Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Garbiarnia - forum o stronie -> Netetykieta Forum - Bądźmy kulturalni Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: 23 Listopada 2004, 10:42 Odpowiedz z cytatem
garbaty
Administrator

1973 VW Typ 1 1300

Macie racje. Zbytnia rozwiązłość szkodzi nie mniej niż zbyt wielki rygoryzm.

Najlepiej znaleźć złoty środek, też chodzi o wyczucie moderatora, kiedy wypowiedź jest na miejscu, a kiedy absolutnie nic nie wnosi...

A ideą by były, żeby użytkownicy kontrolowali sami siebie (chociaż wiadomo, że każdemu się czasaim coś zdarza wymknąć - normalka), ale do tego są moderatorzy. I nie mylić z cenzorami. Moderator jest po to nie żeby ciąć, kasować i zamykać, ale po to żeby łatwiej nam się korzystało z forum i żeby każdy znalazł temat dla siebie, w którym będzie mógł się wypowiedzieć bez stresu, że zaraz go ktoś wykasuje.

Musicie jednak zrozumieć, że każde forum ze względu na swoją specyfikę może rządzić się troszkę innymi prawami.

"Forum o stronie" na przykład będzie moderowane bardziej surowo. Tutaj jest miejsce na konkretne informacje, które powinny być dostępne wielu osobom. A jeżeli ktoś zobaczył, że na tym forum są nowe posty niech wie, że to coś ważnego.

Przeciwieństwem będą natomiast "Luźne dyskusje". Tam na pewno będzie wolno "prawie wszystko". Ale też jeżeli dyskusja zabrnie za daleko może zostać zamknięta, albo jeżeli ktoś swoimi wypowiedziami przekroczy
granice kultury. Co więcej, ze względu na ograniczenia na serwerze, forum "luźne dyskusje" będzie dosyć często czyszczone ze starych "luźnych" tematów, które najprawdopodobniej nikomu w przyszłości się nie przydadzą. Niestety nie stać nas na utrzymywanie czegoś takiego na serwerze.

No a pozostałe fora? Tutaj bedzie to miejsce na złoty środek.

A więc do dzieła! Very Happy

Ostatnio zmieniony przez garbaty dnia 29 Stycznia 2005, 13:43, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: 23 Listopada 2004, 14:09 Odpowiedz z cytatem
d.bois
Moderator

1972 VW Typ 1 1200A

boro napisał:
Dokładnie. Chciałem to powiedziec, ale sie na chwile wstrzymalem (a nuz moze ktos mnie wyprzedzi hehe). Zwykle na takich forum/listach dyskusyjnych siedze od ok 1998 roku. Wiele juz padlo przez to, ze narzucono za ostre zasady, usuwano posty, ktore wydawaly sie glupie adminom, usuwano i zamykano cale tematy itp... mam nadzieje oczyewiscie ze tutaj tak nie bedzie:D kultura i jakies zasady musza byc - wiadomo - inaczej zrobi sie burdel. Ale pozwolmy na to, zeby uzytkownicy musieli sie w jakis tam wielkim stopniu ograniczac.

Na razie jest chyba genialnie, nie? Very Happy Very Happy Very Happy

Z tym, że niekoniecznie Wink znam forum motoryzacyjne które ma prawie 5000 użytkowników i trzymają się zasad dość mocno. Dzięki temu nie ma śmietnika. A sami userzy tylko na tym korzystają i forum dzięki temu pełni swoją rolę, daje dojście do informacji. I tym powinniśmy się głównie kierować.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: 23 Listopada 2004, 19:52 Odpowiedz z cytatem
oldi
Włączacz Klaksonu

na coż nie wiedziałem ,że czytanie ze zrozumieniem może być problemem dla niektórych osób ,przykre ale prawdziwe.

Ostatnio zmieniony przez oldi dnia 24 Listopada 2004, 22:37, w całości zmieniany 1 raz
PostWysłany: 23 Listopada 2004, 20:50 Odpowiedz z cytatem
Ruda
Naciskacz Pedałów

nawiązując do wypowiedzi Oldiego-tez zastanawiałam sie czy takie "pilnowanie sie"wyjdzie nam na zdrowie z jednej strony prowadzacym bedzie łatwiej ale ten klimat o którym wspomniał moj przedmowca mozna łatwo zgubic a tego chyba nikt by nie chciał....
PostWysłany: 23 Listopada 2004, 22:34 Odpowiedz z cytatem
kojot
Wyciągacz Silnika

wcale nie wygląda to tak rygorystycznie, ne przesadzajcie znowu, fakt faktem, że jakies ograniczenia nie sa miłe szczególnie jak się ktoś rozbestwii, ale nieraz rzeczywiscie temat poleciał bzdurnie i bez sensu nie nawiazując zupełnie do poczatku postu, ale mysle ze poniewaz modami sa nasi klubowicze nie będzie jais specjalnych restrykcji kar cięcia i innych rzeczy,, ale mysle ze jak sie zagalopuje tos to mid wtedy powinien okroic temat z glupot jakie czasem sie pojawiają jesl jest t jakiś wazny tematm jeśli nie to moze zostać

www.garbatyswiat.end.pl
www.slask.garbiarnia.com
www.fordcustom.go.pl
http://lowrider.pl/forum/viewtopic.php?t=1325&sid=66f737e334cd1e1103cffceada298c43
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: 23 Listopada 2004, 22:54 Odpowiedz z cytatem
kobra
Naciskacz Pedałów

Racja Kojote, Pilnujmy się Kochani !!!!

http://animator.cobra.fm.interia.pl/
Samochód jest jak żona : patrz,podziwiaj ale NIE DOTYKAJ !!!!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: 23 Listopada 2004, 22:59 Odpowiedz z cytatem
d.bois
Moderator

1972 VW Typ 1 1200A

oldi napisał:

półżartem / półserio................ ktoś wyłączył telenowelę p.t.
SYLWESTER W KAZIMIERZU
recenzja : należy się OSKAR za scenariusz i teksty

i napewno był to najlepszy z najlepszych tematów , o czym świadczy przeszło 3000 wyświetleń , bez komentarza !

Pozdrawiam /trochę smutno/

Czytałem ten wątek, do momentu, aż przestało w nim być cokolwiek o sylwestrze w Kazimierzu...trochę smutno, że ten plan się zawalił i wszystko rozeszło się w mgiełce rozważań o wszystkim i o niczym.
A seriale i telenowele są dla bab Wink
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: 23 Listopada 2004, 23:01 Odpowiedz z cytatem
kfiatek
Trzymacz Kierownicy

1973 VW Typ 1 1303

Ja to widze tak: nikt nikogo tu właściwie nie ogranicza, bo zasad w zasadzie nie łamiemy na forum (no chyba, że punkty 1 i 2, ale tutaj moderacja jest uzasadniona, bo przecież to wszystko zajmuje jakąś objętośćna serwerze!)... W temacie tego postu jest przecież raczej apel i przypomnienie i dalej jest tylko rozwinięcie tego apelu. Nikt nigdzie nie powiedział przecież "teraz nic nie będzioecie mogli napisać, żeby nie było cenzury i żebyśmy wam nie wycięli!" Wink Główne miejsce gdzie zasad czasami nie przestrzegamy (ale ponownie: głównie 1szej i 2giej) - to Luźne dyskusje.. jak tam komuś czasami moderator utnie emotke, to chyba zmartwienia nie będzie... Smile Także bez histerii! Ja nie uważam, żeby teraz miało coś się diametralnie zmienić!

PostWysłany: 23 Listopada 2004, 23:01 Odpowiedz z cytatem
Ruda
Naciskacz Pedałów

d.bois napisał:

A seriale i telenowele są dla bab Wink

wypraszam sobie Evil or Very Mad
PostWysłany: 23 Listopada 2004, 23:03 Odpowiedz z cytatem
kfiatek
Trzymacz Kierownicy

1973 VW Typ 1 1303

aha, prośba do garbatego - na własnym przykładzie chciałbym wnieść o 11 zasade Smile Właśnie robię flood'a pisząc drugiego posta pod swoim własnym... Coś takiego też można by moderować, w końcu istnieje opcja "edytuj", więc jeżeli ktoś chce, to może zmienić swóją poprzednią wypowiedź i dodać, co niezbędne!

------------------------------------------------------------------

PS. Jak pisałem swojego posta, to tego powyżej jeszcze nie było... więc flood mi nie wyszedł, ale wszyscy wiedząo co chodzi.. Smile

PostWysłany: 23 Listopada 2004, 23:19 Odpowiedz z cytatem
kobra
Naciskacz Pedałów

Ja tylko powiem tak sylwek w kazimierzu był jak najbardziej fajknym tematem ale lekko zboczylismy z niego a drugi problem zaczal się wtedy gdy przyszlo do zaliczki i nikt nie za bardzo chcial sie wychylać.

http://animator.cobra.fm.interia.pl/
Samochód jest jak żona : patrz,podziwiaj ale NIE DOTYKAJ !!!!
PostWysłany: 24 Listopada 2004, 01:36 Odpowiedz z cytatem
Blazlov
Bez rangi

No to ja sie dolacze...
Nikt nikogo na sile nie trzyma jak i nikt nikogo nie wyprasza. Kazdy ma swoje specyficzne podejscie do tematu forum Garbusowe, dla jednych jest to siedzenie w dziale luzne dyskusje, dla innych w pytanich i problemach, dla innych wszedzie. Wiadomo wolnosc slowa wyboru itd... Jest takie powiedzonko...nie interesuje cie to nie czytaj...i okej, ale sa tez granice, ktore "wlasciciel" tego forum jak i strony, moze wprowadzic w zycie. To co garbaty napisal to prozby. Zreszta kilka osob go o to prosilo, wiec nie jest to jego prywatna inciatywa...zasadniczo, meczace sa tematy w ktorych piec pierwszych postow jest na temat 20 nastepnych o dupie matynie, a pozniej 2 znowu na temat... ciezko sie przebic do konkretnych informacji. Co do dzialu luzne dyskusje nie mam nic, bo tam se mozna wic tasiemce, nowele itd. po to to jest, ale np wkuzajace jest ( moze to moje widzimisie ) jak np w dziale pytania i problemy, ktos zada pytanie, ktos nanie odpowie, ktos inny tez ale doda juz historie swego zycia, albo zada inne pytanie nie zwiazane bezposrednio z tym tematem...przeca wystarczy nowy temat zalozyc, za to sie niktnie obrazi ze bedzie 10 nowych tematow a nie 2 stare o wszystkim... a co do tekstu Oldiego, o tym ze jak bedzie tak i tak to on tu nie bedzie przychodzil...stary...nikt nie bedzie plakal, to tak jak w rzeczywistosci obecnej pracujacych, "zwolnij sie, a na twoje miejsce i tak przyjda inni" wydajemi sie to coo tym napisales za glupie, sorka, moze sie poczules urazony, masz prawo, ja tez.
Pozdrawiam
Blaz

despite all my rage i am still just a rat in a cage

https://www.facebook.com/Projekt58

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: 24 Listopada 2004, 09:52 Odpowiedz z cytatem
garbaty
Administrator

1973 VW Typ 1 1300

oldi napisał:
nie wiedziałem ,że u Was już były rekolekcje wielkopostne ,

Jeszcze nie było, ale niedługo będą. Ale najpierw rekolekcje adwentowe. Very Happy

oldi napisał:
Jak zawiadowca tej "stacji" jest poważny ,to O.K. , może storzyć poprostu dział "Tylko dla poważnych".

Zawiadowca stacji jest poważny dlatego stara się, żeby wszystkim dobrze się na forum działało. Luźne dyskusje są na tasiemce i tam wolno prawie wszystko. Pytania i problemy sa po to, żeby każdy znalazł odpowiedź na nurtujące go pytania. Ogłoszenia po to, żeby każdy Garbusiarz dowiedział się o imprezach, akcjach, czy też rzeczach do sprzedania lub kupienia. Po to jest rozdział. Gdyby wszędzie miały być tasiemce wszystko możnaby było wrzucić do jednego worka i nie przejmować się zasadami.

oldi napisał:

inna rzecz , nie spotkałem się na Forum z tekstem , który byłby jakkolwiek obrażający dla kogokolwiek , lub wyśmiewający

Były takie akcje, ale musisz wiedzieć, że zostały skasowane jeszcze tego samego dnia, którego się pojawiły. Więc mogłeś nie widzieć. A jeżeli jest wprowadzona taka zasada, to nie znaczy, że wszyscy się nawzajem ostrzegają. To jest coś w stylu przypomnienia, dla starych i nowych forumowiczów.

oldi napisał:

nie pamiętam dokładnej liczby zarejestrowanych Forumowiczów ,
ALE , tak naprawdę to całe Forum we wsystkich tematach utrzymuje
przy życiu parunastu stałych i wiernych Garbusiarzy
więc jest pytanie , DLA kogo jest to Forum , czy aby napewno dla niewidzialnych statystów ? , czy może dla tych , którzy tworzą jego klimat
/zresztą niepowtarzalny/ i charakter .........

Masz rację. I wielkie dzięki dla tych forumowiczów, za to że są. Ale ostatnio pojawiły się obawy, że wielu z nich ma już dość bałaganu i powoli przestaje im się podobać forum. I to dlatego ci niewidzialni "statyści" wprowadzają pewne zasady.

Zasady muszą być i tyle. Mam nadzieję że wszyscy to docenią.

11 przykazanie dodałem.

No i jeszcze raz proszę o wybaczenie, jeżeli ktoś stracił jakieś posty w wyniku działań moich lub moderatora. Tu nie chodzi o to, że chcemy się wyżywać na forumowiczach, tylko o to, że chcemy aby wszystkim żyło się dobrze. Smile

A tasiemiec o sylwestrze przenoszę do luźnych dyskusji i otwieram. Może jednak coś z tego wyjdzie. Ale jak zapadną jakieś konkretne ustalenia proszę o informacje .
PostWysłany: 24 Listopada 2004, 18:08 Odpowiedz z cytatem
qubek
Generalissimus

1968 VW Typ 1 1200A

No to i ja sie wypowiem. Moze za wiele nowego nie wniose, ale za to popre jedna ze stron dyskusji Smile

Swobodna atmosfera jest zaleta tego forum. Ale jak we wszystkim: "co za duzo, to niezdrowo". To co uchodzilo kiedy na forum bylo tylko kilka, znajacych sie w "realu" osob, zaczyna przeszkadzac teraz, gdy robi sie ono popularne. Jezeli w dziale <pytania i problemy> ktos zadaje pytanie bo jest mu potrzebna pomoc, to nie moze sie to przerodzic w dyskusje o dupie Maryni. Jesli rzeczona dupa jest ciekawa, to moderator moze zamiast skasowac, przeniesc czesc wypowiedzu do nowego watku. Ale jesli nie bedzie "zamiatania" to co sie dziwic ze ludzie zadaja po raz setny to samo pytanie? Nie mozna ich nawet odeslac do funkcji <szukaj>, bo nawet jesli znajda w nich stary watek o temcie calkowicie pokrywajacym sie z ich problemem to moga w nim znalezc dyskusje o wplywie deficytu budzetowego na to jak ryby biora.

Jezeli balbym sie utraty popularnosci to wlasnie przez balagan. Mysle ze jest sporo powaznych ludzi, ktorzy maja cos ciekawego do powiedzenia ale rezygnuja bo nie maja sily przekopywac sie za kazdym razem przez tony dygresji i pobocznych watkow zrozumialych tylko dla piszacych je osob.

Cenzorom zycze powodzenia. Praca o tyle potrzebna, co upierdliwa i zabierajaca sporo czasu. I nie spodziewajcie sie wdziecznosci. Z gory zakladam ze kupie osob sie narazicie Wink

Osobom placzacym z powodu utraty miejsca w rankingu proponuje dac jakas rekompensate. Marcin, nie mozesz troche cyferek podrasowac? Niech maja, skoro im zalezy Wink
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: 21 Kwietnia 2005, 00:38 Odpowiedz z cytatem
kfiatek
Trzymacz Kierownicy

1973 VW Typ 1 1303

Mam propzycję kolejnego punkty do netykiety naszego Forum.
Chodzi mi mianowicie o styl pisania postow - czyli o prawidłowe użycie języka polskiego, którym wszyscy się tutaj (ponoć) posługujemy... O ile brak polskich fontów da się spokojnie w większości wypadków przeżyć, to już całkowity brak interpunkcji, wielkich liter i stuprocentowe olewanie ortografii jest dla mnie nie do przełknięcia. Nie dość, że muszę skupić 500% uwagi na tym, żeby zrozumieć autora, to jeszcze zazwyczaj po przeczytaniu postu okazuje się, że połowę sensu tego wszystkiego gdzieś zgubiłem Confused Słowem - gotuję się po chwili, bo tracę czas na czytanie bzdur tylko dlatego, że komuś nie chciało się zwracać uwagi na to co pisze.

Prośba moja jest taka: jeżeli jesteś osobą, która ma w d*pie zasady pisowni języka polskiego, to albo odpuść sobie pisanie wiadomości, albo zamieść ją na innym forum, ew. złap za jakiś słownik, sprawdź gdzie na klawirze jest przecinek, kropka itp. znaki i wtedy pisz.

Druga prośba do moderatorów - reagujcie na to jakoś. Przecież to dla wygody wszystkich czytających Forum, a tych jest niemało..

PS. Chyba trochę ostro podszedłem do sprawy, ale się zdenerwowałem, bo nie mogę na taki text patrzeć. Chętnie podyskutuję ze zwolennikami tego dziwnego stylu pisowni, jeżeli mają zastrzeżenia do moich wyżej wymienionych uwag.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Netetykieta Forum - Bądźmy kulturalni
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Garbiarnia - forum o stronie