Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Rasowanie -> tarcze w garbie z inne autka ??
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
tarcze w garbie z inne autka ??
PostWysłany: 30 Marca 2004, 23:23 Odpowiedz z cytatem
voitek
Nalewacz Paliwa

witam otoz od niedawna mam garba i chcialbym w nim przerobic razem z mechanikiem hamulce z bebnow na tarcze i w zwiazku z tym mam pytanie czy da sie jakos dopasowac tarcze z innego samochodu do garba na przod?? Moj garb to model 1300 rocznik 1966 (5 srub). moze ktos z was ma hamulce w garbie wlasnie z innego autka.? z gory dzieki
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: 31 Marca 2004, 00:21 Odpowiedz z cytatem
Whyshchuck
Ustawiacz Zapłonu

1978 VW Typ 1 1200C

Chesz mieć koniecznie tarcze, czy chcesz żeby dobrze hamowało. Jeżeli to drugie to zostaw bębny, ustaw i będzie OK.

Pozdrawiam
PostWysłany: 31 Marca 2004, 11:50 Odpowiedz z cytatem
yrrak
Regulownik Zaworów

witam
prawda.ja mam nowy przód i tył nowa+ linka ręcznego, tylko stare bębny i staje dęba ,bez tarcz też dobrze. a wydatek niepotrzebny.....przemyśl to szkoda kasiory,chyba że bardzo chcesz.
mozna by poprubować ze wszystkimi 4 kołami wtedy......... Wink

PostWysłany: 31 Marca 2004, 20:51 Odpowiedz z cytatem
kojot
Wyciągacz Silnika

Ja mam u siebie założone tarcze w garbusie na przedniej osi (w poprzednim miałem bębny na czterech kołach) szczerze powiedziawszy hamowanie poprawilo się bardzo nieznacznie, ładnie to tylko wydląda przez alusy

www.garbatyswiat.end.pl
www.slask.garbiarnia.com
www.fordcustom.go.pl
http://lowrider.pl/forum/viewtopic.php?t=1325&sid=66f737e334cd1e1103cffceada298c43
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: 3 Kwietnia 2004, 00:50 Odpowiedz z cytatem
Barzant
Marszałek Polny

1963 VW Typ 1 1200

Dokladnie tak. Ja tez myslalem nad tarczowkami ale duzo osob mi to odradzalo. Glownie z tego powodu ze przod w Gabusie jest bardzo lekki i nie potrzeba duzej sily zeby zblokowac przednie kola (co nie jest zbyt fajne) znowu zakladanie tarczowek na tyl tez jest dosc dziwnym pomyslem:P Oczywiscie mozna zalozyc tarczowki gdzie sie chce i wyregowac ich sile hamowania tylko czy w tedy oplaca sie je montowac???

PostWysłany: 9 Marca 2005, 22:35 Odpowiedz z cytatem
pibulas
Włączacz Klaksonu

no dobra:malo daja i sa drogie ale czy mozna skompletowc sobie z jakis uzywek?Np.mam opis garba i ma tarcze przod i tyl.Przod:orginalne z garba z wykorzystanim elementow z Citroena Visa,a Tyl:Porsche 911 z elementami Citroena BX.Moze jakies inne kombinacje (tansze, moze lepsze)?
PostWysłany: 10 Marca 2005, 01:53 Odpowiedz z cytatem
Renifer
Marszałek Polny

1971 VW Typ 1 1302

kup garba z orginalnymi tarczami z przodu W sumie to tez myslalem nad tarczami z przodu Confused

PostWysłany: 10 Marca 2005, 11:21 Odpowiedz z cytatem
pibulas
Włączacz Klaksonu

garba juz mam ale na bebnach.I tak mysle i dumam.Osobiscie choruje na "ogromne"tarcze, nawiercane z "ogromnymi" zaciskami Twisted Evil Jezeli chodzi o skutecznosc to mi chodzi w 50% o efektywnosc i w 50% o efektownosc Cool Jak ktos ma jakis pomysl na skompletowanie Wink
PostWysłany: 10 Marca 2005, 11:22 Odpowiedz z cytatem
pibulas
Włączacz Klaksonu

to zapraszam do dyskusji
PostWysłany: 10 Marca 2005, 11:44 Odpowiedz z cytatem
qubek
Generalissimus

1968 VW Typ 1 1200A

Czlowieku to sa hamulce!
Nie sluza do tego zeby byly ogrmone, nawiercane i tanie, tylko zeby dobrze hamowaly. I jakos nie wyobrazam sobie zeby wszystkie te kryteria mozna bylo na raz spelnic. I pamietaj, ze o ile twoj Garb ma jezdzic a nie byc tylko wystawiany na festynach na podziw gawiedzi, to funkcja podstawowa hamulcy jest najwazniejsza i wszystkie inne zyczenia mozesz sobie zaspokajac tylko wtedy gdy to hamowaniu nie zaszodzi.
Niemcy jezdza na 17 tkach od Porsche czy tez a la Porsche i maja pod tym wielkie Porschakowate hample. Ale to kosztuje naprawde olbrzymie pieniadze. Cie nie stac (tak jak mnie i wiekszosc pewnie ludzi tutaj) to nie kombinuj za bardzo, bo bedzie nieszczescie.

PostWysłany: 10 Marca 2005, 12:54 Odpowiedz z cytatem
pibulas
Włączacz Klaksonu

mam swiadomosc ze mowimy o hamulcach Shocked oto nie boj."Ogromne"-chodzi o stosunek do falg!Nie chodzi mi o probe upchanie tarcz 350mm do felg 15-stek!!Mowie o rozsadnej wielkosci tarcz acz wiekszych od seryjnych.Wiem ze hamy. od Porschaczkow byly by git ale jak zauwazyles sa drogie dale tego szukam innego rozwiazanie!A na pewno mozna cos dopasowac tak jak pisalem nap. z Citroenow.Pytam tylko czy moze komus obila sie o uszy jakas kombinacja?!A oczywiste jest ze wieksze(w tym wypatku) znaczy lepsze, a nawiercane....co bede duzo mowil napewno wiesz po co sie nawierca Wink "Tanie"-nie mowilem ze musza byc tanie!!Ale napeno za cene 1300zl(komplet do garba na Euro..)mozne cos dobrego skombinowac(no i skutecznego OCZYWISCIE)

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

tarcze w garbie z inne autka ??
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Rasowanie