Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Pytania i problemy -> Sklepy garbusowe Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: 26 Listopada 2015, 11:59 Odpowiedz z cytatem
Bogdan
Regulownik Zaworów

1981 VW Typ 1 mex

Michał2 napisał:
ale... ja ich też rozumiem .
Mieszkam niby w mieście , ale na zadupiu -do centrum 11 km. No to jak kurier ma do obsłużenia kilkudziesięciu klientów w "kupie" + mnie jednego na zadupiu ,to wiadomo jaką kolejność zastosuje. Woli poczekać -może się zdarzy więcej paczek w tym kierunku.
Tak , wiem, to jego praca i gxxno mnie obchodzą jego problemy- płacę i wymagam. Ale wiem też co nieco jak to wygląda od drugiej strony.
Syn znajomych przerabiał . Młody, bezrobotny , szukał pracy i nadarzyła się "życiowa szansa" kariery w firmie kurierskiej (nie wiem której konkretnie ) Naobiecywali złote góry , wziął kredyt -bo trzeba było mieć własne auto i to nie byle jakie, rodzice dopomogli, wystartował . I się zaczęło... Żeby zarobić trzeba zapierd...ć z prędkością światła i najlepiej 24 godziny na dobę . Oczywiście nie od razu -na początku cacy cacy , na razie tyle , no trochę mało zarobił ,ale się rozkręci ... trzeba więcej robić...to on więcej...a firma jeszcze , to on więcej, a śrubkę jeszcze dokręcimy... Doszedł do tego że komplet opon na parę miesięcy wystarczał Wink Zanim do niego dotarło, że to droga do nikąd ,to trochę czasu minęło...Zmienił firmę -ten sam schemat . Dał se spokój. A firmy wyciskają kolejnych naiwnych ...
I tak się to kręci...

Podobnie ja znam historię. Znajomy był kurierem i już tam nie wróci. Zapowiadało się ciekawie, dobra stawka za paczkę .... Stopniowo coraz gorzej, żeby sobie radzić trzeba było dogadywać się między znajomymi z konkurencji, dzielić paczkami na poszczególne rejony żeby wspólnie mieć mniej biegania a w miarę dobrze na tym wyjść, aż w końcu stopniowo co roku gorsza stawka za paczkę, i gorsza aż w końcu ten tryb życia się znudził... Jako przygoda? Owszem ale nie na długo....

PostWysłany: 26 Listopada 2015, 12:51 Odpowiedz z cytatem
Suchy
Trzymacz Kierownicy

Glowa napisał:
Firma k-ex jest najtańsza. Ale często wysyłałem za ich pośrednictwem i nieraz otrzymywałem paczki za ich pośrednictwem. Ale nigdy nie miałem problemu. Pewnie postawili coś ciężkiego na Twojej paczce. Żenada.

Kiedyś kupiłem 21 calową stalową felgę z oponą, paczka wysłana K-exem nigdy do nie nie dotarła, na szczęście wziąłem za pobraniem, więc to nadawca miał problem, i z tego co wiem do dzisiaj nie odzyskał paczki, a do mnie dzwonili chyba po półtorej roku czy taka sytuacja miała miejsce z zagubieniem paczuszki Wink

Z drugiej strony kiedyś kurier K-exu podjechał o 21 do mnie żeby zostawić paczkę bo miał po drodze i nawet spaliliśmy razem fajkę
Laughing
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: 26 Listopada 2015, 17:44 Odpowiedz z cytatem
Jarosław
Włączacz Klaksonu

To że pogięli blachę to jedno, a że dostarczyć terminowo jak twierdzą w 2 dni nie są w stanie to drugie.

Co mi po tym, że K-ex jest najtańszy jak po ponad tygodniu nie mam towaru za który zapłaciłem, i co więcej nie wiem kiedy będę miał. A robota stoi.

Owszem zawinił konkretny człowiek - kurier, ale faktycznie niemiłe wrażenie zostaje na firmie K-ex no i niestety na sklepie, bo wybierając najtańszego kuriera promuje tandetę, co więcej nie chce nawet słyszeć o wysłaniu mi inną firmą nawet za dopłatą, w czym tu jest problem???

Z resztą w czym ta firma jest najtańsza?
14zł za nie wiadomo jak długi czas doręczenia?
Jak za 20zł miałbym na drugi dzień
Przeliczając na dni czas doręczenia to K-ex ma chyba najdroższą stawkę ;]

Czy naprawdę tylko cena się teraz liczy? A co z jakością?

I tak na przyszłość podpowiedzcie proszę jak to wygląda w pozostałych dwóch sklepach? A może taniej i szybciej z Niemiec albo USA?

PostWysłany: 27 Listopada 2015, 12:08 Odpowiedz z cytatem
Vw_RaF
Modyfikatornik Maksymalny

Ja zrezygnowałem z zakupów u nas niestety na korzyść sklepów z niemiec z trzech powodów:

1. Mają wszystko na stanie - nigdy nie miałem z tym problemów.
2. Części mam w dwa do trzech dni.
3. Ceny podobne jak u nas czasem niższe od "naszych" sklepów.

Poza tym lepszy asortyment jednak mają.

'75 1200

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: 27 Listopada 2015, 16:04 Odpowiedz z cytatem
Jarosław
Włączacz Klaksonu

Podasz jakiś link przykładowy?

PostWysłany: 27 Listopada 2015, 23:36 Odpowiedz z cytatem
Glowa
Naciągacz Paska Klinowego

Vw_RaF napisał:
Ja zrezygnowałem z zakupów u nas niestety na korzyść sklepów z niemiec z trzech powodów:

1. Mają wszystko na stanie - nigdy nie miałem z tym problemów.
2. Części mam w dwa do trzech dni.
3. Ceny podobne jak u nas czasem niższe od "naszych" sklepów.

Poza tym lepszy asortyment jednak mają.

Potwierdzam. Jednak przesyłka jest droga. Ja kupuje w hoffmanie.
PostWysłany: 28 Listopada 2015, 00:03 Odpowiedz z cytatem
Vw_RaF

Jarosław napisał:
Podasz jakiś link przykładowy?

Ostatnio kupuję u nich:

http://www.vag24.de/epages/61870722.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/61870722/Categories

lubię też ten sklep bo dużo oryginalnych części mają:

http://www.werk34.de/index.php/language/en/cat/c416_Kaefer.html

No i oczywiście tutaj:

http://shop.volkswagen-classic-parts.de/vwcp/

'75 1200

PostWysłany: 29 Listopada 2015, 18:33 Odpowiedz z cytatem
petercvw
Włączacz Klaksonu

Koledzy nie narzekajcie macie dwa sklepy w PL, ktoś z nich żyje, musi zarabiać, płacić podatki itd - nikt przecież nie jest świętym mikołajem. Pewnie idzie się zdenerwować na opóźnienia czy to sklepu czy kuriera - wszędzie są ludzie. Ja z 2cv mam w PL jeden sklep i co dobrze że jest i właściciel w porzo. Zamawiając za granicą to czy jest tak szybko 2, 3 dni, z vw nie mam doświadczenia. Z 2cv zanim kasa przeszła do Niemiec, została zaksięgowana, paczka spakowana to wszystko trwało z 10- 12 dni. Tak taniej miałem ale jak się robi hurtem zakupy bo jeśli zapomnisz cosik to się nie opłaca (cena przesyłki i koszt przelewu) i tu..... dzięki Bogu jest sklep w PL. Co do jakości części myślę czy to w przypadku vw lub 2cv że (nie mówię o CHRL) producentów nie jest wielu, sklepy z zachodnie i PL opierają się na tym samym asortymencie/producencie. Zawsze danej części jest podana jakość i cena w 2,3 opcjach - oryginał/dobry/najtańszy i teraz wszystko zależy od kieszonki. A na zachodzie myślę że dolarki, euraski, franki, funcie są fajne a reszta rzecz gustu i upodobania. Cieszmy się z tego że mamy.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 2 Grudnia 2015, 23:22 Odpowiedz z cytatem
jacekk
Włączacz Klaksonu

1971 VW Typ 1 1302

A sklepów z częściami do polskich samochodów to ile jest? Pewnie za każdym rogiem. Z przyjemnością zaglądnę i kupię do swoich aut coś.
Może tylną lampę oświetlenia tablicy rejestracyjnej do mojej Syreny.... A może uszczelka szyby do Nysy?
Aby sklep mógł działać potrzebni są, co może wydawać się dziwne, klienci. Im większy rynek odbiorców tym lepszy i ciekawszy asortyment.
PostWysłany: 2 Grudnia 2015, 23:45 Odpowiedz z cytatem
Vw_RaF

jacekk napisał:
A sklepów z częściami do polskich samochodów to ile jest? Pewnie za każdym rogiem. Z przyjemnością zaglądnę i kupię do swoich aut coś.
Może tylną lampę oświetlenia tablicy rejestracyjnej do mojej Syreny.... A może uszczelka szyby do Nysy?
Aby sklep mógł działać potrzebni są, co może wydawać się dziwne, klienci. Im większy rynek odbiorców tym lepszy i ciekawszy asortyment.

Znam super sklep w W-wie z gratami do starych polskich samochodów tylko ze stacjonarny. Mają np nowe predkosciomierze do syreny.

'75 1200

PostWysłany: 5 Grudnia 2015, 08:56 Odpowiedz z cytatem
Norbert69
Włączacz Klaksonu

1971 VW Typ 1 1302

Polecam garbusowy.pl. Nie polecam natomiast garbusy.pl. W tym pierwszym gabaryty przyszły po 2 dniach. W tym drugim zamówiłem drobne graty i książkę we wtorek. Myślałem że w weekend trochę podziałam. Brakowało mi uszczelek do złożenia silnika. W piątek cisza. Wysłałem SMS. Dostałem przeprosiny ze w poniedziałek zostanie wysłana paczka. Brak szacunku dla klienta! Z niemiec przesyłkę dostawałem do dwóch dni.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 5 Grudnia 2015, 14:25 Odpowiedz z cytatem
Michał2
Wyciągacz Silnika

Norbert69 napisał:
Brak szacunku dla klienta!

Raczej brak towaru na stanie... Wink
PostWysłany: 5 Grudnia 2015, 16:48 Odpowiedz z cytatem
Glowa
Naciągacz Paska Klinowego

Brak szacunku też. Bo nie mają na stanie a udają głupa Smile
Mogli przy zamówieniu powiedzieć, ze nie mają i wyślą w poniedziałek i nie ma sprawy. Ale chcą klienta złapać za wszelką cenę.
PostWysłany: 8 Grudnia 2015, 18:29 Odpowiedz z cytatem
Norbert69
Włączacz Klaksonu

1971 VW Typ 1 1302

Dzisiaj przyszły części. Wszystko w porzadku. Dostałem nawet 2 długopisy i firmowy kubek Razz
PostWysłany: 8 Grudnia 2016, 19:08 Odpowiedz z cytatem
buksiak
Pompowacz Opon

Norbert69 napisał:
Polecam garbusowy.pl. Nie polecam natomiast garbusy.pl. W tym pierwszym gabaryty przyszły po 2 dniach. W tym drugim zamówiłem drobne graty i książkę we wtorek. Myślałem że w weekend trochę podziałam. Brakowało mi uszczelek do złożenia silnika. W piątek cisza. Wysłałem SMS. Dostałem przeprosiny ze w poniedziałek zostanie wysłana paczka. Brak szacunku dla klienta! Z niemiec przesyłkę dostawałem do dwóch dni.

no to mamy różne zdania, ja polecam garbusy.pl

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Sklepy garbusowe
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Pytania i problemy