Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Rasowanie -> Jaki silnik włożyć do Bulika? Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: 14 Czerwca 2017, 09:34 Odpowiedz z cytatem
wanel
Zmieniacz Biegów

Do osiągniecia 170km/h w Ogórze wystarczy 1.7 typ4 80PS, do tego długa skrzynia. Mówię tutaj o prędkości do osiągnięcia w każdych warunkach i bezstresowo.

Podejrzewam, że ten sam silnik w Buliku na skrzyni AT osiągnął by tę prędkość o 1-2 sekyndy szybciej.

W mojej ocenie do "normalnej" jazdy Bulem, tak aby od czasu do czasu "zaszaleć" wystarczy Ci 1914, czyli trzeba kupić puzle w postaci:
- zestawik tłoki-cylindry 94mm
- zestawik szklanki-wałek coś poziomu C35 lub W110
- regeneracja bloku
- standardowe glowice po regeneracji
- można zainwestować w jakieś lepsze korbowody lub po taniości wywinklować standardowe
- pompa oleju z wyprowadzeniem na filtr, tzw full flow
- belka pod silnik od Ogóra
- uszczelki, panewki
- i najważniejsze, człowiek, który już popełnił w życiu kilka silników Smile

To jest złoty środek pomiędzy żywotnością, osiągami i kasą.

PostWysłany: 14 Czerwca 2017, 11:34 Odpowiedz z cytatem
jarameba
Włączacz Klaksonu

1979 VW Transporter T2

Podłączę się z szybkim pytaniem związanym, z W110. Coś szperałem na Sambie i co przewijał się 110, to polecali zmienić nie tylko szklanki, ale i resztę w głowicach - popychacze, dźwigienki etc.

Jak to jest z tym wałkiem?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 14 Czerwca 2017, 13:47 Odpowiedz z cytatem
Łysy
Marszałek Forum

sporo osób jeździ z w110..c35 na seryjnych popychaczach i na seryjnych klawiaturach. I nie którzy nie mają z tym problemów, inni szybko zmieniają elementy na wzmocnione. Zależy więc to też od innych rzeczy w konfiguracji silnika.

PostWysłany: 14 Czerwca 2017, 15:57 Odpowiedz z cytatem
qubek
Generalissimus

1968 VW Typ 1 1200A

Co do klawiatur to o ile jeżdżę na standardowych dźwigienkach, to ich ośki mam nieseryjne. Jednak perspektywa podkładki falistej która pęka i wpada w system olejowy jakoś mnie nie nęci. I to nie jest tylko ostrzeżenie z internetu, "bo taka zasada". Jeśli dobrze pamiętam Paluch tak kiedyś zabił silnik.
Co do popychaczy to kwestia trochę sprężyn, trochę pewnie obrotów. Ja mam teraz stalowe, będę chciał przejść na aluminiowe, ale wzmocnione. Stalowe działają, ale są głośne bo na ciepło robi się luz. Nie ryzykuję seryjnych (przy C45). No i to też i kwestia geometrii, ale tą przy seryjnym wazie może można by ustawić.

Re: Jaki silnik włożyć do Bulika?
PostWysłany: 15 Czerwca 2017, 14:58 Odpowiedz z cytatem
sokol
Mierzalnik Przerwy

Buniek T1 napisał:
Witam wszystkich. Doradzili mi na innym forum zeby tu sie zgłosić o poradę. Posiadam T1 Pick-up sprowadzony z brazyli. Jest to mój pierwsźy projekt z T1. Interesuje mnie jaki silnik benzynowy moge włożyć do niego. Chodzi o to zeby auto zachować z zewnątrz w formie oryginalnej, a sinikowo i zawieszeniowo sprowadzić do współczesności(jazda po autostradzie 100-120km/h bez męczenia) z góry dziękuje za wszelkie porady i pozdrawiam!

sprowadziles z brazyli mowisz? a jak stan blacharski budy tak odbiegajac od tematu? Smile

PostWysłany: 16 Czerwca 2017, 11:53 Odpowiedz z cytatem
Royce
Czyściciel Gaźnika

wanel napisał:
Do osiągniecia 170km/h w Ogórze wystarczy 1.7 typ4 80PS, do tego długa skrzynia. Mówię tutaj o prędkości do osiągnięcia w każdych warunkach i bezstresowo.

Optymistyczne podejście Wink albo małe opony z przodu Wink

www.garbclub.com
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: 16 Czerwca 2017, 21:06 Odpowiedz z cytatem
bodzio1600
Nalewacz Paliwa

1974 VW Typ 2 Microbus (T2)

No to już ładnie się rozpędziliśmy i w pewnym momencie przychodzi do szybkiego zatrzymania- czym to zrobić ? na seryjnych czterech bębnach z wąskimi szczękami i bez wspomagania ?
Pozostaje jeszcze przy tych zawrotnych prędkościach problem utrzymania kierunku co w przypadku oryginalnego zawieszenia i przekładni ślimakowej jest b.trudne.

PostWysłany: 16 Czerwca 2017, 21:23 Odpowiedz z cytatem
qubek
Generalissimus

1968 VW Typ 1 1200A

Wspomaganie nie ma nic do rzeczy.
To ze przekładnia jest ślimakowa również.

To co rzeczywiście się nie sprawdza to bębny. O ile do prędkości fabrycznych nie ma wielkiej różnicy pomiędzy np Garbem na późnych bębnach i na tarczach (głównie takie że przy tarczach łatwiej dozować i pedał jest mniej drewniany), to przy hamowaniu ze stu klkudziesięciu bębny się przegrzewają. Zachamujesz, ale dojdzie Cie wielka fala ciepła, a hamulce będą do przeregulowywania. Tak że o ile nie chcesz włazić co chwila pod samochód ze śrubokętem to polecam tarcze.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Jaki silnik włożyć do Bulika?
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Rasowanie