Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Luźne dyskusje -> Wakacje Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Wakacje
PostWysłany: 15 Czerwca 2016, 15:46 Odpowiedz z cytatem
TomekSHL
Włączacz Klaksonu

Szukam jakiegoś ośrodka nad morzem na ostatni tydzień czerwca. Może ktoś z forum coś sprawdzonego by polecił, najchętniej jakieś domki. Zależy mi aby było blisko nad morze, tak aby wózkiem z dzieciakami spokojnie dojechać Smile Miejscowość praktycznie dowolna (bez Karwii bo tam już 5 razy byłem).
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 15 Czerwca 2016, 16:06 Odpowiedz z cytatem
rafaal111
Marszałek Polny

1969 VW Typ 1 mex

Krynica Morska bardzo fajnie masz morze i zalew oddalone od siebie o jakiś kilometr. Domków i ośrodków mnóstwo. Kilka lat temu pobudowali tam mnóstwo hoteli. Praktycznie jeżdżę tam co roku garbem bo mam jakieś 50 km od siebie. Niestety nie jestem w stanie wskazać konkretnego ośrodka. Odnośnie domków były sezony że już w lutym było wszystko zajęte do końca sezonu, ale były też i takie ze w sezonie stały puste.

PostWysłany: 16 Czerwca 2016, 08:37 Odpowiedz z cytatem
TomekSHL
Włączacz Klaksonu

Nigdy tam nie byłem, dobry pomysł. Dzięki.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 16 Czerwca 2016, 10:05 Odpowiedz z cytatem
rafaal111
Marszałek Polny

1969 VW Typ 1 mex

Tzn nie koniecznie musi to być krynica ale ogólnie mierzeja wislana. Masz Stegne, Kąty Rybackie, Jantar.
Każdego garba jakiego złożyłem zabieram tam w podróż testową. Jak się nie rozsypie po drodze znaczy że będzie jeździł

PostWysłany: 16 Czerwca 2016, 10:41 Odpowiedz z cytatem
pawlo8282
Pieszak

Niechorze.i możesz jeszcze Zlot zaliczyć.
PostWysłany: 16 Czerwca 2016, 12:33 Odpowiedz z cytatem
Łysy
Marszałek Forum

rafaal111 napisał:

Każdego garba jakiego złożyłem zabieram tam w podróż testową. Jak się nie rozsypie po drodze znaczy że będzie jeździł
jak zawiedzie, to go ciach do przekopu Wisły z promu.

PostWysłany: 16 Czerwca 2016, 16:02 Odpowiedz z cytatem
Vw_RaF
Modyfikatornik Maksymalny

Ja z dwuletnią córką spędziliśmy tydzień tutaj: http://www.farmajantar.pl/

Do morza dość blisko z wózkiem nie ma problemu.
Jest wąskotorówka - polecam pojeździć jak dzieciak ma problem z zaśnięciem Wink Na końcu trasy przy przeprawie jest super knajpa z rybą.

Co do ośrodka - jest mini zoo, baseny, trampoliny itd itd. Córa była zachwycona, my w sumie też.

'75 1200

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: 16 Czerwca 2016, 19:55 Odpowiedz z cytatem
rafaal111
Marszałek Polny

1969 VW Typ 1 mex

Ta waskotorowke to uruchomili kilka lat temu bo walka trwała dość długo o jej przywrócenie. Prędkość ma taką że jak jak wysiedzisz z pierwszego wagonu zdążysz nakopac robaków i z powodzeniem zalapiesz się na ostatni.
W Jantarze są co roku mistrzostwa świata w polawianiu bursztynu ale nie wiem kiedy ta impreza wypada. Historia głosi że przed wojną było tam tyle bursztynu że paliwo nim w piecach stąd nazwa miejscowości Jantar.

PostWysłany: 17 Czerwca 2016, 08:57 Odpowiedz z cytatem
TomekSHL
Włączacz Klaksonu

Dzięki Vw_RaF za linka, będę dzwonił i pytał o termin.
PostWysłany: 17 Czerwca 2016, 16:39 Odpowiedz z cytatem
Garberro
Wymieniacz Świec

1965 VW Typ 1 mex

Poszukaj kwater na Wolinie, szczególnie w mieście Wolin. Samo jest wspaniałą atrakcją turystyczną a do Morza masz 20min Wink

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 17 Czerwca 2016, 20:20 Odpowiedz z cytatem
Patryk_e30
Zmieniacz Biegów

Międzyzdroje, Stegna. Stegna chyba mniej znane miasteczko, a całkiem przyjemne.
PostWysłany: 18 Czerwca 2016, 00:50 Odpowiedz z cytatem
karolbiegan
Małoaktywny

To podobnie jak Łeba, mało nagłaszane miasteczko a jest także przyjazne
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 20 Czerwca 2016, 22:56 Odpowiedz z cytatem
motobar
Włączacz Klaksonu

1973 VW Typ 1 1303

ja polecam półwysep helski, małe miejscowości z dwóch stron woda (morze i płytka ciepła zatoka - dla małych dzieci w sam raz) osobiście najbardziej lubię Jastarnię, Jurata też jest ładna ale drogo :-/ na helu jest fokarium warte obejrzenia
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: 21 Czerwca 2016, 13:56 Odpowiedz z cytatem
Marcin_K1985
Wymieniacz Żarówek

1975 VW Typ 1 1303

to jak już idziemy w stronę helu to warto zwrócić uwagę na Puck. Na półwyspie jest baaaardzo tłoczno, a w Pucku jest dużo bardziej spokojniej, nie trzeba lecieć z samego rana po to żeby zająć miejsce na plaży. Jeśli chcesz pojechać do bardziej tłocznego miejsca to taksówką za 40zł dojedziesz do Władysławowa, jeśli nie to pociągi dość często jeżdżą i nie musisz stać w korkach. W Pucku jest bardzo płytko, ciepła woda i ratownik. Nie ma dużych fal i nawet na materacu można poleżeć spokojnie. Na Hel jedzie pociąg bezpośrednio i faktycznie fokarium dla dzieci to fajna atrakcja ale żeby mieć dobry widok należy około 30 min przed pokazem już być i zająć miejsce bo baaardzo dużo turystów tam chodzi. Z Pucka dobre połączenie pociągiem jest tez do Gdyni a tam akwarium gdyńskie jest suuuuper atrakcją dla dzieci (polecam zajrzeć tam w późnych godzinach popołudniowych-wtedy jest mnie ludzi).
Co do Pucka to mam jeden główny minus - obok miejsca gdzie mieszkałem (wynajęty dom jednorodzinny) były stare poniemieckie kamienice, które wyglądały jakby od 40 lat nikt ich nie remontował i takim "slamsem" mocno zajeżdżało :/

PostWysłany: 4 Lipca 2016, 22:17 Odpowiedz z cytatem
wabaliukas(LT)
Wymieniacz Żarówek

wybieram sie na weekend w okolice Wladyslawowa. Jaka trasa polecicie jechac z Wilna? Smile
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Wakacje
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Luźne dyskusje