Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Rasowanie -> AirRide w garbie Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24  Następny
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: 16 Grudnia 2013, 20:25 Odpowiedz z cytatem
Suchy
Trzymacz Kierownicy

qubek napisał:
Suchy napisał:

co do bezpieczeństwa to nie wiem po co tutaj te rozważania, decydujac się na montaż zawieszenia pneumatycznego własnej produkcji świadomie rezygnujesz z bezpieczeństwa jakie teoretycznie zapewniła fabryka,

Bzdura.
Chodzi o to, zeby modyfikowac z glowa, a nie np produkowac i sprzedawac szable z nierdzewki z wycieta w srodku dziura w ksztalcie kalifornijskiej palmy, bo ktos ma dostep do odpowiedniej obrabiarki i w ogole nie rozumie czego ktos sie jego wspanialego pomyslu czepia.

tak?

to wytłumacz ubezpieczycielowi po wypadku z udziałem samochodu przerobionego na zawieszenie pneumatyczne, że przecież montowałeś zawieszenie z głową, proszę Cię...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: 16 Grudnia 2013, 20:41 Odpowiedz z cytatem
jaqo
Wymieniacz Świec

Oooo widzę znowu teorie z ubezpieczycielami i zaraz może powiesz, że sąd orzeknie Twoja winę z automatu?Smile Lubię te internetowe mity.
PostWysłany: 16 Grudnia 2013, 20:55 Odpowiedz z cytatem
vw_jaco
Regulatornik Aparatu

1965 VW Typ 1 1300

jaqo napisał:
Oooo widzę znowu teorie z ubezpieczycielami i zaraz może powiesz, że sąd orzeknie Twoja winę z automatu?Smile Lubię te internetowe mity.

nie wiem co ma ubezpieczyciel do robienia czegoś z głową i żeby było bezpieczne .
PostWysłany: 16 Grudnia 2013, 22:37 Odpowiedz z cytatem
qubek
Generalissimus

1968 VW Typ 1 1200A

vw_jaco napisał:
jaqo napisał:

nie wiem co ma ubezpieczyciel do robienia czegoś z głową i żeby było bezpieczne .

Dodal bym: ... i zeby to w ogole jakos jezdzilo.

PostWysłany: 17 Grudnia 2013, 00:03 Odpowiedz z cytatem
rozi
Nalewacz Paliwa

Tutaj dość fajnie jest pokazane przynajmniej przód

http://www.youtube.com/watch?v=i2jSBIiC6jQ
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 17 Grudnia 2013, 09:06 Odpowiedz z cytatem
Suchy
Trzymacz Kierownicy

jaqo napisał:

a czy ja napisałem, że to zrobi? nie. Natomiast napewno jest to powód do problemów przy wypłacie odszkodowania, i to nie jest mit bo znam to z autopsji nie z żadnych teori, opieram się na własnych doswiadczeniach a nie na internetowych gdybaniach.
Z resztą, ja juz garba mam na airze więc nie muszę nad niczym się zastanawiać, i z chęcią podzielę się wiedzą własnie po to, żeby inni nie mieli takich prozaicznych problemów. Tak jak vw_jaco napisał nie jest to łatwa sprawa i nie ma zestawów p&p.
PostWysłany: 17 Grudnia 2013, 15:39 Odpowiedz z cytatem
vw_jaco
Regulatornik Aparatu

1965 VW Typ 1 1300

a ja zadam jeszcze jedno drobne pytanie czy ktoś z was przejechał na swoim zbudowanym zawieszeniu z 5000 km bo to wtedy się wyrabia o tym dobrą opinię chyba Martinez jeździ przynajmniej w sezonie i jeszcze jedno auto czarny mat na rejestracji z CT widziałem ale on ma zbudowane na mieszkach od kabiny z ciężarówki , o innych nawet nie słyszałem żeby jeździli wiec jak ktoś coś ma to niech się pochwali jak to nie tajemnica ja swoim teraz zrobiłem z 7000 może to nie dużo a z drugiej strony dużo jak na tylko 2 sezony jazdy w ładną pogodę Smile jestem tylko ciekaw czy ktoś w Polsce jeszcze śmiga na air jakimś wiatrołapem, a chyba BENE jeszcze ma ale ten jego pojazd chyba nie jeździ .

odszukałem tak to wygląda u BENE ja mam bardzo podobnie tylko mam zawieszenie typu IRS wiec nie musiałem dorabiać wahacza
PostWysłany: 17 Grudnia 2013, 16:04 Odpowiedz z cytatem
Suchy
Trzymacz Kierownicy

Ja mam od Bene częśc aira więc nie wiem czy w ogóle jego volks jest jeszcze w to wyposarzony, kiedyś coś tam wspominał o normalnym zawieszeniu...
PostWysłany: 17 Grudnia 2013, 20:43 Odpowiedz z cytatem
qubek
Generalissimus

1968 VW Typ 1 1200A

Suchy napisał:
jaqo napisał:

a czy ja napisałem, że to zrobi? nie. Natomiast napewno jest to powód do problemów przy wypłacie odszkodowania, i to nie jest mit bo znam to z autopsji nie z żadnych teori, opieram się na własnych doswiadczeniach a nie na internetowych gdybaniach.
Z resztą, ja juz garba mam na airze więc nie muszę nad niczym się zastanawiać, i z chęcią podzielę się wiedzą własnie po to, żeby inni nie mieli takich prozaicznych problemów. Tak jak vw_jaco napisał nie jest to łatwa sprawa i nie ma zestawów p&p.

Tak naprawde strzelasz do wlasnej bramki. Dla ubpierdliwego ubezpieczyciela wszystko moze byc pretekstem do utrudniania wyplaty odszkodowania.
Natomiast jesli okaze sie ze naprawde jest zwiazek przyczynowo-skutkowy pomiedzy przerobka a wypadkiem (tzn nie ze "cos jest przerobione" tylko "cos bylo przerobione tak, ze spowodowalo wypadek") to rzeczywiscie mozesz miec klopoty z dostaniem odszkodowania. Jesli natomiast takiego zwiazku nie ma, to musisz dostac. To jest argument za tym, zeby przerabiac z glowa, bo glupie przerobki moga udezyc po portfelu. Ty piszesz, jakby bylo odwrotnie.
Zreszta w ogole nie rozumiem twojego stanowiska, bo zdajesz sie mowic, ze glupie przerobki w podwoziu samochodu sa OK.

PostWysłany: 17 Grudnia 2013, 22:14 Odpowiedz z cytatem
Suchy
Trzymacz Kierownicy

w którym miejscu napisałem, że "głupie przeróbki w podwoziu są ok"?
PostWysłany: 18 Grudnia 2013, 12:31 Odpowiedz z cytatem
Miromir
Naciskacz Pedałów

Warto zainwestować w taką wyspę?

http://pneu-tec.pl/market/product_info.php?cPath=52_58&products_id=450

Czy może lepiej mieć każdy z osobna?

Plusem jes stosunek ceny ,wyspy a osobnych zaworów
Minusem chyba,jeśli sie popsuje to wyspa cała do kosza?

PostWysłany: 18 Grudnia 2013, 12:36 Odpowiedz z cytatem
Miromir
Naciskacz Pedałów

BENE miał już tak wiele wykończone przy swoim zawieszeniu o zrezygnował?

PostWysłany: 18 Grudnia 2013, 12:49 Odpowiedz z cytatem
Miromir
Naciskacz Pedałów

Mniejsza średnica ale 200zł w kieszeni.

http://pneu-tec.pl/market/product_info.php?cPath=52_58&products_id=400

PostWysłany: 18 Grudnia 2013, 19:10 Odpowiedz z cytatem
vw_jaco
Regulatornik Aparatu

1965 VW Typ 1 1300

takie zawory jak najbardziej są ok ważne żeby były na 12v, a co do aut na air to oczywiście ma jeszcze Quazi
PostWysłany: 18 Grudnia 2013, 19:27 Odpowiedz z cytatem
guido
Czyściciel Szybek

vw_jaco napisał:
takie zawory jak najbardziej są ok ważne żeby były na 12v, a co do aut na air to oczywiście ma jeszcze Quazi

ale Quazi chyba ma z przodu na mcpersonach z tego co kojarze (tak mam w pamieci jakies jego foto jak wrzucal na vwzone)
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

AirRide w garbie
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Rasowanie