Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Garbiarnia - forum o stronie -> Netetykieta Forum - Bądźmy kulturalni Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Netetykieta Forum - Bądźmy kulturalni
PostWysłany: 21 Listopada 2004, 21:49 Odpowiedz z cytatem
garbaty
Administrator

1973 VW Typ 1 1300

Z uwagi na fakt, że forumowiczów jest już ponad 200 a na forum dzieje się bardzo wiele, mamy szansę iż niedługo na forum zapanuje taki chaos, że nikt już nie będzie miał ochoty go czytać. Sad

Dlatego też chciałbym wszystkim przybliżyć zasady netetykiety, która obowiązuje także na naszym forum. Uszanujcie innych forumowiczów. Niech każdy uzyska odpowiedź na pytanie, które zadał i niech forum mimo swojej "objętości" faktycznie będzie dla nas wszystkich wartościowe...

Wiem, że tak jak to jest w naszym kraju, wiele osób ma dużo do powiedzenia, ale nie każdy mówi na temat. Skończmy z tym! Think

Proszę więc respektować w codziennym użytku forum następujące zasady:

1. Nie piszemy postów niezwiązanych z tematem lub odnoszących się do innego tematu.
2. Nie piszemy "pustych" postów
(np. "zgadzam się z przedmówcą", albo samych emotikonów"). Jeżeli zgadzasz się z przedmówcą lub go popierasz to chociaż uzasadnij swoje zdanie.
3. Nie piszemy postów, które nie wnoszą niczego do dyskusji.
4. Nie piszemy postów "komercyjnych"
(reklamujących naszą działalność itp.)
5. Sprawy prywatne załatwiamy tylko na priva (pw).
6. Pisząc posty nie używamy SAMYCH DUŻYCH LITER
(może to zostać uznane za niegrzeczne). To samo z tytułami nowych tematów.
7. Nowym tematom nadajemy tytuły, które są związane z poruszonymi w nich kwestiami
(nie każdy ma czas, żeby przeglądać wszystkie tematy).
8. Nowe tematy umieszczamy na właściwym forum.
9. Forum "luźne dyskusje" będzie dość swobodnym forum, lecz pamiętajmy - również ta swoboda ma swoje granice.
10. Nie bądźmy dla siebie niemili. Traktujmy innych tak jak byśmy chcieli sami być traktowani.
11. Jeżeli masz napisać drugi post pod rząd, po tym jak przed chwilą dodałeś już jeden - nie rób tego. Edytuj swój pierwszy post i dodaj w nim to co chciałeś uzupełnić.
(głupio jak wyświetla się cała strona postów jednej osoby, po drugie jest to nieuczciwe zdobywanie postów w rankingu).

Dajmy więc przykład swojego kulturalnego zachowania na forum. Za uporczywe nie przestrzeganie powyższych zasad użytkownicy w konsekwencji mogą nawet zostać zablokowani. Za naruszenia naszych przykazań będą również odbierane rangi na forum.

PS. Gdyby ktoś miał ochotę zostać moderatorem jednego z forum poproszę o informację na priva. Pomoc będzie bardzo mile widziana.

Ostatnio zmieniony przez garbaty dnia 13 Listopada 2006, 15:16, w całości zmieniany 6 razy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: 21 Listopada 2004, 23:06 Odpowiedz z cytatem
kfiatek
Trzymacz Kierownicy

1973 VW Typ 1 1303

bardzo rozsądne i muszę przyznać, że chyba znajdzie zastosowanie.. rzeczywiście nadążanie z forum nastręcza nieco problemów, a tematy są mocno przemieszane Smile Co do moderowania - rozumiem, że jest to zadanie dla osób, które mają dużo czasu do poświęcenia dla forum?

PostWysłany: 22 Listopada 2004, 00:02 Odpowiedz z cytatem
Plewka
Ustawiacz Zapłonu

1961 VW Typ 1 1200

Zapewne dla tych co mają dużo wolnego czasu, taki właśnie powinien być moderator!!!

Garbaty zgadzam się z Tobą w 100% nie możemy dopuścić do tego że garbiarniane forun stanie się chlewem(może to trochę za mocne słowo ale chciałem żeby dobitnie powiedzie) bardzo się cieszę że pomyślałeś o tym żeby o to zadbać

VW1300 '73 - wraca do życia
VW1300 '81 R.I.P.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: 22 Listopada 2004, 14:05 Odpowiedz z cytatem
qubek
Generalissimus

1968 VW Typ 1 1200A

W koncu trzeba bylo.
Jedna uwaga.
Cytat:
4. Nie piszemy postów "komercyjnych" (reklamujących naszą działalność itp.)

Brzmi to troche restrykcyjnie. Ale rozumiem ze w forum ogloszenia dalej mozna zamieszczac, jak sama nazwa wskazuje, ogloszenia? Oczywiscie zwiazane z dzialalnoscia Garbusowa. Ewentualnie mozna sie umowic na umieswczanie w ich temacie zwrotu [Spam] czy podobnego.

Aha i dodalbym przypomnienie, ze dopisujac nowego posta do watku, w ktorym nasza wypowiedz jest ostatnia, mozna uzyc funkcji "edytuj". No chyba ze komus zalezy na szybkim awansie w rankingu ilosci napisanych postow ;>
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: 22 Listopada 2004, 14:20 Odpowiedz z cytatem
garbaty
Administrator

1973 VW Typ 1 1300

qubek napisał:

Brzmi to troche restrykcyjnie. Ale rozumiem ze w forum ogloszenia dalej mozna zamieszczac, jak sama nazwa wskazuje, ogloszenia? Oczywiscie zwiazane z dzialalnoscia Garbusowa. Ewentualnie mozna sie umowic na umieswczanie w ich temacie zwrotu [Spam] czy podobnego.

Nie no bez przesady. Chodzi tylko o przypadki ogłoszeń, których jak na razie chyba nie spotkałem, ale powiedzmy ogłaszałby działalność swojego komisu samochodowego, sklepu z częściami itp. To już jest działalność komercyjna.

Jeżeli natomiast Kowalski wyprzedaje części, które leżały u niego w garażu, choćby ich było sporo, raczej nie będzie to komercyjne i nie będzie problemu z takimi postami. Jestem jak najbardziej za, bo po to właśnie są ogłoszenia.
PostWysłany: 22 Listopada 2004, 16:44 Odpowiedz z cytatem
kfiatek
Trzymacz Kierownicy

1973 VW Typ 1 1303

Ania napisał:
No Kobra, podpadłeś: Wink

garbaty napisał:
2. Nie piszemy "pustych" postów (np. "zgadzam się z przedmówcą", albo samych emotikonów"). Jeżeli zgadzasz się z przedmówcą lub go popierasz to chociaż uzasadnij swoje zdanie.

Co punktu drugiego - mam wrażenie, że ciężko się będzie odzwyczaić od pisania "pustych" postów.. patrząć na "Luźne" od razu widać, że gdzieś połowa jest właśnie taka... więc może chociaż na "Luźnych dyskusjach" trochę więcej luzu? Wink

PostWysłany: 22 Listopada 2004, 16:55 Odpowiedz z cytatem
garbaty
Administrator

1973 VW Typ 1 1300

Tak. Na luźnych dyskusjach będzie o wiele więcej luzu. Very Happy

Ale zawsze chciałem przypomnieć o istnieniu czata. Jeżeli dwie osoby przez całą stronę jednego wątku ze sobą będa rozmawiały to, po primo, część osób może się zniechęcić od dalszego śledzenia tematu, a po sekundo, to właśnie do tego służy czat, i wierzcie mi mniej wam czasu zajmie dogadanie się. No i zaoszczędzimy trochę miejsca na serwerze na coś bardziej pożytecznego. Wink

Z resztą i tak nie myślcie, że nagle wszystko drastycznie się zmieni. Ale pomyślcie, wiele osób już przestało czytać forum bo nie chce im się czytać tego co nic nie wnosi do rzeczy. Z resztą nie każdy ma szybki internet i przeglądanie 15 stron tematu zajmuje trochę czasu.
PostWysłany: 22 Listopada 2004, 17:14 Odpowiedz z cytatem
falco
Wymiennik Korbowodowo-Panewkowy

1972 VW Typ 1 1303

VWitam,

jak mogę, to również chciałbym dorzucić moje "trzy grosze".
Krótko mówiąc zgadzam się z netykietą, bo jeszcze do niedawna sam byłem modemowcem i miałem serdecznie dość ściągania listów w stylu "ja też...". Mam jednak propozycję, co ogłoszeń stricto o sprzedaży, może zrobić osobny dział tylko dot. kupna-sprzedaży, bo uważam, że to znacznie rowiąże problemy szukania tego co chcemy znaleźć...

Sam miałem na początku problemy gdziie zajrzeć, żeby coś podobnego na Forum Garbiarni znaleźć czy samemu puścić ogłoszenie. Jets tak np i kendego na Garbomanii i to wiele upraszcza. Tyle.

PostWysłany: 22 Listopada 2004, 17:45 Odpowiedz z cytatem
ENTER

jest taki dział już od samego początku Very Happy

http://www.garbiarnia.com/strona.php?dzial=Ogloszenia&lang=pol

PostWysłany: 22 Listopada 2004, 18:00 Odpowiedz z cytatem
falco

1972 VW Typ 1 1303

O! To ja chyba mam klapki na oczach, bo jak babcię kocham , nie mogłem tego nigdzie w "menu" znaleźć...

Dzięki!
Już skorzystałem, ale mam nadzieję, ze tak jak ślą inni Forumowicze, tak nadal będzie można słać ogłoszenia (zaznaczając, że to SPAM) na Ogłoszenia ogólne...?

PostWysłany: 22 Listopada 2004, 18:04 Odpowiedz z cytatem
garbaty
Administrator

1973 VW Typ 1 1300

falco napisał:
O! To ja chyba mam klapki na oczach, bo jak babcię kocham , nie mogłem tego nigdzie w "menu" znaleźć...

Dzięki!
Już skorzystałem, ale mam nadzieję, ze tak jak ślą inni Forumowicze, tak nadal będzie można słać ogłoszenia (zaznaczając, że to SPAM) na Ogłoszenia ogólne...?

Tak już wcześniej pisałem. Można tak i tak.

Można skorzystać z działu ogłoszenia bezpośrednio na stronie, jest menu "Ogłoszenia".

Można też ogłoszenie dać jako temat na forum. Wiele osób tak robi i chyba będzie ok. (pod warunkiem że nie będą to ogłoszenia "komercyjne" o których pisałem wcześniej).
PostWysłany: 22 Listopada 2004, 22:08 Odpowiedz z cytatem
kojot
Wyciągacz Silnika

no i super, ja się zgadzam, popieram i sam zobowiązuje się przestrzegać tych zasad i biore się za siebie przede wszystkim bo najlepiej się widzi co nni robią i psza ale nie na własnym podwórku, a ja sie przyznaje wiele razy zmienił się temat w poscie i tez go ciągnałem bądź sam go zmieniłem, no nie stety czasem wynika to z rozmowy czasem nie, ale obiecuje podciągnąc się, słowo harcerza - nie no harcerzem nie byłem, ale słowo garbusiarza, będę się bardziej pilnował i nie siał zamętu, a na moda to chyba się nie nadaje z moim gadulstwem, prawda Question

www.garbatyswiat.end.pl
www.slask.garbiarnia.com
www.fordcustom.go.pl
http://lowrider.pl/forum/viewtopic.php?t=1325&sid=66f737e334cd1e1103cffceada298c43
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: 22 Listopada 2004, 23:31 Odpowiedz z cytatem
kobra
Naciskacz Pedałów

Kojote nie Jesteś Sam ja również przepraszam i obiecuje poprawę !!!

http://animator.cobra.fm.interia.pl/
Samochód jest jak żona : patrz,podziwiaj ale NIE DOTYKAJ !!!!
pare dobrych uwag
PostWysłany: 22 Listopada 2004, 23:44 Odpowiedz z cytatem
filip zbb
Newbie

uslyszalem w tej nietykiecie Smile
uwiezcie mize im wiecej oftopikow i krotkichwiadomosci poleci tym gorzej dla czytajacych - o tym wiem z wielu grup dyskusyjnych ktore sie pojawiaja a potem znikaja ;(
Najwazniejsze jest jednak zeby duch garbiarni nie byl tepiony - i nawet jezeli komentarz do wypowiedzi to prosty usmieszek - przedstawia to zaangazowanie czytelnikow.

a ze wypowiedzi sa lakonieczne to chbya nie ma z tym zadnego problemu.

PostWysłany: 23 Listopada 2004, 08:05 Odpowiedz z cytatem
boro
Pompowacz Opon

Dokładnie. Chciałem to powiedziec, ale sie na chwile wstrzymalem (a nuz moze ktos mnie wyprzedzi hehe). Zwykle na takich forum/listach dyskusyjnych siedze od ok 1998 roku. Wiele juz padlo przez to, ze narzucono za ostre zasady, usuwano posty, ktore wydawaly sie glupie adminom, usuwano i zamykano cale tematy itp... mam nadzieje oczyewiscie ze tutaj tak nie bedzie:D kultura i jakies zasady musza byc - wiadomo - inaczej zrobi sie burdel. Ale pozwolmy na to, zeby uzytkownicy musieli sie w jakis tam wielkim stopniu ograniczac.

Na razie jest chyba genialnie, nie? Very Happy Very Happy Very Happy

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Netetykieta Forum - Bądźmy kulturalni
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Garbiarnia - forum o stronie