Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Raporty garażowe -> Westfalia 1975 rok
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Westfalia 1975 rok
PostWysłany: 21 Maj 2017, 13:13 Odpowiedz z cytatem
lukasz.my
Pieszak

Witam. Jakiś czas temu zakupiłem ogórka, niektóre osoby znają ten samochód. W końcu przyszła pora na remont. Oto nasz minionek jak go nazywamy. Myślę że często będę potrzebował pomocy forumowiczów, mam nadzieję że będę mógł na was liczyć.

Stan auta na wczoraj. Ogórek był w piaskowaniu, ale nie byłem zadowolony, wczoraj rozkręciłem całę zawieszenie i znowu będzie piaskowany. Pierwszy raz w życiu rozbierałem tak auto, fajna zabawa, aczkolwiek ilość części mnie przeraża. Mam kilka pytać może ktoś mi pomoże:
1) Chciałbym kupić jakąś literaturę czy to papierową czy elektroniczną, gdzie będą ilustracje, numery cząści itd. Możecie coś polecić??
2) Gdzie najlepiej zaopatrywać się w części i części xxxxxxły typu gumeczki, plastiki, osłonki.
3) Ktoś może polecić warsztat który zregeneruje zaciski, bębny, tarcze??
Dalsze pytania później teraz dzieciaki mi po kolanach skaczą

PostWysłany: 21 Maj 2017, 19:23 Odpowiedz z cytatem
rafaal111
Marszałek Polny

1969 VW Typ 1 mex

Piekny, kiedy lakierujesz?

PostWysłany: 21 Maj 2017, 20:32 Odpowiedz z cytatem
jarameba
Włączacz Klaksonu

1979 VW Transporter T2

Solidny stan! Jak się patrzy na garby bez podłóg i buliki bez dachów... twojego nie trzeba było robić Very Happy

Co do bębnów, ja sobie sprawiłem nowe w garbusowym, nie narzekam.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 21 Maj 2017, 20:56 Odpowiedz z cytatem
rafaal111
Marszałek Polny

1969 VW Typ 1 mex

Zaciski sam zregenerujesz.
O ile odkrecic idzie odpowietrzniki I przewod to sprawa prosta. Kupisz zestaw naprawczy. sa takie ktore maja tloczek I gumy , ale I takie ktore maja same gumy.
Tloczek wypcheniesz sprezonym powietrzem wyczyscisz zlozysz na nowo I tyle. Mozesz zewnatrz wypiaskowac I pomalowac.
Tyle wlasciwie.
Tarcze bebny mozna przetoczyc, pytanie ile ich zostalo I czy jest sens. Moje T3 ma bodajze 1,3 mm pomiedzy nominalem a max srednica na bebnie tarcza ponizez 13 mm kwalifikuje sie do wymiany.

PostWysłany: 21 Maj 2017, 21:25 Odpowiedz z cytatem
lukasz.my
Pieszak

Dzięki za odpowiedzi. Tak stan określam na bdb. Mam jeszcze jednego bundeswere to tam porażka, ale ważne że kompletny, tarcze i bębny są ok, przetoczę, wiadomy przy takim remoncie szuka się trochę oszczędności. Jeśli chodzi o przewody hamulcowe polecacie kupić org. Czy lepiej miedziane samemu zrobić? Czy ktoś ma jakąś literaturę? Może coś polecacie? A i co wypełnieniami jaką "pastę" "uszczelniacz" polecacie? Szukam też podnośnikòw dachu, tych z tyłu, czy wiecie gdzie kupić? Regenerował też już ktoś dach? Listwy na czym pokleić nowe?

PostWysłany: 26 Maj 2017, 22:31 Odpowiedz z cytatem
lukasz.my
Pieszak

Dzisiaj piaskowaliśmy:

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Westfalia 1975 rok
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Raporty garażowe