Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Rasowanie -> audio help?
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
audio help?
PostWysłany: 18 Kwietnia 2005, 15:06 Odpowiedz z cytatem
ElViS
Wymieniacz Żarówek

1971 VW Typ 1 1200A

vwitam, pytanie tyczy się audio w garbie, a raczej zrobienia go od podstaw czyli półka, wzmacniacz, głośniki na przód (myślałem o 16,5 w drzwiach), box, półka, instalacja przewodów, dwa gwizdki pod przednią szybą no i samo radio. byłem w dwóch miejscach bawiących się w car audio (oba w Wawrze w Warszawie). cenowo wychodzi 1800-2000 (z nowym radiem i wzmacniaczem & moimi głośnikami) ale może ktoś z Was mógłby pomóc zarówno dobrać poszczególne komponenty jak i przy instalacji?

PostWysłany: 18 Kwietnia 2005, 16:54 Odpowiedz z cytatem
Zielony TYKA
Regulownik Zaworów

1969 1200 sparkafer

muzyką w garbie jest dźwięk jego silnika... Very Happy

ja u siebie ribiłem sam tak zeby tylko coś brzęczało (boczki przed dzwiami i półka) i wyszło całkiem nieźle ale wzmacniacze i boxy to nie mój klimat, ale mój kolega bawi się w elektronikę i to całkie sporo zapytam ile by wziął za taka robotę.

www.QuickStickVW.com
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 18 Kwietnia 2005, 16:55 Odpowiedz z cytatem
Zielony TYKA
Regulownik Zaworów

1969 1200 sparkafer

a garba masz w 100 % sprawnego? bo może od tego wypadało by zacząć? Smile

www.QuickStickVW.com
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 18 Kwietnia 2005, 17:19 Odpowiedz z cytatem
Biały
Nalewacz Paliwa

Za 2000 tys to juz muzyczka nawet nawet mój sprzęt który posiadałem w moim garbie kosztował 2.700 tyle ze bez robocizny bo wszystko sam robiłem a muzyczka była taka ze ludzie najpierw słyszeli muzykie z kilkudziesęciu metrów a potem dopiero dostrzegali garbusa i za głowy sie łapali i kiwali ale klimat jest poprostu zaj.....ty !!! i jezeli chcesz sobie zainstalować porządny muzik to nawet sie niezastanawiaj

PostWysłany: 18 Kwietnia 2005, 18:35 Odpowiedz z cytatem
boro
Pompowacz Opon

LOL;) Very Happy

PostWysłany: 18 Kwietnia 2005, 20:58 Odpowiedz z cytatem
ElViS
Wymieniacz Żarówek

1971 VW Typ 1 1200A

Zielony TYKA napisał:
a garba masz w 100 % sprawnego? bo może od tego wypadało by zacząć? Smile

niech będzie że w 99% Smile jak znajdę/ktoś mi poleci, dobrego blacharza/lakiernika, coby wnętrze od kałuż odizolować, wyszlifować blachę i polakierować; oddaję, zostawiam, odbieram i biorę się za audio Very Happy

PostWysłany: 18 Kwietnia 2005, 21:02 Odpowiedz z cytatem
ElViS
Wymieniacz Żarówek

1971 VW Typ 1 1200A

Zielony TYKA napisał:
ale wzmacniacze i boxy to nie mój klimat, ale mój kolega bawi się w elektronikę i to całkie sporo zapytam ile by wziął za taka robotę.

byłbym wdzięczny. po prostu zastanawiałem się czy mnie w wała nie robią w garażach ale z tego co widzę to muszę przygotować portfel na ciężką, jednostronną transplantację wnętrzności Smile

PostWysłany: 19 Kwietnia 2005, 00:03 Odpowiedz z cytatem
Barzant
Marszałek Polny

1963 VW Typ 1 1200

Odezwij sie do mrPitera on sie zajmuje car audio Smile

PostWysłany: 22 Kwietnia 2005, 11:42 Odpowiedz z cytatem
01977
Czyściciel Szybek

Witam wszystkich pozytywnie zakręconych!
Caraudio to temat rzeka! Każdy z nas ma inne odczucia subiektywne dotyczące dzwięku, dlatego trudno komuś doradzić jakie będzie dla niego najlepsze rozwiązanie. Chciałbym się podzielić z Wami moimi spostrzeżeniami na ten temat.
Montaż nagłośnienia wbrew pozorom nie jest taki trudny ale niewątpliwie wiąże się z ingerencją (trochę wycinania i wiercenia) w nasze kochane autko. Trochę cierpliwości też się przyda.
Wracając do tematu!
1. Radio: tutaj niestety zbytnio nie mogę pomóc, na pewno na CD MP3 (ja mam Sony cdx kosztował chyba 700 zł zamontowane w schowku) i nie narzekam, fachowcy polecają w tej cenie Clarion.
2. Głośniki: na początku były Blaupunkty (kicha) później Pioniery (kicha) Sony (jeszcze większa kicha) wszystkie średnica 16 mm, ani basu, ani mocy. Odradzam kupowanie zestawów ileś tam drożnych, nie ma jak system odseparowany. Moje poszukiwania zakończyły się na głośnikach przód (Hertz ESK 165 koszt około 350) tył boczki (Hertz ESK 165). Na temat tych głośników mogę powiedzieć tylko jedno, jak za tą cenę rewelacja, stosunek ceny do jakości jest najlepszy. Powiem tak: jak ktoś założy je do swojego auta to już nigdy się z nimi nie rozstanie. Brzmią pięknie średnie tony a wysokie też niczego sobie. Jest to zestaw woofer i tweeter osobno. Jest jeden problem, aby pięknie brzmiały muszą być podpięte pod wzmacniacz (mają słabą skuteczność), niestety w radiu moc muzyczna to około 15 watt i ciężko mu pociągnąć te głośniczki ale pod wzmacniaczem wychodzi z nich potwór. Montaż wiąże się z koniecznością dorobienia pierścienia dystansowego z MDF lub zakupienie takowego (nie wiem czy mogę podać stronę, na której ja kupiłem), który ma za zadanie usztywnić miejsce mocowania głośnika i odsunięcie głośnika aby magnes nie dotykał blachy. Tutaj jedna uwaga: ważną rzeczą jak nie najważniejszą jest wytłumienie drzwi (blacha i płyta tapicerki od wewnątrz), mówię Wam to podstawa, sam nie mogłem uwierzyć jaka jest różnica (a uwierzcie kolosalna). Bez wytłumienia żaden głośnik nie odda tego co potrafi. Są do tego specjalne maty (osobiście wytłumiłem filcem). Aby w aucie było trochę basu to nie mogło zabraknąć głośnika basowego. Tutaj niestety porównań żadnych nie miałem okazji przeprowadzić. Mój wybór padł na Hertz ES 250 (około 380 zł) sam zrobiłem skrzynie z MDF około 25 litrów zamkniętą (wielkość skrzyni obliczyłem w programie winisd. Dlaczego zamkniętą? A nie bassreflex? Ano dlatego, że w skrzyni zamkniętej bass jest szybszy i mniej dudniący oraz rozmiar skrzyni wychodzi mniejszy. Jeżeli słuchasz techno i ma Ciebie być najpierw słychać potem dopiero widać a lekarz zalecił Ci masarze pleców to bassrefleks jest właśnie dla Ciebie. Przy słuchaniu różnej muzy skrzynka zamknięta wydaje mi się, że lepiej się spisze (u mnie spisuje się znakomicie) a zatrzęsie też naprawdę mocno.
3. Wzmacniacz: Ja mam wzmacniacz Axton Caa30 2 kanały podłączone pod suba (kupiłem używany za 150 zł na allegro) i Axton Caa40 4 kanały pod pozostałe głośniki (kupiłem używany za 200 zł na allegro). Jest to solidna firma, która jak podaje że wzmacniacz ma 100 watt na kanał to on tyle ma. Co nie można powiedzieć o buszmenach, alpierdach, firstach i wielu innych z napisami 1000 watt szeroko oferowanymi na allegro. Nie dajcie się nabrać. Wzmacniacze mam zamontowane pod tylnim siedzeniem.
4. Kable: co tu dużo pisać, dosyć grube i porządne, zarówno do wzmacniacza jak i głośników. Na plusie do wzmacniacza obowiązkowo bezpiecznik aby uniknąć fajerwerków i pożaru. Dodatkowo trzeba mieć kabel z czinczmi do podłączenia wzmaka. Ja kable od radia i wzmacniacza podłączyłem bezpośrednio pod klemy od akumulatora.
Na początku można założyć głośniki na przód w drzwi i suba do tyłu i podłączyć pod wzmacniacz 4 kanałowy (na suba mostek dwóch kanałów) i będzie naprawdę pięknie a cenowo w 2000 tys. się zmieści. Docelowo wzmak 4 kanałowy na głośniki a wzmak 2 kanałowy na suba (dodatkowo jakieś 600 zł). Odradzam montowanie głośników w tylniej półce (basu ani porządnego dzwięku z tego nie będzie) lepiej zrobić suba.
Jak będziecie mieli jakieś pytania to w miarę możliwości i wiedzy spróbuję wam pomóc. Powiem jedno przeżyłem dwie fajne chwile w życiu. Jedną gdy udało mi się kiedyś samemu wyremontować mojego garbuska (już niedługo muszę znowu o tym pomyśleć) a drugą gdy zamontowałem audio i to zaryczało, ale jak to zaryczało.
Pozdrawiam!!!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: 26 Kwietnia 2005, 12:44 Odpowiedz z cytatem
mrpiter
Wymieniacz Żarówek

1969 VW Typ 1 1303

Tak ja zajmuje sie Car Audio Smile
Jesli chcesz pomocy przy zrobieniu czegos w garbusku to zapraszam GG4253929 zawsze po 18:30 jestem
Doradze ci co i jak i jak cos moge zaporoponowac sprzet w rozsadnych cenach

Zapraszam,
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 26 Kwietnia 2005, 16:59 Odpowiedz z cytatem
ElViS
Wymieniacz Żarówek

1971 VW Typ 1 1200A

to się odezwę dzisiaj wieczorem, dzięki wielkie Smile

PostWysłany: 28 Kwietnia 2005, 13:00 Odpowiedz z cytatem
mrpiter
Wymieniacz Żarówek

1969 VW Typ 1 1303

jesli ktos jeszcze potrzebuje pomocy przy audio chetnie pomoge. Mam nadzieje ze ty 8_ball jetes zadowolony :] z mojej pomocy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 28 Kwietnia 2005, 15:18 Odpowiedz z cytatem
ElViS
Wymieniacz Żarówek

1971 VW Typ 1 1200A

jak najbardziej, zabrzmi to trochę jak komentarz z allegro ale najlepiej odda istotę sytuacji: serdecznie polecam Smile

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

audio help?
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Rasowanie