Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Rasowanie -> Regulator ciśnienia paliwa Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Regulator ciśnienia paliwa
PostWysłany: 12 Stycznia 2016, 21:07 Odpowiedz z cytatem
marjas
Rozpoławiacz Blokowy

1973 VW Typ 1 1303S

Ma ktoś założone takie ustrojstwo?

http://allegro.pl/regulator-cisnienia-paliwa-uniwersalny-nowy-i5825151210.html

&VW 1500 Type 3 '62
&VW T3 Prycza '86
www.garbus-lubon.xx.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: 12 Stycznia 2016, 21:27 Odpowiedz z cytatem
Glowa
Naciągacz Paska Klinowego

Nie wiem czy on ma taki zakres regulacji bo takie rzeczy są bardziej pod współczesne auta gdzie ciśnienie paliwa jest kilka bar. A w garbie powinno być zaledwie 0.20-0.25.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: 12 Stycznia 2016, 21:37 Odpowiedz z cytatem
Miromir
Naciskacz Pedałów

Mam , da radę na tym wysterować.Skala na baromierzu nie użyteczna zbyt wysoka.
Moim zdaniem lepiej kupić lepszy z mniejszą skalą.

PostWysłany: 12 Stycznia 2016, 21:39 Odpowiedz z cytatem
Glowa

Może można tez wymienić manometr. A ty sprawdzałeś ciśnienie innym manometrem?
PostWysłany: 12 Stycznia 2016, 21:43 Odpowiedz z cytatem
Miromir
Naciskacz Pedałów

Glowa napisał:

Pewnie można i w sumie to dobry pomysł.Nie sprawdzałem innym manometr.

PostWysłany: 12 Stycznia 2016, 22:32 Odpowiedz z cytatem
marjas
Rozpoławiacz Blokowy

1973 VW Typ 1 1303S

A podciśnienie z gaźnika?

&VW 1500 Type 3 '62
&VW T3 Prycza '86
www.garbus-lubon.xx.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: 12 Stycznia 2016, 23:13 Odpowiedz z cytatem
Glowa

Miromir napisał:
Glowa napisał:

To jak ostawiłeś właściwe ciśnienie? Na tym oryginalnym manometrze nie wiem czy to możliwe bo podejrzewam, że może być zbyt mało dokładny zwłaszcza w tym zakresie pomiarowym.
Podciśnienia bym nie podłączał, bo ideą tego króćca jest zmiana ciśnienia paliwa wraz ze zmianą podciśnienia w kolektorze dolotowy, czyli obciążenia silnika co jest właściwe przy wtrysku paliwa. Ale przy gaźniku jest to bezużyteczne a w ręcz nie pożądane żeby zwiększało Ci ciśnienie a co za tym parcie na zaworek iglicowy. Przy gaźniku ciśnienie powinno być możliwie nie zmienne niezależnie od obrotów, obciążenia silnika itp.
PostWysłany: 12 Stycznia 2016, 23:19 Odpowiedz z cytatem
marjas
Rozpoławiacz Blokowy

1973 VW Typ 1 1303S

Generalnie o to mi chodzi, żeby unormować ciśnienie z chińskiej elektrycznej pompy Very Happy

Na mechanicznej jakoś lepiej to chodziło, ale teraz mam węże pochowane Wink

&VW 1500 Type 3 '62
&VW T3 Prycza '86
www.garbus-lubon.xx.pl
PostWysłany: 12 Stycznia 2016, 23:33 Odpowiedz z cytatem
Glowa

To jest słuszna droga nie tylko przy elektrycznej ale i przy mechanicznej. Bo oryginalna pompa mechaniczna jest tak skalibrowana, ze podaje właściwe ciśnienie. Natomiast te współczesne dostępne w garbusowych za zwyczaj podają dużo za duże ciśnienie. Z tym, że elektryczne rotacyjne są pompami właściwie do wtrysku lub do gaźnika jeśli ma powrót. Bo przez taką pompę musi być stały przepływ paliwa by się nie przegrzewała. Bez powrotu przepływ nie jest stały tylko gdy zaworek się otworzy. Jak się zamknie przepływ do czasu jego ponownego otwarcie jest wstrzymany. Moim zdaniem najlepiej sprawdzają się do garbusa membranowe pompy. Do nich także nie trzeba regulatora bo one pompują do puki ciśnienie osiągnie wartość 0,25Bara i się wyłączają. Gdy ciśnienie spadnie (zaworek iglicowy się otworzy) pompują ponownie by utrzymać ciśnienie do czasu gdy się znów zamknie. Działa to na prostej zasadzie. Siła jaką elektromagnes wywiera na membranę jest tak dobrany, że po prostu jak ciśnienie osiągnie żądaną wartość to nie ma siły membrany ruszyć i wtedy nie pompuje. Ale dobre pompy tego typu nie są tanie.
PostWysłany: 12 Stycznia 2016, 23:41 Odpowiedz z cytatem
Miromir
Naciskacz Pedałów

Glowa napisał:
Miromir napisał:
Glowa napisał:

To jak ostawiłeś właściwe ciśnienie? Na tym oryginalnym manometrze nie wiem czy to możliwe bo podejrzewam, że może być zbyt mało dokładny zwłaszcza w tym zakresie pomiarowym.
Podciśnienia bym nie podłączał, bo ideą tego króćca jest zmiana ciśnienia paliwa wraz ze zmianą podciśnienia w kolektorze dolotowy, czyli obciążenia silnika co jest właściwe przy wtrysku paliwa. Ale przy gaźniku jest to bezużyteczne a w ręcz nie pożądane żeby zwiększało Ci ciśnienie a co za tym parcie na zaworek iglicowy. Przy gaźniku ciśnienie powinno być możliwie nie zmienne niezależnie od obrotów, obciążenia silnika itp.

Na dźwięk, obroty i ewentualne braki paliwa przy mocnym butowaniu jeżdżąc w te i nazat. Plus AFR.
Miałem problem z pompka paliwa więc dałem mocniejszą,natomiast mocniejsza krzywdzIła gaźniki.
Zrobiłem powrót paliwa co wymagało założenia regulatora ciśnienia. Kupiłem mniej więcej taki jak w temacie .W ustawieniu jakie mam teraz lekko szarpie wskazówką manometra około 0,5 bara

PostWysłany: 12 Stycznia 2016, 23:44 Odpowiedz z cytatem
Miromir
Naciskacz Pedałów

I rzeczywiście jest to mało dokładny pomiar Wink

PostWysłany: 13 Stycznia 2016, 10:40 Odpowiedz z cytatem
Glowa

Jeśli dobrze jeździ i nie zdarza się, że przeleją gaźniki to pewnie ciśnienie jest w miarę. Ale możesz sprawdzić podpinając wężami taki tymczasowy manometr ze skalą np do 1Bara. Ale najlepiej wymienić w regulatorze manometr. Wtedy masz na bieżąco podgląd ciśnienia. Bo tak małe ciśnienie to skrajny zakres tego oryginalnego manometra ale i jak sądzę regulatora. Warto się upewnić, ze to ciśnienie jest takie jak powinno.
PostWysłany: 13 Stycznia 2016, 23:02 Odpowiedz z cytatem
KUTER
Nalewacz Paliwa

rozważałem zakup tego cuda jak budowałem wtrysk. I zerknąłem na opinie z racingforum.pl. NIE NIE NIE. Co trzeci regulator jest uszkodzony zanim go wyjmiesz z pudełka. Szybko się psują. Są baaardzo niedokładne. To nie moja opinia bo nie miałem takiego. A teraz moje przemyślenia: nie ten zakres pracy. W sensie że nie na takich małych ciśnieniach. Przy 3 barach 0,1 bara błędu to 3%. A przy ciśnieniu 0,25 bara to aż 40%. Podciśnienie do dolotu podłączysz i co dalej? będzie ci modulował ciśnienie z 0,25 na np. 0, 27 bara? zapomnij. Jeśli chodzi o regulatory ciśnienia to albo z seryjnych samochodów (nieregulowane) albo jakieś HKSy za przysłowiowe 500zł. Jaką masz tą pompkę? taką do gaźnikowców niskociśnieniową, czy walisz w te gaźniki 4 bary 150l/min ? Laughing

PostWysłany: 13 Stycznia 2016, 23:14 Odpowiedz z cytatem
marjas
Rozpoławiacz Blokowy

1973 VW Typ 1 1303S

Pompa gaźnikowa, ale cholera wie ile to pompuje Wink

&VW 1500 Type 3 '62
&VW T3 Prycza '86
www.garbus-lubon.xx.pl
PostWysłany: 13 Stycznia 2016, 23:17 Odpowiedz z cytatem
Glowa

Te pompy chińskie do "gaźników" też niestety dają ciśnienie rzędu 0,5 bar. Lepiej działają jak gaźnik ma powrót bo nie pompują ciśnienia na max. Ale w garbusie gaźnik nie ma.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Regulator ciśnienia paliwa
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Rasowanie