Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Raporty garażowe -> Garbus 1302 1971 zwany GARBUKIEM. Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: 8 Maj 2017, 09:22 Odpowiedz z cytatem
Piotr
Zmieniacz Biegów

Ja używam fi6 i w zupełności wystarczało.
Fi8 to już duże wiertło i nie wydaje mi się by było aż takie duże potrzebne. Zostaną bardzo duże otwory.

PostWysłany: 23 Maj 2017, 10:17 Odpowiedz z cytatem
Andryś
Włączacz Klaksonu

Odwiercam dzisiaj dach! Trzymajcie kciuki. Jak zrobię to wrzucę relacjęSmile
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 31 Lipca 2017, 14:29 Odpowiedz z cytatem
Andryś
Włączacz Klaksonu

Trochę czasu upłynęło od ostatniego postu ale miałem dużo innych zajęć i garbus trochę poszedł w odstawkę.
Ostatnio zacząłem jednak więcej czasu mu poświęcać i udało mi się zapodkładować kilka dupereli i wspawać kieszeń szyberdachu. Wcześniej musiałem kieszeń pospawać w kilku miejscach i wspawać jeden skorodowany odpływ. W tygodniu jeszcze ja oszlifuję i zabezpieczę antykorozyjnie a gdzie trzeba podmaluje gumą.

Kolejnym etapem będzie tył, a konkretnie pas tylni oraz boki. I tu mam do Was pytanie. Jeśli chcę odbudować tę stronę.

To kupując taką reparaturkę.

mam załatwione nadkole czy jeszcze muszę zakupić taką?

Dodatkowo jeszcze mocowanie zderzaka. I tutaj też czy razem z nadkolem czy bez?

Jakoś nie mogę na podstawie zdjęć tego rozkminić, a nigdy nie widziałem na żywo tych reparaturek. Dziękuję za pomoc:)

Oczywiście posiłkuję się zdjęciami z jednego ze sklepów ale nie jest moim celem reklamowanie itd.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 31 Lipca 2017, 15:16 Odpowiedz z cytatem
Piotr
Zmieniacz Biegów

Przed lakierowaniem na gotowo złóż dach i sprawdź czy wszystko działa poprawnie, nie ociera .Czy grają szczeliny i czy po zamknięciu jest równo z linią dachu bo po lakierowaniu będzie kłopot by to naprawić.

PostWysłany: 31 Lipca 2017, 15:35 Odpowiedz z cytatem
Andryś
Włączacz Klaksonu

O.K. tak zrobię.
PostWysłany: 3 Października 2017, 08:13 Odpowiedz z cytatem
Andryś
Włączacz Klaksonu

Nie ruszyło się za wiele w temacie ale napiszę z kronikarskiego obowiązku. Zakupiłem w między czasie budę od Marjasa jako dawcę kilku elementów do mojego GARBUKA. W między czasie również zakupiłem reparaturki trójkątów za kanapę mocowań zderzaka tylnego oraz doły boków za słupkiem B. Pracy innej spor więc na garba mało czasu byłoSad Udało mi się w końu jedna stronę odwiercić i wyciąć. Teraz muszę ja jeszcze przygotować i zacząć odwiercać z mojego garbiego. Poniżej kilka zdjęć.

Na tą chwilę zostaje mi jeszcze dach. Może ktoś był by zainteresowany? Mogę porobić fotki. Nie jest może jakoś szałowy ale może da radę poratować jakiegoś garbiego.
PostWysłany: 16 Października 2017, 15:06 Odpowiedz z cytatem
Andryś
Włączacz Klaksonu

Kolejne prace za mną. Odciąłem drugą stronę z dawcy. Wspawałem stelaż trzymający garba w całości. Wykonałem również niezmierne pomiary i zapisałem je wcześniej dla pewności. Kolejnym etapem było odcięcie tego parcha przyczepionego do mojego garbuska. Od razu wygląda bez tej kupy korozji lepiej. Odbudowę będę prowadził na podłodze i na koniec zdejmę nadwozie i wspawam nowe płaty i co tam jeszcze trzeba będzie zrobić. (Bałem się, że reszta mi się rozjedzie jak zdejmę budę z podłogi:) )

Przy okazji mam do was pytanie.

Czy ELEM.BLACH.T1 REPER.POD TYLNĄ KANAPĄ składający się z dwóch części rozwiercacie na zgrzewach i czyścicie i podkład dajecie, czy tylko z wierzchy oczyszczacie z tej farby transportowej?

I czym najszybciej to gówno oczyścić bo zmywacz do farb celulozowych nie daje rady:(

Poniżej relacja fotograficzna.

[img] [/img]

[img] [/img]

I tak to mniej więcej wygląda po weekendzie. Teraz czeka mnie odtworzenie poszycia wewnętrznego i oczyszczenie elementów, które czekają na wstawienie.
PostWysłany: 16 Października 2017, 22:24 Odpowiedz z cytatem
Miłosz11
Wymieniacz Żarówek

chłopie, oby Ci zapału nie brakło przy tym aucie Wink wiem jak wyglądają takie projekty. osobiscie bym nie robił tego auta bo to sie mija z celem, lepsze budy ida na złom... chociaż sam robię teraz jedną w podobnym stanie, ale dla klienta

1302 1971 Jubilee Beelte
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 17 Października 2017, 08:14 Odpowiedz z cytatem
Andryś
Włączacz Klaksonu

Długo biłem się z myślami ale stanęło jednak na remoncie tej budy. Lubie takie wyzwania no i chcę się uczyć od podstaw:) Wszystko powoli i metodycznie do przodu. Powiedz jak w twoim przypadku wygląda sprawa tych wypełnień pod kanapą, rozwiercasz je i oczyszczasz?
PostWysłany: 17 Października 2017, 19:05 Odpowiedz z cytatem
Andryś
Włączacz Klaksonu

Koledzy czy ktoś z was naprawiał zakończenie rynienek przy klapie silnika? Poratujecie jakimiś fotkami? Muszę odbudować częściowo to miejsce ale zanim sie za to zabiorę chciał bym zobaczyć jak to wygląda.
PostWysłany: 17 Października 2017, 20:52 Odpowiedz z cytatem
marjas
Rozpoławiacz Blokowy

1973 VW Typ 1 1303S

U mnie coś jest, wstawiałem jakieś 20 cm od końca.

&VW 1500 Type 3 '62
&VW T3 Prycza '86
www.garbus-lubon.xx.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: 18 Października 2017, 08:36 Odpowiedz z cytatem
Andryś
Włączacz Klaksonu

Dzięki kolego rzucę okiem:)
PostWysłany: 18 Października 2017, 11:58 Odpowiedz z cytatem
Wilk POLSKA
Nalewacz Paliwa

1973 VW Typ 1 1300

Brawo, brawo, ciągle do przodu... Ja jeszcze z dwa tygodnie pojeżdżę i chyba na zimę odstawiam Garbusa do garażu kolegi...

PostWysłany: 18 Października 2017, 17:44 Odpowiedz z cytatem
Andryś
Włączacz Klaksonu

Lepiej byś wpadł do mnie na kawkę w sobotę i na żywo zobaczył i pogadałSmile I graty możesz przywieść zobaczę co tam masz:) A nie że z internetów się dowiaduję, że coś sprzedajesz!!!
PostWysłany: 7 Listopada 2017, 11:04 Odpowiedz z cytatem
Andryś
Włączacz Klaksonu

No i znowu pracę trochę się posunęły. Poniżej kilka zdjęć. Bardzo pozytywnie byłem zaskoczony farbą transportową bo szybko ładnie schodziła pod szczotką drucianąSmile element jeszcze muszę wyszlifować i pomalować jeszcze raz. Kolejny etap to spawanie i przygotoanie boczku zewnętrznego do wstawienia.
Zastanawia mnie czy to wypełnienie pod kanapą nie powinno być bardziej jeszcze na zewnątrz przesunięte? Ktoś podpowie zanim to pospawam.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Garbus 1302 1971 zwany GARBUKIEM.
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Raporty garażowe