Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Raporty garażowe -> Garbus 1302 1971 zwany GARBUKIEM. Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: 27 Lutego 2017, 09:48 Odpowiedz z cytatem
Andryś
Włączacz Klaksonu

Dawno się nie odzywałem ale czas nie pozwalał na jakieś ostre pchnięcie prac do przodu. Udało mi się zakupić migomat bester 1800s . Jeszcze czeka mnie zkupienie butli z mieszanką gazową oraz drutu. Oczywiście również maskę i rękawice bo BHP najważniejsze. W między czasie udało mi się oczyścić od wewnątrz do gołej blachy całe podszybie i deskę rozdzielczą wraz z przyległościami i pomalować podkładem. muszę jeszcze przy niej popracować coś wyklepać i pospawać po wyklepaniu dziurę na radio bo ktoś ja powyginał i naciął żeby weszło radio nowego typu. Kolejnymi pracami jakie wykonam w środku będzie przejechanie powierzchni całego dachu i bocznych ścian wraz ze ścianą grodziową i zapodkładowanie ich. ścianę silnika podkładem epoksydowym natomiast dach i obudowę szyberdachu chcę pomalować coriną nawet gdzie się da to ja wprowadzić strzykawka i wężykiem. Co o tym myślicie? Generalnie tam będzie podsufitka ale nie mogę tego zostawić tak jak jest teraz:) Nie mógł bym jeździć spokojnie bo bym myślał czy tam nie ma jakiejś rdzy czy coś haahhahhaha

Zabrałem się również za przednie ćwiartki. Tu jeszcze nie wiem czy będę to ratował reparaturkami, czy nie kupie po prostu dwóch całych płatów bocznych i ich nie wstawię. Tym bardziej, że coś jest pogięte i jakieś spawy porobione przy obudowie mac personówSad Pozbyłem sie również listew mocujących uszczelki. Sprawdziłem też na tylnej ćwiartce za kierowcą jak wysoko jest zburaczone szpachlą na gołą blachęSmile Szewczyk Dratewka uczył się szyć tam i na dodatek ładnie mu blachę powciągałoSmile Tu jeszcze nie wiem czy zastosuję cały płat boczny pod oknem czy tylko wyższą reparaturkę i listwę mocującą błotnik. Mocowanie zderzaka i tak będzie wstawiane osobno, więc praktycznie całość będę miał ogarnięte tylko zostanie banan do wstawienia bo ten jest zburaczony strzasznie:(

Przepraszam, że może tak chaotycznie to opisałem ale musiałem to jakoś ubrać w jednym poście. Poniżej zdjęcia oraz link do galerii google. Zapraszam tez na swój profil na fb gdzie na bieżąco wrzucam relację.
https://www.facebook.com/Vw-Garbus-1302-1971-rok-Garbuk-1046400852075807/

[img] [/img]

https://goo.gl/photos/n7rCLYbckC2r5zrK9
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 19 Marca 2017, 12:12 Odpowiedz z cytatem
Andryś
Włączacz Klaksonu

Doradźcie mi proszę czy te progi http://garbusowy.pl/i000855-elem-blach-t1-prog-wewn-1302-3-lewy-jp-2-5kg-ciezszy-od-klokerholma-ladne-tloczenie-i-swietnie-pasuje-do-auta-.html będą właściwe do mojego GARBUKA? model 1302 1971 rok przy nogach były wywietrzniki na wentylację. Powoli myślę o zakupieniu ich i chcę w kwietniu wstawić je i zdjąć budę. Mam nadzieję że od wiosny robota ruszy bardziej z kopyta:)
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 21 Marca 2017, 00:27 Odpowiedz z cytatem
Łysy
Marszałek Forum

Zasadniczo będą jako tako pasować

PostWysłany: 21 Marca 2017, 10:30 Odpowiedz z cytatem
Andryś
Włączacz Klaksonu

Fajnie, ze ktoś czyta od czasu do czasu moje wypociny Very Happy
To że te reparaturki pasują jak świni siodło to wiem ale czy rocznikowo będzie to o.k. i pod model 1302 czy zastosować można od 1303?
PostWysłany: 21 Marca 2017, 12:19 Odpowiedz z cytatem
mawo
Pompowacz Opon

Zadowolony jestes z tego migomatu?????

PostWysłany: 21 Marca 2017, 14:11 Odpowiedz z cytatem
Andryś
Włączacz Klaksonu

Nie powiem Ci nic bo jeszcze nic nie spawałem ale wszyscy go gdzie nie zapytasz chwalą jako super wybór na garażowe grzebanie. Pewnie jak będziesz chciał zarabiać na tym i kilka fur rocznie będziesz chciał trzaskać to pewnie profesjonaliści powiedzą, że to czy tamto jest do dupy ale na nasze garażowe grzebanie przy garbatych myślę, że jest o.k.Smile
PostWysłany: 6 Kwietnia 2017, 18:48 Odpowiedz z cytatem
Andryś
Włączacz Klaksonu

Corina dotarła z miasta gdynia bo u mnie nie było nigdzie. Jak się uda to w niedzielę pogrzebię w garbatym bo ostatnio notoryczny brak czasu, Firma motocykl pszczoły remonty itp:)) Ale w sercu codziennie goszczą myśłi o nim:)
PostWysłany: 14 Kwietnia 2017, 14:53 Odpowiedz z cytatem
Andryś
Włączacz Klaksonu

Udało mi się trochę pogrzebać. Wyciągnąłem na zewnątrz i wydmuchałem pył ze wszystkich zakamarków po szlifowaniu. Po odtłuszczeniu pomalowałem coriną wnętrze tak jak zamierzałem. Zastanawiam się jeszcze jak dotrzeć nią pomiędzy dach a szufladę szyberdachu bez odwiercania go. Myślałem nad pistoletem z końcówką do konserwacji. Jak myślicie sprawdziło by się to? Wszystkie elementy, które mogłem teraz oczyścić to to zrobiłem reszta albo pozostaje do oczyszczenia po zdjęciu budy lub będzie wycinana i wymieniana.

Na kolejny ogień idą drzwi. Musze je rozbroić i zeszlifować szpachlę i lakier po czym wyciąć pognite elementy i wspawać reparaturki.

https://goo.gl/photos/vuTTsNpJTsxnTrdW7
PostWysłany: 14 Kwietnia 2017, 15:20 Odpowiedz z cytatem
marjas
Rozpoławiacz Blokowy

1973 VW Typ 1 1303S

Wszystko ładnie, fajnie, ale po co to wszystko malujesz zamiast brać się za spawanie? I do tego malujesz pędzlem?

&VW 1500 Type 3 '62
&VW T3 Prycza '86
www.garbus-lubon.xx.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: 14 Kwietnia 2017, 16:59 Odpowiedz z cytatem
Andryś
Włączacz Klaksonu

Spawanie będzie jak będzie kasa ne reparaturki a ten moment zbliża się nieubłaganie:) Co do pędzla to o i tak nie będzie widoczne bo będzie podsufitka itd:) Więc nie widzę innej potrzeby stosowania pistoletu itd:)
PostWysłany: 16 Kwietnia 2017, 09:48 Odpowiedz z cytatem
arekvw
Newbie

..dam Ci mala rade..jesli chcesz miec spokuj 'na lata' to poswiec troche czasu i odwierc kasete szyberdachu i wtedy wszystko poczysc i pomaluj..gwarantuje Ci czego teraz nie widzisz ze jakbys wypiaskowal dach w okolicach szyberdachu dookola tam gdzie blacha jest zgrzewana bedziesz mial mikro dziury korozji..w tym miejcu garby/ogory gnija od wewnatrz na zewnatrz..i czesto po bardzo dokladnym oczyszczeniu blachy dopiero to wychodzi..ogolnie dobra robote robisz..keep it up👍
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 18 Kwietnia 2017, 08:43 Odpowiedz z cytatem
Andryś
Włączacz Klaksonu

Dzięki za miłe słowo kolego:) I kurde pewnie masz rację i będę musiał to zrobić tylko obawiam sie że jak to zrobię to mi sie coś nie uda dobrze wspawać spowrotem i będzie krzywo i będzie problem z szyberdachem. Macie może jakieś fotki jak to u Was wyglądało albo jakiś namiar na jakąś stronę? Druga prawda że powinnio być wszystko dokładnie na kawałki rozebrane, oczyszczone i ponownie złożone i była by dopiero gwarancja że wszystko jest wyczyszczone i nie bedzie przez dłuższy czas rdzewiec a to bardzo trudne jest a i chyba niemożliwe:( Ale działam dalej. Muszę gdzieś jakiś dobry rozwiertak kupić i skompletować resztę potrzebnych narzędzi i zabrać się do roboty ponownie ze zdwojona siłą.

Teraz próbuję rozebrac pedalierę i mam problem. Wybiłem kołek z pedału sprzęgła i nie moge i tak rozłączyć. Zegery są odbezpieczone a nie idzie wyjąćSad Jest tam jeszcze jakiś knyf?
PostWysłany: 18 Kwietnia 2017, 14:42 Odpowiedz z cytatem
arekvw
Newbie

..spoko..tu masz link moze bedzie Ci pomocny? niewiem..jednak chyba warto to zrobic bo blachy tam sa grzane na surowo dlatego gnija od wew na zew..ja bede to tez robil ale dopiero na lato..choc mam druga bude lepsza bez szyberdachu nie wiem jeszcze..powodzenia i wal foty👍
http://www.volkszone.com/VZi/showthread.php?t=466450
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 18 Kwietnia 2017, 14:43 Odpowiedz z cytatem
arekvw
Newbie

..spoko..tu masz link moze bedzie Ci pomocny? niewiem..jednak chyba warto to zrobic bo blachy tam sa grzane na surowo dlatego gnija od wew na zew..ja bede to tez robil ale dopiero na lato..choc mam druga bude lepsza bez szyberdachu nie wiem jeszcze..powodzenia i wal foty👍
http://www.volkszone.com/VZi/showthread.php?t=466450
PostWysłany: 8 Maj 2017, 08:47 Odpowiedz z cytatem
Andryś
Włączacz Klaksonu

Koledzy jakiego rozmiaru rozwiertaka do spawów używacie? Czy fi 7 wystraczy w większości przypadków czy lepiej kupić od razu 8mm?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Garbus 1302 1971 zwany GARBUKIEM.
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Raporty garażowe