Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Rasowanie -> Silnik 1914 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: 5 Marca 2013, 12:31 Odpowiedz z cytatem
konradmik
Naciskacz Pedałów

1960 VW Typ 1 1200A

chris burns napisał:
IMHO, I would say that the 1914 you have just seen on youtube is enough power for a nice street car and the best balance of power/cost.

Patrzę sobie właśnie na stronę shop.powerhausvwparts.com, która była wcześniej polecana i różnica w cenie między 1914 a 2332 to tylko (oczywiście to pojęcie względne) 900$ używając więc przelicznika $/hp największa pojemność wychodzi najkorzystniej...

PostWysłany: 5 Marca 2013, 12:49 Odpowiedz z cytatem
jaqo
Wymieniacz Świec

No nie wiem, 900$ z clem to jakies 3700zł do tego koszta ukryte (silnik jest duzo szerszy-moze pojawic sie potrzeba pewnych modyfikacji, duzo bardziej meczy skrzynie, silnik generuje wiecej ciepla, więc może jakaś dodatkowa chłodnica i duzo innych problemow) Do dupowozu to juz raczej nie jest potrzebne - ale zawsze wiadomo, ze jak Cie stać - go big:D
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: 5 Marca 2013, 13:05 Odpowiedz z cytatem
konradmik
Naciskacz Pedałów

1960 VW Typ 1 1200A

jaqo napisał:
No nie wiem, 900$ z clem to jakies 3700zł do tego koszta ukryte (silnik jest duzo szerszy-moze pojawic sie potrzeba pewnych modyfikacji, duzo bardziej meczy skrzynie, silnik generuje wiecej ciepla, więc może jakaś dodatkowa chłodnica i duzo innych problemow) Do dupowozu to juz raczej nie jest potrzebne - ale zawsze wiadomo, ze jak Cie stać - go big:D

No właśnie... Teraz mam 1200 industrial i już ledwo się mieści na szerokość. Absolutnie nie chcę rżnąć budy ani klapy!! Co do chłodzenia to mam nadzieję, że wystarczyłby doghouse z dodatkową miską olejową...
A propos dodatkowych misek, nie jestem pewny ale chyba widziałem taką michę z wbudowanym filtrem, filtr był wewnątrz miski. To możliwe czy coś mi się pokiełbasiło? Czy taka micha z filtrem może zastąpić full-flow?

PostWysłany: 5 Marca 2013, 13:06 Odpowiedz z cytatem
qubek
Generalissimus

1968 VW Typ 1 1200A

Moze zastapic, tylko czy skutecznie? Smile

Jeszcze niedawno mowiles ze chcesz zostawic seryjna skrzynie, zawieszenie itd, prawda?

PostWysłany: 5 Marca 2013, 13:23 Odpowiedz z cytatem
konradmik
Naciskacz Pedałów

1960 VW Typ 1 1200A

qubek napisał:
Moze zastapic, tylko czy skutecznie? Smile

Rozumiem Wink

qubek napisał:

Jeszcze niedawno mowiles ze chcesz zostawic seryjna skrzynie, zawieszenie itd, prawda?

Tak, jak najbardziej! Jedyne modyfikacje jakie dopuszczam to mocniejszy docisk i lepsza tarcza, mid-mount, uretany tu i ówdzie i ewentualnie jakieś inne drobiazgi, które mogą się przydać, a o których istnieniu jeszcze nie wiem Wink Dlatego kilkukrotnie pytałem jakie rozsądne wartości mocy można przenieść przy użyciu seryjnej skrzyni...

PostWysłany: 5 Marca 2013, 13:31 Odpowiedz z cytatem
qubek
Generalissimus

1968 VW Typ 1 1200A

I odpowiedz "to zalezy od stylu jazdy, a zwlaszcza od brutalnosci ruszania" jest jak najbardziej sluszna. Tylko czy w takim wypadku warto ponosic duze koszty zwiazane z wiekszym silnikiem? Twoj wybor, ale ja bym sie zastanowil.

PostWysłany: 5 Marca 2013, 13:38 Odpowiedz z cytatem
konradmik
Naciskacz Pedałów

1960 VW Typ 1 1200A

qubek napisał:
I odpowiedz "to zalezy od stylu jazdy, a zwlaszcza od brutalnosci ruszania" jest jak najbardziej sluszna. Tylko czy w takim wypadku warto ponosic duze koszty zwiazane z wiekszym silnikiem? Twoj wybor, ale ja bym sie zastanowil.

Pewnie masz rację, że to trochę bez sensu, z resztą Chris pisał to samo... Tak na marginesie: do 2332 gniazda zaworowe 40/35 nie są za małe?

PostWysłany: 5 Marca 2013, 14:07 Odpowiedz z cytatem
jaqo
Wymieniacz Świec

Źle postawione pytanie. Generalnie zależy do czego. Wszystko zalezy od przeznaczenia i wszystkich innych czesci. Zeby wykorzystac caly potencjal takiej pojemnosci to tak - sa za male. Seryjne skrzynia, kiepskie mocowanie silnika i 2332 - zapomnij. Wydasz kupe kasy wiecej zeby nie moc tego uzyc? To lepiej kup te 1914 a te 900$ przeznacz na upgrade skrzyni i jej mocowanie - auto bedzie realnie duzo szybsze.
Co do chlodzenia - to znowu zalezy od kombinacji ale generalni przy tej pojemnosci do dupowozu zamontowal bym dodatkową chłodnicę oleju. Doghouse i dodatkowa miska sa chyba oczywiste nawet w 1600.
PostWysłany: 5 Marca 2013, 15:10 Odpowiedz z cytatem
El Adriano
Ustawiacz Zapłonu

1977 VW Typ 1 1200

Mam pytanie do osób jeżdżących z większymi silnikami. Czy zmienialiście wpisaną pojemność w dowodzie?
PostWysłany: 5 Marca 2013, 15:12 Odpowiedz z cytatem
mrówa
Marszałek Forum

1965 VW Typ 1 1300

El Adriano napisał:
Mam pytanie do osób jeżdżących z większymi silnikami. Czy zmienialiście wpisaną pojemność w dowodzie?

myślę że to jest pytanie retoryczne Wink

http://mrowkowozownia.blog.pl/
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: 5 Marca 2013, 15:15 Odpowiedz z cytatem
El Adriano
Ustawiacz Zapłonu

1977 VW Typ 1 1200

Ok.

Macie może jakieś ciekawe sposoby na przeprowadzenie układu paliwowego ze zwiększonym przekrojem? W tunelu będzie ciężko. Sugerowalibyście przeprowadzić przewody wewnątrz, pod tapicerką, czy może jakoś pod stopniami?
PostWysłany: 5 Marca 2013, 15:20 Odpowiedz z cytatem
Cudak
Ustawiacz Zapłonu

1983 VW Typ 1 mex

mrówa napisał:
El Adriano napisał:

Też tak myślęSmile
Wewnątrz bym się bał osobiście chyba że jakiś z nierdzewki:))

PostWysłany: 5 Marca 2013, 15:22 Odpowiedz z cytatem
qubek
Generalissimus

1968 VW Typ 1 1200A

Wlasnie Wink (ad retoryczne pytanie)

Co do chlodzenia to ja mysle o zamontowaniu dodatkowej chlodnicy z przodu samochodu. Nie twierdze ze to dobry pomysl, ale
a) na postoju i podczas normalnej jazdy, w tym katowania i sprintow spod swiatel, silnik jest chlodny i dodatkowe chlodzenie nie jest porzebne
b) podczas szybkiej jazdy szosowej (nie mowiac juz np o torze wyscigowym) chlodzenie jest niewystarczajace. Dopoki jedziesz licznikowo np 120 to jest OK, ale jak przyspieszysz tak, zeby zamknac licznik, to wskazowka temperatury oleju rosnie doslownie w oczach, momentalnie. Dlatego sprinty do wysokich predkosci musze ograniczac do jakis kilkunastu sekund i zwolnic (po zwolnieniu wskazowka w oczach spada).
Zastanawiam sie czy chlodnica zamontowana gdzies z przodu, w strumieniu powietrza by nie pomogla. Oczywiscie mowimy tu o tempraturze oleju, bo nie wiem jak z glowicami - nie mam czujnika.

Przewody paliwowe z nierdzewki? Ja mam przeprowadzony przewod miedziany pod podloga wzdloz progu.

PostWysłany: 5 Marca 2013, 16:07 Odpowiedz z cytatem
YOGI
Mierzalnik Przerwy

mrówa napisał:
El Adriano napisał:

i tu sie koledzy zdziwicie, jest tu jeden forumowicz co zmienił pojemność w dowodzie na większa niż miał i nie jest to zmiana z 1200 na 1600. Pewnie sam sie zaraz zgłosi Very Happy

Westfalia James Cook 2.9TD
GSM 607 395 047
Allegro: VW_Pasja
Części używane do Twojego VW
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 5 Marca 2013, 16:09 Odpowiedz z cytatem
qubek
Generalissimus

1968 VW Typ 1 1200A

Ja tez wiem o conajmniej jednym, ale ja do tej grupy sie nie zaliczam.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Silnik 1914
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Rasowanie