Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Raporty garażowe -> Garbus 1302 1971 zwany GARBUKIEM. Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Garbus 1302 1971 zwany GARBUKIEM.
PostWysłany: 11 Lipca 2016, 11:37 Odpowiedz z cytatem
Andryś
Włączacz Klaksonu

Witam jeszcze raz wszystkich. Mam na imię Mateusz i jestem z Bydgoszczy. Zakupiłem garbusa 1302 z 1971 roku. Garbus zawsze był moim marzeniem i zawsze chciałem takiego posiadaćSmile W końcu się udało. Jak widzicie nie jest on w jakimś dobrym stanie ale od czegoś trzeba zaczęć. Mechanicznie działa jeździ hamuje i to najważniejsze a w trakcie będę ogarniał. Remont blacharski mam zamiar zacząć we wrześniu zobaczymy co wyjdzie po piaskowaniu. Wiele elementów brakuje lub są do poprawienia i ciesze się, ze z waszą pomocą mi się to uda ogarnąć.
A tak wyglądał Garbuk w ogłoszenia.
https://photos.google.com/share/AF1QipMLujr504rd8RbNijIU8d0zeyYbIqr4nJSiorAnJQZSA3Stz-K1r9gbiaUagv4kYw?key=ZkVkZEZhWEt5VGQ0R1k4MUdrbTNkQ3QtNEk2N0Vn

Przy okazji czy możecie mi powiedzieć jak zamieścić tu zdjęcie z picasy? Robię tak jak w instrukcji i ni holery nie wchodzi i musiałem linka do albumu wkleić a to jest wnerwiające dla oglądających.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 11 Lipca 2016, 14:11 Odpowiedz z cytatem
Wilk POLSKA
Nalewacz Paliwa

1973 VW Typ 1 1300

Czołem. Witam kolegę z Bydgoszczy

PostWysłany: 11 Lipca 2016, 19:42 Odpowiedz z cytatem
rafaal111
Marszałek Polny

1969 VW Typ 1 mex

Witaj kolego sympatyczny. To wklejanie zdjęć faktycznie osłabia.
Mogę się mylić, ale to auto jakiś czas temu ktoś wklejal na forum.
Trochę pracy będzie na pewno na nudę nie będziesz narzekał.
Kiedy lakierujesz?

PostWysłany: 11 Lipca 2016, 20:04 Odpowiedz z cytatem
cannon11
Naciągacz Paska Klinowego

1956 VW Typ 1 Owalik

Powitać i powodzonka mało roboty to tu nie będzie - przyłączam się do pytania : Kiedy lakierujesz ?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 11 Lipca 2016, 20:15 Odpowiedz z cytatem
Andryś
Włączacz Klaksonu

rafaal to ja z miesiąc temu wklejałem zdjęcia w powitalni a teraz założyłem swój temat z relacją remontu. Tak tak będe robił hahahaha

a tak serio to we wrześniu zamierzam zdjąć budę i zobaczyć co po piaskowaniu zostanie. Na ta chwilę wiem że są progi do wymiany pas przedni i pas tylny oraz kielich prawy. Co jeszcze to wyjdzie z czasem. Po piachu okażę się czy barto robić czy jednak nie kupić jakiejś zdrowszej budy. Na bieżąco będę wrzucał tu fotki na moim FB profilu garbus 1302 1971 Garbuk.
Mam tylko problem z tym wklejaniem zdjęćSad
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 11 Lipca 2016, 23:50 Odpowiedz z cytatem
kasztan
Naciskacz Pedałów

Witam.
Gratulacje zakupu.
Przy takim stanie faktycznie ciężko będzie zrobić lekki remont. Zastanowilbym się mocno nad szczurem. Z drugiej strony szpachle jest mnóstwo i nie wiadomo co po piasku zostanie ale oprócz progów szykuj się raczej na slupki, doły drzwi i panel za drzwiami. W jakim stanie masz samolot i napoleona?

PostWysłany: 12 Lipca 2016, 13:14 Odpowiedz z cytatem
Andryś
Włączacz Klaksonu

Miernikiem sprawdzaliśmy to nie jest najgorzej. Tam gdzie ktoś coś łatał tam są purchle i rdza. Drzwi pasażera będę całe wymieniał raczej bo wyjdzie na jedno czy kupię używki czy wstawię reparaturkę. Na pewno wzmocnię dolne zawiasy drzwi. Panele za drzwiami nie wyglądają tragicznie zobaczymy co jest poz zdjęciu tych blach z ocynku jakie są przynitowane przez poprzedniego właściciela, z którym mam kontakt na co dzień. Co do napoleona i samolotu to jeszcze się jakoś dobrze nie przyglądałem od spodu auto wygląda na dość zdrowe i pociągnięte jest jakimś chlorokauczukiem. Na pewno to będę zdejmował. Podłoga kierowcy po lewej stronie z przodu standardowo zgnita i jest dziura, więc ten panel będzie do wymiany. Ale na tą chwile podłoga jakoś nie jest tragiczna moim zdaniem. Jak wypiaskuje i zdejmę wcześniej budę to ocenię dopiero.
PostWysłany: 12 Lipca 2016, 21:13 Odpowiedz z cytatem
mari
Włączacz Klaksonu

Witam
Zapraszam na stronę :
www.auto-nostalgia.pl
doradzimy,pomożemy,pogadamy zapraszamy na naszą stronę Garbusiarzy z Bydgoszczy.

PostWysłany: 13 Lipca 2016, 11:38 Odpowiedz z cytatem
Andryś
Włączacz Klaksonu

Znam tą stronę i obserwujęSmile Dzięki za zaproszenie nawet coś tam kiedys komentowałem:)
PostWysłany: 14 Lipca 2016, 10:48 Odpowiedz z cytatem
Mario Szczecin
Wymieniacz Świec

Witam!
Pamiętam mój zakup pierwszego garbusa i optymizm jaki żył we mnie, że wszystko się uda w nim zrobić i nie wygląda to najgorzej. To też był model 1302. Niestety finansowo nie dałem rady, bo to nie był lift, który zresztą żeby nie wpaść z fotelem pod samochód zrobiłem tylko gruba odbudowa. Po dwóch latach radości z jazdy tym garbusem sprzedałem go koledze, który miał odpowiednie fundusze na odbudowę. Po piaskowaniu okazało się, że w zasadzie nic nie zostało prócz tunelu. Gość kupił drugiego garba i z niego odbudował 1302.
Polecam Ci przejrzeć mój wątek totalna odbudowa zielonego 1303, zobaczysz co pozostaje po piaskowaniu garbusa, który naprawdę ładnie wyglądał. Nawet specjalnie pryszczy nie miał.
Nie piszę tego by Cię zniechęcić tylko po to być przemyślał sprawę, czy akurat ten egzemplarz warty jest odbudowy. Sprawą podstawową jak dla mnie jest, by był porządek w papierach i numerach nadwozia auta, jeśli tutaj są jakieś rozbieżności, a w PL wszystko jest możliwe to kapitalny remont mija się z celem.
Powodzenia i pozdrawiam
Mario Szczecin (dawniej Nakło n/Notecią i Bydgoszcz z czasów uczęszczania do Technikum Budowlanego Smile)

PostWysłany: 14 Lipca 2016, 18:47 Odpowiedz z cytatem
Łysy
Marszałek Forum

Mario Szczecin napisał:
Sprawą podstawową jak dla mnie jest, by był porządek w papierach i numerach nadwozia auta, jeśli tutaj są jakieś rozbieżności, a w PL wszystko jest możliwe to kapitalny remont mija się z celem.

Gdyby wszyscy myśleli jak Ty, to nie było by połowy garbusów w Polsce.

PostWysłany: 15 Lipca 2016, 14:22 Odpowiedz z cytatem
Andryś
Włączacz Klaksonu

Łysy napisał:
Mario Szczecin napisał:
Sprawą podstawową jak dla mnie jest, by był porządek w papierach i numerach nadwozia auta, jeśli tutaj są jakieś rozbieżności, a w PL wszystko jest możliwe to kapitalny remont mija się z celem.

Gdyby wszyscy myśleli jak Ty, to nie było by połowy garbusów w Polsce.

Łysy święta prawda ale to tyczy się też innych yangtimerów i oldtimerówSmile))
PostWysłany: 15 Lipca 2016, 21:49 Odpowiedz z cytatem
Andryś
Włączacz Klaksonu

Mam takie pytanie. Mam włącznik spryskiwacza szyby pod prawą łopatką i wycieraczki również. Co w związku z tym powinno być na desce rozdzielczej wokół radia? Na dole mam pokrętła od wentylacji po prawej na górze włącznik świateł. na środku nad radiem jest wolne miejsce i po lewej również. Co powinienem tam mieć zainstalowane?
PostWysłany: 15 Lipca 2016, 22:01 Odpowiedz z cytatem
Łysy
Marszałek Forum

Po prawej nic wobec tego. Po środku może być wlacznik dmuchawy i kontrolka hamulców. Ale nie musi.

PostWysłany: 15 Lipca 2016, 22:38 Odpowiedz z cytatem
Andryś
Włączacz Klaksonu

o.k. czyli po lewej dać zaślepkę a na środku włącznik dmuchawy lub kontrolkę hamulców? Czy masz może jakąś fotkę jak to powinno wyglądać? Mam jakieś resztki przełącznika wiszące na kablach ale nie wiem do czego jutro pstryknę i je wstawię a może uda się po kablach dojść do czego jest. Póki co zakładam jutro nową kostkę stacyjki bo mam dosyć odpalania na krótko i podstawę pompy paliwa bo ta co jest jest pęknięta. Swoja droga jak powinien napełniać się paliwem filtr paliwa na wolnych obrotach? Bo u mnie mam wrażenie, ze jakos słabo się napełnia. Jak wkręcę silnik to jakoś leci a tak to słabo:(

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Garbus 1302 1971 zwany GARBUKIEM.
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Raporty garażowe