Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Pytania i problemy -> silnik od motopompy 1200
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
silnik od motopompy 1200
PostWysłany: 12 Kwietnia 2020, 21:00 Odpowiedz z cytatem
cezet
Newbie

Doradźcie czy silnik od motopompy można włożyć do garbusa?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 13 Kwietnia 2020, 11:16 Odpowiedz z cytatem
dago
Mierzalnik Przerwy

Jeśli silnik nie ma jakichś zmian konstrukcyjnych dokonanych, żeby pasował do motopompy to nie widzę przeszkód. Z reguły to mało zmęczone i niezłe silniki.

PostWysłany: 13 Kwietnia 2020, 14:24 Odpowiedz z cytatem
cezet
Newbie

Słyszałem że jeśli w silniku z motopompy jest instalacja 6v to należy to należy zmienić koło zamachowe, cewkę i aparat. Czy ktoś słyszał o takich zmianach.
Mój silnik 1200 po przejechaniu około 300m zablokował się i jest nie do ruszenia nawet kluczem na kole pasowym.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 14 Kwietnia 2020, 08:15 Odpowiedz z cytatem
jabert
Włączacz Klaksonu

Silnik z motopompy będzie ok, gaźnik ,aparat zapłonowy do wymiany, na pewno dolne oblachowanie silnika i to co najważniejsze koło zamachowe , jeżeli to stary silnik będzie miało 109 a nie 130 zębów. Przełożenie koła wymaga podtoczenia ze względu na różnicę wału ( często są problemy z wyciekiem spod simeringu). To tyle według mojej wiedzy, może ewentualnie ktoś mnie uzupełni lub poprawi.

PostWysłany: 18 Kwietnia 2020, 10:23 Odpowiedz z cytatem
agramer1966
Włączacz Klaksonu

W moim garbusie 1966 zamontowałem silnik 122 z pompy powodziowe, zero przeróbek. Wszystko biło OK, tylko prędkość maksymalna 90 km/h.
Teraz z gaźnikiem 31 oraz tanim "sportowym" wydechem jedzie jak normalni. Na razie 1200 km zero problemu. Na zimę wraca oryginalnie serce bo pasują numery.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
silnik od motopompy 1200
PostWysłany: 25 Kwietnia 2020, 17:02 Odpowiedz z cytatem
cezet
Newbie

Silnik kupiłem oczywiście od pompy. Koło zamachowe bez przeróbek. W przyszłym tygodniu montaż i odpalam. Na pewno dam znać co i jak.
PostWysłany: 26 Kwietnia 2020, 12:23 Odpowiedz z cytatem
sokol
Ustawiacz Zapłonu

sprawdź ile koni ma silnik od motopompy. Bylo kilka wersji. Duzo osprzetu jest do zmiany

PostWysłany: 1 Maj 2020, 16:29 Odpowiedz z cytatem
cezet
Newbie

Jak się sprawdza ile ma koni ma ten silnik. Po numerach czy.......
PostWysłany: 21 Maj 2020, 08:55 Odpowiedz z cytatem
cezet
Newbie

Silnik zamontowany, zero przeróbek. Pracuje o wiele lepiej niż tamten stary który okazał się meksykiem. Jest bardziej dynamiczny i żywszy.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

silnik od motopompy 1200
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Pytania i problemy