Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Pytania i problemy -> Nakiel kupuje Garbusa Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Nakiel kupuje Garbusa
PostWysłany: 3 Lutego 2014, 17:53 Odpowiedz z cytatem
nakiel
Newbie

Witajcie.

Co sądzicie o tym aucie, może ktoś zna go "osobiście". Pan który sprzedaje zajmuje się Garbusami od wielu Lat ma warsztat w okolcy Okęcia i kupił go od swojego klienta. ?Chyba dobrze zapamiętałem.

ogłoszenie:

http://tablica.pl/oferta/vw-garbus-1303-model-1973-rok-warszawa-okazja-CID5-ID43tJ3.html#e490f5bfb5

Mam więcej jego zdjęć.

Mam go obejrzeć i nie wiem czy warto podjechać 40km w jedną stronę. Jest gdzieś garażowany w Radziejowicach.
Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi pomoc.

nakiel

Ostatnio zmieniony przez nakiel dnia 5 Lutego 2014, 08:38, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 3 Lutego 2014, 18:02 Odpowiedz z cytatem
wanel
Trzymacz Kierownicy

Swego czasu chciałem go kupić (2-3 tygodnie temu), jak zadzwoniłem to dowiedziałem się, że już nie jest na sprzedaż bo został sprzedany za wyższą kwotę niż w ogłoszeniu Smile

Zastanawiam się o co kaman skoro ponownie pojawił się na tablicy, ktoś zrezygnował z zakupu albo taki styl rozmowy sprzedającego.

PostWysłany: 3 Lutego 2014, 18:06 Odpowiedz z cytatem
nakiel
Newbie

a powiedz jak z jego papierami? podobno wszystko ok.

dziór pewnie sporo , podłoga w dobrym stanie? Pan się przyznał że połozył baranek w spreju. Ciekawe po co…
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 3 Lutego 2014, 19:34 Odpowiedz z cytatem
DZIKUSEK-D1
Pompowacz Opon

40 km to nie odległość ....ja bym jechał aby oblukać osobiście...tak więc w taxi i naprzód Wink

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: 3 Lutego 2014, 21:21 Odpowiedz z cytatem
wanel
Trzymacz Kierownicy

Ja tego samochodu osobiście nie widziałem, sprzedający twierdził, że miał warsztat i zajmował się takimi samochodami.

Proponuję dobrze go obejrzeć, czy ktoś nie przypudrował syfa. Exclamation

PostWysłany: 3 Lutego 2014, 22:38 Odpowiedz z cytatem
nakiel
Newbie

wanel napisał:
Ja tego samochodu osobiście nie widziałem, sprzedający twierdził, że miał warsztat i zajmował się takimi samochodami.

Proponuję dobrze go obejrzeć, czy ktoś nie przypudrował syfa. Exclamation

przypudrował tylko pytanie co ??? a mi mówił, że warsztat to ona ma cały czas że można wjechać na kanał itp.

Chyba jak ktoś pudruje to nie ma to sensu na dłuższa metę jak uważacie? Czy jak podłoga będzie dobra to brać?

Nakiel
PostWysłany: 4 Lutego 2014, 00:39 Odpowiedz z cytatem
kasztan
Naciskacz Pedałów

nakiel napisał:

przypudrował tylko pytanie co ???

Chyba jak ktoś pudruje to nie ma to sensu na dłuższa metę jak uważacie? Czy jak podłoga będzie dobra to brać?

Nakiel

Ludzie pudrują 5 letnie samochody więc tym się nie sugeruj. Podłoga sama w sobie to nie jest nie wiadomo jaki koszt, sprawdź jak wyglada tunel, samolot i rurowisko, jak chodzi silnik i zawieszenie, jak wygladaja detale, wiele rzeczy można wymienić ale podłogą sie nie sugeruj bo każdy sie jej boi a to nie jest nie wiadomo co. Już wg mnie progi są gorsze. Naprawde. [/quote]
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 4 Lutego 2014, 00:59 Odpowiedz z cytatem
bulikomaniak
Marszałek Forum

1969 VW Typ 1 1300

No tak, ale jak sypie się podłoga, to i kanały grzewcze, a jak sypią się kanały grzewcze to i podłoga. Nie znam się na 1303, ale ja bym sprawdził górne mocowania amortyzatorów Smile

PostWysłany: 4 Lutego 2014, 03:58 Odpowiedz z cytatem
Lubo
Regulatornik Aparatu

1967 VW Typ 1 1200

bulikomaniak napisał:
No tak, ale jak sypie się podłoga, to i kanały grzewcze, a jak sypią się kanały grzewcze to i podłoga. Nie znam się na 1303, ale ja bym sprawdził górne mocowania amortyzatorów Smile

Zdecydowanie. Sporo panoram które widziałem były zdrowiutkie a mocowania albo pognite, albo sto razy spawane. Prędzej czy później pewnie podłogę i progi i tak trzeba będzie zrobić Razz.

Najwyżej będzie argument do targowania ceny Wink
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: 5 Lutego 2014, 08:35 Odpowiedz z cytatem
nakiel
Newbie

Witajcie
oglądałem brązowego z linka:http://tablica.pl/oferta/vw-garbus-1303-model-1973-rok-warszawa-okazja-CID5-ID43tJ3.html#ebabf34163

no niestety polepiony strasznie... Pan właściciel amator chyba się uczył szpachlować bo nawet nie wyszlifował szpachli na dachu Surprised zaprawki w innym kolorze praktycznie wszędzie. Facet, który go sprzedaje prowadzi cichy warsztat w okolicach Radziejowic. Mówił, że kiedyś był najlepszy w Warszawie Smile W garażu sporo części i gratów od Garbów.

oraz niebieskiego:
http://tablica.pl/oferta/volkswagen-garbus-1969-CID5-ID4RiuH.html#ebabf34163

starszy Pan niepotrzebnie ostatnio - świeżo pomazał to tu to tam miejsca ryzykowne, który mogły i częściowo gościły rudą.
* Brak tabliczki znamionowej z przodu pod maską jest tylko miejsce na wypukłą jej część. Czy w roczniku z 69 musiały one być bezwzględnie? * Ogólnie za tą cenę nie wiem czy warto bo cały spód jest zabezpieczony czymś ala bitum a pod nim ??.
* No i ma tzw automat czy da się tym właściwie jeździć? tak na spokojnie koło 100/h ?
PostWysłany: 5 Lutego 2014, 09:41 Odpowiedz z cytatem
bulikomaniak
Marszałek Forum

1969 VW Typ 1 1300

Ten niebieski to misz masz, jeśli starszy pan zapewniał Cię o 98% oryginalności, to kolejny raz wprowadzał kogoś w błąd. Temat tego garba był zresztą poruszany już tu na forum.

PostWysłany: 5 Lutego 2014, 12:52 Odpowiedz z cytatem
kasztan
Naciskacz Pedałów

tylko ten biało niebieski bardzo do mojego podobny Smile były by dwa takie na forum ale takie kolory mogą czasem oznaczać radosną twórczość właściciela, tak było w moim przypadku Smile

PostWysłany: 5 Lutego 2014, 12:52 Odpowiedz z cytatem
velaskez
Nalewacz Paliwa

1981 VW Typ 1 1200

nakiel napisał:

oraz niebieskiego:
http://tablica.pl/oferta/volkswagen-garbus-1969-CID5-ID4RiuH.html#ebabf34163

starszy Pan niepotrzebnie ostatnio - świeżo pomazał to tu to tam miejsca ryzykowne, który mogły i częściowo gościły rudą.
* Brak tabliczki znamionowej z przodu pod maską jest tylko miejsce na wypukłą jej część. Czy w roczniku z 69 musiały one być bezwzględnie? * Ogólnie za tą cenę nie wiem czy warto bo cały spód jest zabezpieczony czymś ala bitum a pod nim ??.
* No i ma tzw automat czy da się tym właściwie jeździć? tak na spokojnie koło 100/h ?

Ja za mniejsza kwotę upolowałem mojego Silver Buga, który miał 100% oryginału, ze wszystkimi papierami (łącznie ze wszystkimi umowami kupna sprzedaży od początku), z historią serwisowania w ASO w Dusseldorfie, z opinią rzeczoznawcy, i prawdziwym przebiegiem 105tys. Razz To NIE jest 98% oryginalności.
Ja bym szukał dalej.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: 5 Lutego 2014, 14:55 Odpowiedz z cytatem
nakiel
Newbie

velaskez a dawno to było kiedy szukałeś??

szukam dalej za waszymi radami. Wogóle dziekuję wszystkim za zaangazowanie.

ten podobno jest z klubu ktoś coś wie więcej zna Garba/wlaściciela?
http://tablica.pl/oferta/sprzedam-garbusa-CID5-ID4LC05.html#005cd787a9

Nakiel
PostWysłany: 5 Lutego 2014, 15:38 Odpowiedz z cytatem
mrówa
Marszałek Forum

1965 VW Typ 1 1300

mocno wszystko majacy Wink

dla mnie na misnus:

- fiolet podświetlone diodami Led
- tapicerka na wkręty
- naklejki pod kturymi mogą byść ukryte purchle
taki "wiejski tuning" Wink

http://mrowkowozownia.blog.pl/
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email