Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Garbiarnia - forum o stronie -> Witam wszystkich Rybnik
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Witam wszystkich Rybnik
PostWysłany: 2 Marca 2017, 03:27 Odpowiedz z cytatem
vwojc
Newbie

Witam. Jestem z Rybnika i postanowiłem zalogować sie na forum gdyż w tym roku mam zamiar wyjechać moim busikiem. Jest to vw t 231campmobile z 1973r. Więcej o aucie później jednak od razu na wstępie mam ważne pytanie które zadecyduje o dalszym losie mojego busa. Sprawa wygląda w ten sposób że kupiłem busa 7 lat temu nie był na chodzie i nadawał się do kompletnego remontu. Kupując go dostałem dowód rejestracyjny i dwie umowy poprzednich właścicieli którzy nie przerejestrowali go + moja umowa z ostatnim właścicielem (czyli ciągłość jest zachowana) ogórek nie posiadał też ważnego oc oraz przeglądu od 6 lat. I tu moje pytanie. Czy ktoś miał podobną sytuację i wie jak zarejestrować i ubezpieczyć busa? Nie chodzi mi tu o żółte tablice bo z tym nie byłoby raczej problemu jednak wolał bym zwykłe tablice. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Wojtek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 2 Marca 2017, 08:57 Odpowiedz z cytatem
pieniu
Pieszak

Z tego co mi kiedyś mówiono to do rejestracji trzeba mieć orginały umów kupna-sprzedaży poprzednich właścicieli i swoją więc nie powinno być problemu. Natomiast jeśli auto ma skończone 40 lat to nie musi być ciągłości umów oc i nie trzeba wykupować jak auto stoi (dzwoniłem do ufg). Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 2 Marca 2017, 09:21 Odpowiedz z cytatem
Łysy
Marszałek Forum

Ciągłość umów musi być zawsze. To jest najważniejsze bo potwierdza ze jest się właścicielem.

PostWysłany: 2 Marca 2017, 09:24 Odpowiedz z cytatem
bulikomaniak
Marszałek Forum

1969 VW Typ 1 1300

Żeby zarejestrować samochód, musisz mieć ważny przegląd techniczny Wink

PostWysłany: 2 Marca 2017, 10:29 Odpowiedz z cytatem
gumis
Naciskacz Pedałów

Wazne czy jak kupiłes busa byles w US i zaplaciles podatek ?
Druga sprawa to taka, czy od razu jak kupiles poszedles do ubezpieczalni ?
jak dobrze licze to 7 lat temu auto mialo jeszcze obowiazek ciaglosci OC.
Twoja odpowiedzialnosc za OC liczy sie od momentu kupna ale jesli wykupiles OC....
Ja jak kupowalem garba tez bylem w US i mam pieczatke ze PCC zaplacone o nie zarejestrowalem do dzis bo sie remontuje Smile

PostWysłany: 2 Marca 2017, 11:50 Odpowiedz z cytatem
vwojc
Newbie

Dzięki za odpowiedzi. w urzędzie skarbowym niestety nie byłem bo ktoś mi wtedy powiedział że jak auto ma pow 25 lat to nie trzeba ale chyba takiego czegoś niema. Jest jednak zapis że jeżeli auto nie przekracza na umowie 1000 zł to nie trzeba pcc3 płacić. Ja mam na umowie dokładnie 1001zł. tyle napisałem na umowie bo nie wiedziałem że do 1000 sie nie płaci. W sumie o złotówkę chyba sie nie przyczepią??
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 2 Marca 2017, 11:56 Odpowiedz z cytatem
vwojc
Newbie

Do ubezpieczalni też nie poszłem bo nie miałem żadnego pokwitowania poprzednich właścicieli o ubezpieczeniu a z tego co wiem ubezpieczyciel nowej polisy bez ważnego przeglądu by mi nie sprzedał a przegląd wiadomo że był niemożliwy do zrobienia gdyż auto było wrakiem i tu koło się zamyka
PostWysłany: 2 Marca 2017, 11:59 Odpowiedz z cytatem
gumis
Naciskacz Pedałów

vwojc napisał:
Dzięki za odpowiedzi. w urzędzie skarbowym niestety nie byłem bo ktoś mi wtedy powiedział że jak auto ma pow 25 lat to nie trzeba ale chyba takiego czegoś niema. Jest jednak zapis że jeżeli auto nie przekracza na umowie 1000 zł to nie trzeba pcc3 płacić. Ja mam na umowie dokładnie 1001zł. tyle napisałem na umowie bo nie wiedziałem że do 1000 sie nie płaci. W sumie o złotówkę chyba sie nie przyczepią??

Zgadza sie nie trzeba, ale dadza Ci pieczatke ze byles i auto jest z tego podatku zwolnione.

PostWysłany: 2 Marca 2017, 12:03 Odpowiedz z cytatem
gumis
Naciskacz Pedałów

vwojc napisał:
Do ubezpieczalni też nie poszłem bo nie miałem żadnego pokwitowania poprzednich właścicieli o ubezpieczeniu a z tego co wiem ubezpieczyciel nowej polisy bez ważnego przeglądu by mi nie sprzedał a przegląd wiadomo że był niemożliwy do zrobienia gdyż auto było wrakiem i tu koło się zamyka

OC wystawia Ci bez auta Smile Masz dowod rej i na podstawie niego wystawiaja OC. nie ma dla nich znaczenia czy auto jezdzi bo jest ustawowy obowiazek ciaglosci OC. Ale teraz jak bedziesz chcial ubezpieczyc auto i firma w ktorej bylo ostatnie OC domaca sie ze nie zostala ta umowa rozwiazana to moze Cie scigac jako wlasciciela. Gdybys zaplacil OC w dniu kupna to odpowiadasz od momentu kupna, a co za tym idzie nie moga Ci nic zrobic za okres wczesniejszy - jesli nie byla oplacona skladka.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Witam wszystkich Rybnik
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Garbiarnia - forum o stronie