznać że do niektórych topików nie zaglądam już w ogóle, przedarcie sie przez gąszcz niemal inentycznych w treści postów jest bez sensu. Włascza topiki typu - urodziny, czy "garbiarnia sie rozrasta". Ten ostatni ma już chyba ze 40 stron i byłby czytelny gdyby każdy klubowcz nie miał w obowiązku powitać nowych członków, a w ten sposób ten topik rozrasta sie w tempie geometrycznym -> im więcej członków, tym więcej powitań i tak dalej...

Nie wiem w ogóle po co ta dyskusja... Pisanie na temat i czegoś nowego ( w miarę mozliwości i rozsądku) jest rzeczą oczywistą, a kwetia ortografi i interpunkcji to kwestia szacuku do czytelnika. Zalecam rozsądek w stosowaniu obu kwesti co by znów nie przeginać w drugą stronę.

Prosta sprawa. Madry inaczej mówi co wie, a człek inteligentny wie co mówi i tyle.

http://california-look.pl/
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: 28 Września 2005, 23:38 Odpowiedz z cytatem
Barzant
Marszałek Polny

1963 VW Typ 1 1200

Czy ta jakas etykieta nadal obowiazuje??? Bo juz minelo troche czasu... temat przycichl....

PostWysłany: 29 Września 2005, 09:27 Odpowiedz z cytatem
garbaty
Administrator

1973 VW Typ 1 1300

Barzant napisał:
Czy ta jakas etykieta nadal obowiazuje??? Bo juz minelo troche czasu... temat przycichl....

Nadal obowiązuje. Mam nadzieję, że każdy jej przestrzega i dlatego wszystko trochę przycichło. Smile
PostWysłany: 8 Listopada 2006, 14:28 Odpowiedz z cytatem
ENTER
Wymiennik Korbowodowo-Panewkowy

Proponuję wszystkim przypomieć sobie co jest napisane w pierwszym poście, bo ostatnio mam sporo pracy z poprawkami i kasowaniami Twisted Evil

PostWysłany: 19 Lipca 2007, 10:11 Odpowiedz z cytatem
garbaty
Administrator

1973 VW Typ 1 1300

garbaty napisał:

1. Nie piszemy postów niezwiązanych z tematem lub odnoszących się do innego tematu.

3. Nie piszemy postów, które nie wnoszą niczego do dyskusji.

10. Nie bądźmy dla siebie niemili. Traktujmy innych tak jak byśmy chcieli sami być traktowani.

Chciałbym przypomnieć wszystkim trzy zasady z naszej netetykiety. Bo ostatnio mam dużo kasowania i porządkowania forum, a gdyby wszyscy ich przestrzegali i mnie, i Wam żyłoby się łatwiej.
Re: Netetykieta Forum - Bądźmy kulturalni
PostWysłany: 21 Lipca 2007, 20:00 Odpowiedz z cytatem
garbaty
Administrator

1973 VW Typ 1 1300

Chciałbym przypomnieć jeszcze jedną zasadę, która niekoniecznie jest przestrzegana. Proszę ją uszanować. Smile

garbaty napisał:

4. Nie piszemy postów "komercyjnych" [/b](reklamujących naszą działalność itp.)[b]
PostWysłany: 21 Lipca 2007, 23:09 Odpowiedz z cytatem
Whyshchuck
Ustawiacz Zapłonu

1978 VW Typ 1 1200C

Oczywiście wszyscy wiedzą, że Garbaty dostał za ostatniego posta 2 tyś zł.

PostWysłany: 11 Kwietnia 2008, 19:30 Odpowiedz z cytatem
garbaty
Administrator

1973 VW Typ 1 1300

Nadszedł czas, aby przypomnieć pewną podstawową zasadę, która powinna rządzić różnymi forami, czyli "bądźmy kulturalni", którą chciałbym przełożyć na normalny język, w którym będzie ona brzmiała "nie nabijajmy się się z osób nowych na stronie".

Zauważyłem ostatnią niepokojącą tendencję, że wiele osób robi sobie głupie żarty i urządza bezsensowne dyskusje w wątkach, w których nowi użytkownicy naszego forum poszukują pomocy. Wydawało mi się, że Garbusiarze są ludźmi pomocnymi, a czasami wygląda na to, że jest inaczej. Pamiętajcie o tym, że komunikacja przez Internet ma to do siebie, że łatwo jest kogoś obrazić, zniechęcić, odtrącić. Dla was może to zwykły żart, który w rozmowie w "realu" przeszedłby w niepamięć, a w Internecie zmienia się w narzędzie drwiny.

Rozumiem, że nowi użytkownicy powinni najpierw używać opcji "Szukaj". To prawda, ale możemy i to po prostu wskazać, a nie urządzać sobie zabawę z człowieka. Każdy z nas kiedyś zaczynał i potrzebował jakiejś pomocy. Wiem, że wielu z Was to stare wygi, garbusowi wyjadacze, ale to nie powód, żeby demonstrować jakąś swoją wyższość nad osobami, które "zaczynają".

No i jeśli chcemy, aby nasza "kultura" garbusowa jeszcze "parę lat" przetrwała, postarajmy sie, żeby osoby, które planują zakup Garbusa nie stwierdziły, że ten pomysł jest bez sensu, bo Garbusiarze to głupi i niemili ludzie.

Tyle ode mnie, po raz ostatni proszę o zastanowienie nad tym, o czym piszecie. Jeśli chcecie dyskutować o przysłowiowej dupie maryny róbcie to tak, aby nie urażać innych ludzie i róbcie to na forum "luźne dyskusje", chyba że chcecie zrobić z forum śmietnik bezsensownych dyskusji.

Confused
Re: Netetykieta Forum - Bądźmy kulturalni
PostWysłany: 4 Września 2009, 14:10 Odpowiedz z cytatem
qubek
Generalissimus

1968 VW Typ 1 1200A

garbaty napisał:

6. Pisząc posty nie używamy SAMYCH DUŻYCH LITER [/b](może to zostać uznane za niegrzeczne). To samo z tytułami nowych tematów.[b]

http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,67738,6998745,Zwolniona_za_CAPS_LOCK.html

Cytat:
WIELKIE LITERY pisane przy użyciu klawisza "Caps Lock" lub "Shift" w internecie są powszechnie uważane za krzyk. Niestosowanie się do tej podstawowej zasady netykiety może się skończyć zwolnieniem z pracy. Vicky Walker - księgowa z Nowej Zelandii, w swoich mailach stosowała czcionkę czerwoną, wyboldowaną oraz WIELKIE LITERY. Pracodawca pani Walker, firma ProCare, uznała że taka forma jest agresywna i wprowadza napiętą sytuację w grupie współpracowników - pisze thenextweb.com

PostWysłany: 6 Września 2011, 11:12 Odpowiedz z cytatem
Roman
Newbie

garbaty napisał:

No i jeśli chcemy, aby nasza "kultura" garbusowa jeszcze "parę lat" przetrwała, postarajmy sie, żeby osoby, które planują zakup Garbusa nie stwierdziły, że ten pomysł jest bez sensu, bo Garbusiarze to głupi i niemili ludzie.

Confused

Jeśli chodzi o społeczność Garbusiarzy to można powiedzieć, że jestem świeżakiem, ale z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jest to jedna z najbardziej otwartych i przyjaznych grup Wink

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Netetykieta Forum - Bądźmy kulturalni
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Garbiarnia - forum o stronie