Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Garbiarnia - forum o stronie -> Witam
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Witam
PostWysłany: 23 Lipca 2017, 21:56 Odpowiedz z cytatem
majrusz
Newbie

Witam wszystkich z szacunkiem, i na początek powiem, że bardzo was podziwiam za przywiązanie do garbusów. Mi już trochę przeszło w prawdzie, a poza tym wg. większości użytkowników forum, popsułem swojego garbusa niemiłosiernie. I jestem skłonny teraz, po 24 latach posiadania go (mój pierwszy samochód) przyznać rację takiemu stwierdzeniu. Jednak dzięki temu, że z tych 24 lat, 12 ostatnich przestał w garażu, nabrał uroku wiejskiego tuningu z poprzedniej epoki Smile
Na początku lipca otworzyłem garaż. Nie bez problemów, bo tydzień szukałem kluczy, potem walka z trawą, i ziemią. Ale gdy już otworzyłem, to plany się ziściły, i wróciłem nim na podwórko na kołach! Smile Byłem przygotowany, puszka wd40, puszka plaka, akumulator, kompresor itp. Nie byłem tylko przygotowany na to, jak wyglądał po tych 12 katach SmileSmile Upiór!
To może tyle historii. Zarejestrowałem się, bo od momentu, gdy wyciągnąłem garbatego zaglądałem tu często w poszukiwaniu informacji. Prawdziwa skarbnica. Ale teraz mam konkretne pytanie, i spieszę je zadać. Jeszcze tylko nie wiem w którym dziale. Pozdrawiam Smile
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 23 Lipca 2017, 22:00 Odpowiedz z cytatem
scyzoryck
Pieszak

Witaj na forum! Smile
Pochwal się jak wygląda Twój garbus z "urokiem wiejskiego tuningu z poprzedniej epoki" Smile

Pozdrawiam i powodzenia w dłubaniu Smile
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 24 Lipca 2017, 08:39 Odpowiedz z cytatem
bulikomaniak
Marszałek Forum

1969 VW Typ 1 1300

Witaj. Też mnie ciekawi cóż to za potwór Very Happy

PostWysłany: 24 Lipca 2017, 18:12 Odpowiedz z cytatem
majrusz
Newbie

Tak upiór wyglądał. W ramach wytłumaczenia tych zabiegów powiem, że od początku był to tzw. składak. Stąd w dowodzie data produkcji 1991 Smile Musiał też sprostać moim zapędom twórczym, a przy tym pokonywać duże trasy. Pamiętajcie że to było 20 lat temu! Smile
PostWysłany: 24 Lipca 2017, 18:17 Odpowiedz z cytatem
bulikomaniak
Marszałek Forum

1969 VW Typ 1 1300

Kij od łopaty był na wyposażeniu fabrycznym? Very Happy

PostWysłany: 24 Lipca 2017, 18:22 Odpowiedz z cytatem
majrusz
Newbie

no Smile lata minęły, i zaszły zmiany, bo teraz przednią maskę grabiami podpieram.
PostWysłany: 24 Lipca 2017, 18:31 Odpowiedz z cytatem
bulikomaniak
Marszałek Forum

1969 VW Typ 1 1300

majrusz napisał:
no Smile lata minęły, i zaszły zmiany, bo teraz przednią maskę grabiami podpieram.

PostWysłany: 24 Lipca 2017, 20:36 Odpowiedz z cytatem
arkom
Włączacz Klaksonu

Nie ma tragedii widzieliśmy dużo gorsze projekty.Powodzenia i satysfakcji życzę.
PostWysłany: 24 Lipca 2017, 22:39 Odpowiedz z cytatem
look76
Włączacz Klaksonu

4R Motor
PostWysłany: 25 Lipca 2017, 16:59 Odpowiedz z cytatem
Mazi53
Regulatornik Aparatu

1986 VW Typ 1 mex

Dobre - pas tylny podnoszony z klapą Wink Fajny garbi.
PostWysłany: 26 Lipca 2017, 08:00 Odpowiedz z cytatem
Andryś
Włączacz Klaksonu

Miło powitać i jestem ciekawy w którym kierunku pójdziesz dalej z garbim.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 26 Lipca 2017, 17:38 Odpowiedz z cytatem
majrusz
Newbie

Dzięki za ciepłe przyjęcie Smile

Andryś napisał:
Miło powitać i jestem ciekawy w którym kierunku pójdziesz dalej z garbim.

No cóż, pójdę raczej w stronę sprzedaży. Z szacunku i sentymentu chcę go doprowadzić do tego, aby technicznie był w pełni sprawny. Powymieniałem płyny, manszety, sworznie i końcówki. Wspawałem regulatory w rurowisko, zamontowałem oryginalne światła z tyłu. Blacharsko garbus zniósł te lata bardzo dobrze. Aż jestem zaskoczony. To chyba zasługa w miarę stałego klimatu w garażu. Wkurza mnie najbardziej maska przednia. Jeszcze przed hibernacją kobieta na parkingu wgniotła mi ten wymuskany szpachlą fragment z wlotami Smile Najchętniej bym je zaspawał. Chociaż przegląd tech. przeszedł, to wymienię jeszcze wydech i pomedytuję nad hamulcami. Tłoczki poczyszczone, jeden wymieniony. Układ szczelny, ale pedał pod stałym naciskiem siada powoli. To nie dział na pytania, ale skoro już się rozpisałem... stawiam na puszczającą na gumkach pompę. Jej jedynie nie ruszałem. Właściwy trop?
PostWysłany: 26 Lipca 2017, 20:11 Odpowiedz z cytatem
sokol
Mierzalnik Przerwy

pokaz jak wuglada teraz Very Happy

PostWysłany: 28 Lipca 2017, 22:38 Odpowiedz z cytatem
majrusz
Newbie

sokol napisał:
pokaz jak wuglada teraz Very Happy

No wiele się nie zmienił. Tyle że nosem w trawę zarył, stabilizator zdemontowałem. Zdjęć nie robię, bo tył jest na kołkach. Podwieszam tłumik od nissana sereny. Ale urlop mi się skończył, i nie idzie już tak fajnie. Poza tym kupiłem w ciemno ten tłumik, spodobał mi się, bo cena symboliczna i na jednej ściance wlot i wylot, ale nie wiedziałem że to taki "grzmot" wielki, półmetrowa beczka Very Happy
PostWysłany: 18 Sierpnia 2017, 23:39 Odpowiedz z cytatem
majrusz
Newbie

Pobawiłem się dzisiaj chwilę szczurem. Pięć gumek w pompie hamulcowej. Nie mogłem dostać. Musiałem na allegro kombinować i czekać. Dwa zestawy naprawcze po 7 zł jeden od czegoś tam, sugerowałem się średnicą metalowego tłoczka i zdjęciami. Sprawdziły się. Z hamulcami nigdy tak dobrze nie było jak teraz. Ale długo się nie pobawiłem. Jeden bączek na szutrze, kilka pociągnięć na dwójce do 80km, i uszczelka pod głowicą padła. A najpewniejszy byłem właśnie silnika... Gdy jeździłem nim przed laty, normą był bączek wieczorem, przed schowaniem do garażu.
Fajny jest, twardy, trochę skacze, ale daje uczucie panowania. Zapomniałem już, jak to jest, gdy jadąc, myślisz tylko o tym, że jedziesz, bo o niczym innym się już nie da Smile
No i lipa..., znowu trzeba grzebać. Zaborcze są garbusy, nawet takie z 4R, uśmiechniesz się do takiego, i już nie masz czasu na nic innego Smile

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Witam
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Garbiarnia - forum o stronie