Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Raporty garażowe -> Prawdopodobnie CUSTOM Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Następny
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: 25 Marca 2016, 21:24 Odpowiedz z cytatem
Patryk_e30
Naciągacz Paska Klinowego

Ciekawe czy ten "łapać wiatru " da radę. Na pewno lepiej by było, żeby wiało normalnie w chłodnice, nie w jej dolną czy górną część, ale brak miejsca pod autem. Tych drucików w lampie to chyba 5 powinno być, albo 6. Nie pamiętam dokładnie, bo rok minął jak to rozbieralem. Śledzę dalej.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 25 Marca 2016, 21:40 Odpowiedz z cytatem
marjas
Rozpoławiacz Blokowy

1973 VW Typ 1 1303S

Nie urwiesz tej chłodnicy? Ja bym jej w tym miejscu nie montował.

&VW 1500 Type 3 '62
&VW T3 Prycza '86
www.garbus-lubon.xx.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: 25 Marca 2016, 22:32 Odpowiedz z cytatem
Miromir
Naciskacz Pedałów

Kurcze, prawda jest taka że jak w coś wjade to pozamiatane.Ale chyba każdy się z tym liczy mając obniżony pojazd nie koniecznie garbowy , miska olejowa inne części, można wiele zaliczyć jak się ma pecha. Zdjęcia troszkę przekłamują , sama chłodnica jest dosłownie dwa centymetry niżej jak mocowanie skrzyni. Jedynie ten wiatrołap wystaje sporo, ale może go ściągne i wpierw zobacze jak to chłodzi bez.Chłodnica jest nachylona tak że żeberka łapią trochę wiatru.
Pewnego razu gdy cisłem w nocy garbem przez nasz piękny kraj , ukazał mi się za zakrętem element betonowy do układania kominów. I tak na dobrą sprawę gdyby nie fakt że byłem po redbulu i reakcja była szybka to przeciesz chyba zostałbym tam na nim z rozbitym przodem.
Tak więc myślę że jak mnie nie spotka podobna historia, to chłodnica przeżyje Cool

PostWysłany: 25 Marca 2016, 22:47 Odpowiedz z cytatem
rafaal111
Marszałek Polny

1969 VW Typ 1 mex

Prześwit ocenisz po złożeniu auta jak będzie uzbrojone i gotowe do jazdy. Ewentualnie przeniesiesz ja w inne miejsce.
Mnie chodzi po głowie wciśnięcie chłodnicy w rzedowce gdzieś na tył w okolicach skrzyni biegów bo nie chce ciągnąć przewodów wodnych pod autem ale nie wiem czy to się uda i czy będzie spełniać swoje zadanie.
Działaj dalej

PostWysłany: 25 Marca 2016, 23:36 Odpowiedz z cytatem
Garberro
Wymieniacz Świec

1965 VW Typ 1 mex

Można w nadkolu chować i dać chwyty powietrza z ukierunkowaniem na chłodnicę.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 26 Marca 2016, 01:59 Odpowiedz z cytatem
Łysy
Marszałek Forum

Miromir napisał:
Kurcze, prawda jest taka że jak w coś wjade to pozamiatane.Ale chyba każdy się z tym liczy mając obniżony pojazd nie koniecznie garbowy , miska olejowa inne części, można wiele zaliczyć jak się ma pecha.

No zawsze można przytrzeć, nawet land cruiserem, ale nie będzie to chłodnica oleju a zazwyczaj coś mocniejszego Wink
Ja osobiście nie chciał bym mieć chłodnicy oleju jako najniższy punkt samochodu. Na pewno bym jej tak nie zamontował. Ale to ja Wink

Po 2 nie rozumiem sensu ustawiania chłodnicy tak żeby trzeba było dokładać "łapacz" a w żeberka "trochę dmuchało", nie można dać jej po prostu w poziomie?

rafaal111 napisał:
Mnie chodzi po głowie wciśnięcie chłodnicy w rzedowce gdzieś na tył w okolicach skrzyni biegów bo nie chce ciągnąć przewodów wodnych pod autem ale nie wiem czy to się uda i czy będzie spełniać swoje zadanie.

Nie słyszałem aby komuś udało sie skutecznie zrobić tak przy wodniaku, żeby chłodnica nie była z przodu a układ skutecznie działał. Zawsze kończy sie to przenoszeniem chłodnicy na przód.

PostWysłany: 26 Marca 2016, 09:45 Odpowiedz z cytatem
Miromir
Naciskacz Pedałów

Tak wszystko to rozumiem. Bije się sam z rożnymi możliwościami, ale w pewnym sensie miejsce tej chłodnicy wyznaczają poniekąd koszty dlatego że mam już zakute węże na taki wymiar że starczają w okolicach silnika.Taką chłodnice już dostałem więc ją użyje.ona jest dosyć wąska lecz długa, więc odpada też montaż w nadkolach. Ona nie jest kwadratowa i dlatego jest żeberkami do dołu w innym przypadku byłaby jeszcze niżej. Wizualnie nie chcę mieć chlodnicy z przodu, bo psuje mi wygląd.O chłodnicę się nie boję że ją rozbije , przestawie ją bliżej mocowania skrzyni i odrobinę podniosę , powinna być wtedy całkowicie schowana za mocowaniem, a to uspokaja. Jeśli to nie będzie działać, moge jeszcze ją zamontować nad skrzynie biegów, ale zdaje mi się że tam nie wieje. A gdy już nie będzie wyjscia wymienię ją na inną z wiatrakiem i termostatem , wyląduje koło skrzyni właśnie. Zawsze jest jakieś wyjscie na razie staram się po taniości to ogarnąć.
Z góry dzięki za podpowiedzi i opinie. Very Happy

PostWysłany: 26 Marca 2016, 11:16 Odpowiedz z cytatem
Łysy
Marszałek Forum

chłodnica oleju to nie jest majątek, a w skali chociażby zakupu lakieru na cały samochód można by powiedzieć cząstka wydatków. Tu sklep naszego kolegi forumowego z takimi akcesoriami: http://www.dabtuner.pl/Chlodnice_oleju_i_wentylatory-k54-0--default.html

Tak z ciekawości, a termostat do chłodnicy jest potrzebny w ogóle? Przecież to będzie jedyna chłodnica i przepływ oleju będzie sterowany zaworem w bloku silnika.

PostWysłany: 26 Marca 2016, 13:07 Odpowiedz z cytatem
Miromir
Naciskacz Pedałów

Łysy napisał:
chłodnica oleju to nie jest majątek, a w skali chociażby zakupu lakieru na cały samochód można by powiedzieć cząstka wydatków. Tu sklep naszego kolegi forumowego z takimi akcesoriami: http://www.dabtuner.pl/Chlodnice_oleju_i_wentylatory-k54-0--default.html

Tak z ciekawości, a termostat do chłodnicy jest potrzebny w ogóle? Przecież to będzie jedyna chłodnica i przepływ oleju będzie sterowany zaworem w bloku silnika.

Wszystko fajnie i kolega z forum ma na prawde fajne chłodnice. Ale tak jak pisałem tne koszty , chłodnica, wentylator , termostat plus drobnica w stylu śrub itp tak około 500zł robi się cena. To co mam jest podwieszone bez inwazyjnie , jak nie zda egzaminu to wtedy wymienie.

Termostat steruje wentylatorem, może źle to nazwałem ale takie coś mam w innym garbie. Chłodnica podwieszona koło skrzyni wraz z wentylatorem i elektronicznym termostatem sterującym wentylatorem. Ponadto w kabinie mam dodatkowo włącznik manualny do wentylatora.
Sama chłodnica w tym miejscu bez wentylatora nie wiem czy cokolwiek pomoże, nie wydaje mi się.

PostWysłany: 29 Kwietnia 2016, 20:33 Odpowiedz z cytatem
Miromir
Naciskacz Pedałów

Odświeżam.
Krok do przodu , karoseria wypiaskowana i podkład reaktywny po całości.
Całość wymaga teraz dopracowania pod lakier .
Jest lakiernik na forum.?
Pytanie czy w końcu można czy też nie można pryskać gruntem epoxydowy m po podkładzie reaktywnym?

free upload

free screen capture software

PostWysłany: 29 Kwietnia 2016, 20:48 Odpowiedz z cytatem
Miromir
Naciskacz Pedałów

Po sobotnio/niedzielnej walce z pasowaniem wydechu dopiąłem swego z czego się cieszę. Lecz moje oczekiwania względem dźwięku zostały trochę zawiedzone .Jest głośny sądziłem że będzie niższy i cichszy dźwięk , nie ma katastrofy , tak to bywa z wynalazkami .

image hosting site no sign up

image upload no registration

image upload

A te wgniotki efekt szybkiego dopasowania pod tylni pas ,do wycięcia i obspawania Cool

PostWysłany: 29 Kwietnia 2016, 20:55 Odpowiedz z cytatem
Miromir
Naciskacz Pedałów

Doszedł problem ładowania a raczej jego brak , może ktoś mi podpowie gdzie tkwi błąd.
Alternator podpiąłem po zwykły regulator Boscha może w tym problem , alternator wygląda tak od zaplecza .

adult image host

PostWysłany: 30 Kwietnia 2016, 02:05 Odpowiedz z cytatem
Bujo
Naciskacz Pedałów

Podoba mi się A i jeden z moich produktów jest już zainstalowany - nie pamiętam żebym miał przedstawicielstwo w północnej Europie

PostWysłany: 30 Kwietnia 2016, 07:19 Odpowiedz z cytatem
Miromir
Naciskacz Pedałów

Bujo napisał:
Podoba mi się A i jeden z moich produktów jest już zainstalowany - nie pamiętam żebym miał przedstawicielstwo w północnej Europie

Miło mi Very Happy
A co to za produkt?

PostWysłany: 3 Maj 2016, 00:51 Odpowiedz z cytatem
Bujo
Naciskacz Pedałów

dodatkowe mocowanie skrzyni biegów...

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Prawdopodobnie CUSTOM
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Raporty garażowe