Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Garbiarnia - forum o stronie -> Netetykieta Forum - Bądźmy kulturalni Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: 21 Kwietnia 2005, 01:29 Odpowiedz z cytatem
Blazlov
Bez rangi

ja mam w dupie ortografie, jestem dyzortografikiem, i wkuzaja mnie ludzie chcacy na sile za ortografie scigac, widzisz blad, nie czytaj, wiesz ze osoba robi bledy, nie czytaj, nie robisz bledow, ciesz sie i nie czepiaj sie innych, bo nikt sie nie czepia ze nie robisz bledow :} poprostu, daj sobie spokoj, internet jest na tyle wolnym miejscem gdzie kazdy moze praktycznie co chce, i wydaje mi sie ze czepianie sie o bledy jest przesadne, ale kazdy ma prawo do wlasnego zdania ;]
Pozdrawiam
wielce

despite all my rage i am still just a rat in a cage

https://www.facebook.com/Projekt58

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: 21 Kwietnia 2005, 06:45 Odpowiedz z cytatem
kfiatek
Trzymacz Kierownicy

1973 VW Typ 1 1303

Blazlov napisał:
ja mam w dupie ortografie, jestem dyzortografikiem, i wkuzaja mnie ludzie chcacy na sile za ortografie scigac, widzisz blad, nie czytaj, wiesz ze osoba robi bledy, nie czytaj, nie robisz bledow, ciesz sie i nie czepiaj sie innych, bo nikt sie nie czepia ze nie robisz bledow :} poprostu, daj sobie spokoj, internet jest na tyle wolnym miejscem gdzie kazdy moze praktycznie co chce, i wydaje mi sie ze czepianie sie o bledy jest przesadne, ale kazdy ma prawo do wlasnego zdania ;]
Pozdrawiam
wielce

Widzisz, ale tu nie chodzi o błędy jako takie.

Czytam twoją wypowiedź i nie mam problemu ze zrozumieniem i cały text jest spójny i CZYTELNY! Błędy zdarzają się każdemu, mi chodzi o ludzi, którzy mają gdzieś czy zrobią tych błedów 10 czy 100 w jednym zdaniu i czy ich wypowiedź da się przeczytać czy nie..

PostWysłany: 21 Kwietnia 2005, 08:45 Odpowiedz z cytatem
qubek
Generalissimus

1968 VW Typ 1 1200A

ja robie duzo bledow ale staram sie je eliminowac zgadzam sie jednak zewypowiedzi w stylu ktory ja teraz pokazuje sa drazniace i malo czytelne moze sie starzeje i dlatego po prostu prosba zeby tego nie robic bo to juz przestalo byc trendi dwa sezony temu Wink
Szkoda ze Szymon tak rzadko tu zaglada, to byl mod ciety niezwykle na takie sprawy :]

PostWysłany: 21 Kwietnia 2005, 16:28 Odpowiedz z cytatem
garbaty
Administrator

1973 VW Typ 1 1300

Ja też chciałbym zaapelować do wszystkich o przyłożenie się do pisanych przez siebie postów. Forum ma to do siebie, że to co piszemy, poza nami, czyta jeszcze bardzo dużo osób. Dlatego też wypadałoby pisać tak, aby inni nie mieli problemu z odczytaniem tego, co napisaliśmy.

Moim zdaniem nawet ludzie z dysleksją lub dyzortografią (jeżeli to nie to samo) są w stanie pisać w miarę składnie i w sposób czytelny, i wbrew pozorom nie robić dużo błędów. Kwestia przyłożenia się do tego, a to nie jest trudne.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: 21 Kwietnia 2005, 16:44 Odpowiedz z cytatem
qubek
Generalissimus

1968 VW Typ 1 1200A

Jest Wink
Ale mus to mus.

PostWysłany: 23 Maj 2005, 10:25 Odpowiedz z cytatem
Maroka
Czyściciel Gaźnika

z błędami czy bez błedów ważna jest treść i przekaz

jeśli wypowiedż ma sens i jest na temat to chyba nikomu nic się nie stanie jak pojawi się gdzieś bład ortograficzny (staję tu trochę w obronie osób ze wspomnianą dysleksją)

ale dżsjai swjeći pjenkne słonećką

pozdrawiam

hi
hi
hi

hiii
PostWysłany: 23 Maj 2005, 10:52 Odpowiedz z cytatem
Zielony TYKA
Regulownik Zaworów

1969 1200 sparkafer

garbaty napisał:

Moim zdaniem nawet ludzie z dysleksją lub dyzortografią (jeżeli to nie to samo) .

Dysgrafia i dysleksja to zupełnie inne "CHOROBY" nie zależne od osoby, która ją dręczy. Dysgrafia, to choroba zwiazana głównie z "robieniem błędów", nie tylko znanych przez wiele osób jako ortograficzne, ale także i takie błędy jak "zjadanie" liter przekręcanie d->b czy q->p m->n i na odwrót oraz niewyraźne pisanie.

Dyslektycy i dysgraficy nie powinni się wstydzić tego że należą do tej ELITY, tak elity, gdyż nie każdy robiący błędy może być dyslektykiem. Osoba należąca do tej specyficznej grupy musi mieć IQ powyżej przecietnej bo w innym przypadku jest się głąbem a nie dyslektykiem czy dysgrafikiem.

Mówię tu o prawdziwej dysleksji a nie o ściemie za łapówkę bo takich ludzi coraz więcej w naszych kręgach.
Ja jestem i dysgrafikiem i dyslektykiem a stwierdzone to miałem chyba w szkole podstawowej (elementary Wink czyli 1-3). Możliwe że nie zrobię błędu w tym tekście bo mając mamę polonistkę, byłem "leczony" acz kolwiek z tego nie da się wyleczyć.

Także, nie czepjajcie się dyslektyków, bo to niejednokrotnie bardzo inteligentni ludzie (np: Einstsein i wielu innych).
Pozdro dls wszystkich a szczególnie dyslektyków

www.QuickStickVW.com
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 23 Maj 2005, 18:33 Odpowiedz z cytatem
garbaty
Administrator

1973 VW Typ 1 1300

Zielony TYKA napisał:
garbaty napisał:

Moim zdaniem nawet ludzie z dysleksją lub dyzortografią (jeżeli to nie to samo) .

Dysgrafia i dysleksja to zupełnie inne "CHOROBY" nie zależne od osoby, która ją dręczy. Dysgrafia, to choroba zwiazana głównie z "robieniem błędów", nie tylko znanych przez wiele osób jako ortograficzne, ale także i takie błędy jak "zjadanie" liter przekręcanie d->b czy q->p m->n i na odwrót oraz niewyraźne pisanie.

Dyslektycy i dysgraficy nie powinni się wstydzić tego że należą do tej ELITY, tak elity, gdyż nie każdy robiący błędy może być dyslektykiem. Osoba należąca do tej specyficznej grupy musi mieć IQ powyżej przecietnej bo w innym przypadku jest się głąbem a nie dyslektykiem czy dysgrafikiem.

Mówię tu o prawdziwej dysleksji a nie o ściemie za łapówkę bo takich ludzi coraz więcej w naszych kręgach.
Ja jestem i dysgrafikiem i dyslektykiem a stwierdzone to miałem chyba w szkole podstawowej (elementary Wink czyli 1-3). Możliwe że nie zrobię błędu w tym tekście bo mając mamę polonistkę, byłem "leczony" acz kolwiek z tego nie da się wyleczyć.

Także, nie czepjajcie się dyslektyków, bo to niejednokrotnie bardzo inteligentni ludzie (np: Einstsein i wielu innych).
Pozdro dls wszystkich a szczególnie dyslektyków

Widzisz sam, że potwierdzasz to o czym wcześniej mówiliśmy. Pomimo tego, że jesteś dyslektykiem i dysgrafikiem napisałeś swojego posta tak, że nikt nigdy nie pomyślałby, że cierpisz na tę przypadłość. Bo po prostu postarałeś się, żeby z tekstu coś wyszło.

Jest niestety grupa osób, którzy tak naprawdę nie cierpią na dysleksję, tylko po prostu nie przykładają się do tego co piszą, i takie zachowanie może budzić wątpliwości.

A więc nikt nie potępia dyslektyków, tylko osoby, które olewają to co i jak piszą. Albowiem każdy powinien przyłożyć się do tego co pisze - dla dobra nas wszystkich. Very Happy

Very Happy Very Happy
PostWysłany: 23 Maj 2005, 20:18 Odpowiedz z cytatem
Blazlov
Bez rangi

hmm tez mialem test na IQ :} wyszlo mi 129 ;] nie wiem czy to duzo czy malo, ale to bylo daaaaaaaaaawno temu kiedy psy jeszcze dupami szczekały Very Happy wiec moglem zglupiec od tamtej pory .
Pozdrawiam

despite all my rage i am still just a rat in a cage

https://www.facebook.com/Projekt58

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: 23 Maj 2005, 22:47 Odpowiedz z cytatem
rebel
Mierzalnik Przerwy

1971 VW Typ 1 1302

hmm... Od rockandrollowego trybu życia raczej IQ spada niż rośnie, choć rosyjcy naukowcy ponoc ostatnio dowiedli, że spozywanie trunków wyskokowych ma na intelekt wpływ dobroczynny :O

Cóż, wychodzi na to że nawiększymi spryciażami powinni być nałogowi alkoholicy w ostaniej fazie choroby...

Juz to widzę: 'Minister zdrowia ostrzega regularne spozywanie alkoholu powoduje niekontrolowany przyrost intelignecji, "

A co do tematu przewodniego to się zgadzam z garbatym, bo też jestem dyslektykiem, do tępaków nie należę, ale jakś udało mi się to zaleczyć. Poza tym fakt, staram sie pistać uwaznie i sprawdzac to co napisałem choćby we włsnym dobrze pojętym interesie ( jak napiszę nieczytelnie, to nikomu nie będzie się chciało tego czytac ) i z szacukku dla oczu i czasu ewentualnych czytających...

http://california-look.pl/
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: 24 Maj 2005, 15:35 Odpowiedz z cytatem
Maroka
Czyściciel Gaźnika

tak tak Rebel
hi
hi
hi

a tak z ciekawości to przeczytaj sobie swoją ostatnią wiadomość

hi
hi
hi

oczywiście nie ma problemu z kilkoma brakującymi literkami , bo i tak i tak wiadomo o co chodzi Smile

jesli chodzi o błedy to z własnego doświadczenia wiem, że choćby zmiana klawiatury może być ich przyczyną, w biurze mam inną i w domu mam inną

(ale ten sam laptok hi hi hi hi hi hi )

oczywiście trzeba dbać o kulturę ojczystego języka, ale czy to jedyny temat na jaki można na garbusowej stronie gadać??????

pozdrawiam

hiii
PostWysłany: 24 Maj 2005, 16:12 Odpowiedz z cytatem
Norbert
Czyściciel Gaźnika

A czy brak ś, ć, ż, ó... to jakiś ogromny grzech ? Ma mam 2 kompy, jeden z Duńskim, a drugi z Polskim WINDOWS i poprostu mam brak polskich znaków Rolling Eyes

Trzymajcie sie ZdroVWo i KoloroVWo !!!!
PostWysłany: 24 Maj 2005, 16:49 Odpowiedz z cytatem
garbaty
Administrator

1973 VW Typ 1 1300

Marta & Norbert napisał:
A czy brak ś, ć, ż, ó... to jakiś ogromny grzech ? Ma mam 2 kompy, jeden z Duńskim, a drugi z Polskim WINDOWS i poprostu mam brak polskich znaków Rolling Eyes

To akurat nie jest żaden grzech Very Happy Very Happy Very Happy
PostWysłany: 24 Maj 2005, 18:05 Odpowiedz z cytatem
Maroka
Czyściciel Gaźnika

a co jest grzech??????????????
hi
hi
hi

hiii
PostWysłany: 24 Maj 2005, 18:13 Odpowiedz z cytatem