Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Rasowanie -> Wasserboxer DJ - remont ruszył
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Wasserboxer DJ - remont ruszył
PostWysłany: 1 Lutego 2010, 14:28 Odpowiedz z cytatem
Royce
Czyściciel Gaźnika

Pomału zabieram się za remont swojego wassera, silnik chodził do końca nie stukał itp ale do wymiany były uszczelki wargowe i miał luz na wale wiec będzie kapitalny remont...
Silnik będzie w seryjnej konfiguracji z tą różnica że zamiast kłopotliwych wtrysków planuję założyć gaźniki. Zadowoli mnie zbliżenie się do mocy 100 -112KM która w zupełności wystarczy do sprawnego poruszania się ogórkiem..

Silnik został już rozłożony, w oczekiwaniu na części chce oddać głowice do sprawdzenia i ewentualnej regeneracji i tutaj pytanie do Was? co można z nimi jeszcze "zrobić", na co zwócić uwagę itp.
porting? jakie plusy? jest sens robić przy seryjnym silniku? gdzie można to zrobić itp ? Smile

www.garbclub.com
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: 1 Lutego 2010, 16:10 Odpowiedz z cytatem
YOGI
Mierzalnik Przerwy

zanim zaczniesz robic remot DJ-ta to zapytam się czy wiesz ile takie cos na gaxnikach i to w ogórku bedzie palić?
Z głowicami mozna dużo, pytanie co zrobisz z ich zasilaniem ( gaźniki ) i wydechem

Westfalia James Cook 2.9TD
GSM 607 395 047
Allegro: VW_Pasja
Części używane do Twojego VW
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 1 Lutego 2010, 19:43 Odpowiedz z cytatem
Royce
Czyściciel Gaźnika

YOGI napisał:
zanim zaczniesz robic remot DJ-ta to zapytam się czy wiesz ile takie cos na gaxnikach i to w ogórku bedzie palić?

Myślę, że około 10- 13l/100km. Silnik był w ogórku i palił od 12- do nawet 22l (jazdą z lawetą). Srednio palił ok 15l (czyli tyle samo ile palił mi wcześniej w garbie tylę ze garbem latałem tak 100-150 km/h)
Silnik pracował z krótka skrzynią od 1.6 Planuję też zmianę skrzyni biegów na taką z przełożeniami jak od 2.0) więc liczę, że spalanie będzie oscylowało w granicach 10-13 l

YOGI napisał:

Z głowicami mozna dużo, pytanie co zrobisz z ich zasilaniem ( gaźniki ) i wydechem

Gażników jeszcze nie mam więc czekam na wasze sugestie.

Wydech już mam
kolektor 4w1 , 1 5/8cala co do tłumików to będą 2 podwójne coś jak DUAL QUIET PACK

www.garbclub.com
PostWysłany: 18 Kwietnia 2016, 16:02 Odpowiedz z cytatem
Royce
Czyściciel Gaźnika

Trochę czasu minęło.... Wink

https://www.youtube.com/watch?v=NWCiTJJI20k&feature=youtu.be

Pierwsze odpalenie jeszcze troszkę do końca zostało.

www.garbclub.com
PostWysłany: 19 Kwietnia 2016, 06:39 Odpowiedz z cytatem
Łysy
Marszałek Forum

Z perspektywy czasu i doświadczenia, teraz namawiał bym Ciebie na wtrysk

PostWysłany: 19 Kwietnia 2016, 07:45 Odpowiedz z cytatem
Royce
Czyściciel Gaźnika

Wtrysk mi niepotrzebny, a przynajmniej nie w tym aucie 😉

www.garbclub.com
PostWysłany: 19 Kwietnia 2016, 08:53 Odpowiedz z cytatem
Łysy
Marszałek Forum

Ja natomiast gdybym miał przechodzić jeszcze raz walkę z dwoma podwójnymi gaznikami, poszedł bym we wtrysk

PostWysłany: 23 Stycznia 2017, 18:35 Odpowiedz z cytatem
Szary
Czyściciel Szybek

Łysy napisał:
Ja natomiast gdybym miał przechodzić jeszcze raz walkę z dwoma podwójnymi gaznikami, poszedł bym we wtrysk

witaj wracając do tego posta, mam zapytanie co było nie tak z tymi gaźnikami - piszesz walkę - ?. Ja kupiłem teraz silnik 2.0 boxer z dwoma gaźnikami i co nie jest tak kolorowo skoro wolałbyś wtrysk.

Może znasz kogoś z okolic Krakowa kto "zjadł zęby" na tych silnikach, bo potrzebuję porad na miejscu.

Pozdrawiam

PostWysłany: 23 Stycznia 2017, 19:05 Odpowiedz z cytatem
Łysy
Marszałek Forum

Nie wiem do końca o co chcesz zapytać. Ty mówisz o seryjnych solexach w typ4, ja o nieseryjnych "weberach" w typ1. A tu kolega założył dwa podwójne gaźniki do silnika typ5, który fabrycznie ma dobrze funkcjonujący elektroniczny wtrysk.

Dwa seryjne gaźniki w typ 4 to nie jest to samo co adaptacja dwóch podwójnych nieseryjnych gaźników do typ1. Przy czym nikt nie mówi ze grzebanie w dwóch solexach jest łatwiejsze

Wtrysk jak się założy i wystroi to działa i koniec. Zero dławienia sie na zimnym, zero dziur w obrotach, mniej pali itd.

PostWysłany: 23 Stycznia 2017, 19:15 Odpowiedz z cytatem
Szary
Czyściciel Szybek

dzięki wielkie za info, silnik juz mam więc zostaje, bedę szukał kogoś z okolic Krakowa do ustawienia tego i regulacji. Pytanko jeszcze do Ciebie, idzie założyć tam wtrysk czy to juz osobna bajka z innym silnikiem ? Czy idzie to jakoś przerobić, bo zrobisz raz i masz święty spokój.

Z góry dzięki i sorki za pytanka ( być może dla Ciebie banalne ).

Jak znasz kogoś z okolic Krakowa kto ma o tym pojecie będę wdzięczny.

Pozdrawiam

PostWysłany: 23 Stycznia 2017, 19:29 Odpowiedz z cytatem
Łysy
Marszałek Forum

Ten silnik który masz, występował nawet fabrycznie na wtrysku. Jednak taki przedpotopowy wytrysk który w nich występował raczej trudno uruchomić (aczkolwiek sie da) ze względu raczej na słaby dostęp do części i brak fachowców. Da sie go jednak zmodyfikować na współczesnych gratach. Z okolic Krakowa to chyba raczej nie ma nikogo kto by sie w takie modyfikacje zarobkowo bawił.

Uruchom silnik na tym co masz, pobaw się, a za modyfikacje będziesz sie brał później Wink

PostWysłany: 23 Stycznia 2017, 19:59 Odpowiedz z cytatem
Szary
Czyściciel Szybek

Dzieki wielkie jeszcze mi zejdzie dopóki włożę serce, na razie robimy blacharkę Super za info co dzień sie cos nowego dowiaduje - uczę, jak byś sobie o kimś z okolic Krakowa przypomniał daj znać
I jeszcze raz fajny post i tym bardziej odpowiedź Szacun za wiedzę i porady

Do usłyszenia

PostWysłany: 5 Czerwca 2017, 11:36 Odpowiedz z cytatem
Royce
Czyściciel Gaźnika

YOGI napisał:

odgrzanie kotleta ale przez przypadek trafilem na tego posta.. Smile

silnik na dwóch gaznikach 40, pali w trasie 11 - miasto jakies 14l więc tak jak zakładałem.

www.garbclub.com

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Wasserboxer DJ - remont ruszył
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Rasowanie