Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Garbiarnia - forum o stronie -> Chyba kupuje garba Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Chyba kupuje garba
PostWysłany: 30 Sierpnia 2017, 09:30 Odpowiedz z cytatem
szar
Pieszak

Jako tradycja jaka zauwazylem na tym forum kazdy noob pyta czy garb z ogloszenia jest cos wart badz czy rocznik sie zgadza to i ja dolaczam do tego grona. Moja sytuacja wyglada w ten sposob, ze od dzieciaka pomykam motorkami, ale teraz zrodzil sie troche problem, bo pracuje po milion godzin i jak mam czas to wole posiedziec z babo, ktora za motorkami z kolei srednio przepada. Probowalem podejsc ja nieco inaczej i kupilem ruska no i niby w tym wozku fajnie, ale jakos dupy nie urywa Razz
dochodzac do jakiegos kompromisu, ze jednak jakiegos powiedzmy grata musze miec pojechalismy na piknik z motoryzacja we Wirach i ogladalismy auta. Ja bardziej sklaniam sie ku trabantowi, a jej sie podoba garb, ale ze trabanta juz mialem to czemu nie garb... No i tak chyba przygoda sie zacznie Smile

Czy ten pojazd z ogloszenia jest warty zachodu ?
ewentualnie czy mając powiedzmy 15 tysięcy jestem w stanie kupić wóz, w który nie bede musiał od razu inwestować fortuny ?

https://www.olx.pl/oferta/vw-garbus-sprawny-wazne-oplaty-CID5-IDmx1NY.html
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 30 Sierpnia 2017, 20:32 Odpowiedz z cytatem
look76
Włączacz Klaksonu

JA osobiście mając 15-20tys.zł kupiłbym sobie jakiegoś mexa 96-97 , tak żeby pojeźdźić trochę i nic przy nim nie robić,ale podkreślam, że piszę to z mojej perspektywy , garbusy już miałem , teraz jeżdżę innym vw.
http://allegro.pl/vw-garbus-83-rok-po-calkowitym-remoncie-i6933924941.html#thumb/10
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-garbus-vw-garbus-1600cm-bardzo-dobry-stan-ID6z1m1p.html
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 30 Sierpnia 2017, 21:32 Odpowiedz z cytatem
szar
Pieszak

mniej więcej o coś takiego własnie chodzi. Jak sie poszpera na OLX jest z Jarocina jeden taki dzwiny różowy. Byłem obejrzeć i kurde malowany równo z podsufitką i wszystkim co pod pistolet weszło Very Happy
ceny faktycznie są różne i boje się troche tej blacharki
Re: Chyba kupuje garba
PostWysłany: 31 Sierpnia 2017, 10:16 Odpowiedz z cytatem
kasztan
Naciskacz Pedałów

szar napisał:
Jako tradycja jaka zauwazylem na tym forum kazdy noob pyta czy garb z ogloszenia jest cos wart badz czy rocznik sie zgadza to i ja dolaczam do tego grona. Moja sytuacja wyglada w ten sposob, ze od dzieciaka pomykam motorkami, ale teraz zrodzil sie troche problem, bo pracuje po milion godzin i jak mam czas to wole posiedziec z babo, ktora za motorkami z kolei srednio przepada. Probowalem podejsc ja nieco inaczej i kupilem ruska no i niby w tym wozku fajnie, ale jakos dupy nie urywa Razz
dochodzac do jakiegos kompromisu, ze jednak jakiegos powiedzmy grata musze miec pojechalismy na piknik z motoryzacja we Wirach i ogladalismy auta. Ja bardziej sklaniam sie ku trabantowi, a jej sie podoba garb, ale ze trabanta juz mialem to czemu nie garb... No i tak chyba przygoda sie zacznie Smile

Czy ten pojazd z ogloszenia jest warty zachodu ?
ewentualnie czy mając powiedzmy 15 tysięcy jestem w stanie kupić wóz, w który nie bede musiał od razu inwestować fortuny ?

https://www.olx.pl/oferta/vw-garbus-sprawny-wazne-oplaty-CID5-IDmx1NY.html

Chodzi o to że garbus z Twojego linka to może koło 61 kiedyś stał, on jest na moje nie do końca pewne oko po 1980 roku. Zależy czego chcesz, po prostu garbus byle był zdrowy, czy taki który ma w miarę stan, rocznik zgodny ale nie za stary.

PostWysłany: 31 Sierpnia 2017, 11:00 Odpowiedz z cytatem
szar
Pieszak

też mi się właśnie coś nie zgadzało z tym rocznikiem. Patrząc na te ogłoszenia to każdy z podobnego roku wygląda inaczej Very Happy
Chodzi mi o to głównie żeby był zdrowy i żebym bez łatania blachy mógł jakiś czas polatać. Nie musi być idealny, bo na takiego mnie po prostu nie będzie stać a i żal będzie jak powstaną jakieś rysy albo będzie ruda wyłazić. Miałem już jedno auto, które zamknąłem w garażu i jak chmurka szła to nie wyjeżdzało podobnie jak zimą i to była moja choroba troche Razz

Chyba się przejadę obejrzeć tego pomarańczowego. Generalnie cena jaka jest za niego jest zakaś wygórowana czy ciężko będzie na podstawie samego ogłoszenia to ocenić?
PostWysłany: 31 Sierpnia 2017, 15:59 Odpowiedz z cytatem
kasztan
Naciskacz Pedałów

szar napisał:
też mi się właśnie coś nie zgadzało z tym rocznikiem. Patrząc na te ogłoszenia to każdy z podobnego roku wygląda inaczej Very Happy
Chodzi mi o to głównie żeby był zdrowy i żebym bez łatania blachy mógł jakiś czas polatać. Nie musi być idealny, bo na takiego mnie po prostu nie będzie stać a i żal będzie jak powstaną jakieś rysy albo będzie ruda wyłazić. Miałem już jedno auto, które zamknąłem w garażu i jak chmurka szła to nie wyjeżdzało podobnie jak zimą i to była moja choroba troche Razz

Chyba się przejadę obejrzeć tego pomarańczowego. Generalnie cena jaka jest za niego jest zakaś wygórowana czy ciężko będzie na podstawie samego ogłoszenia to ocenić?

Cena... hmmmm.....

Garbus jest wart tyle ile ktoś jest w stanie zapłacić. Jak na moje oko 5 może 6 tysięcy max. Ale to moja subiektywna ocena.

PostWysłany: 31 Sierpnia 2017, 16:18 Odpowiedz z cytatem
szar
Pieszak

Zgadzam się z Tobą, że wszystko jest warte tyle ile ktoś jest w stanie zapłacić Smile
jest jeszcze ten :
https://www.olx.pl/oferta/volkswagen-garbus-1300-CID5-IDonvHk.html

Dzwoniłem i gość mówi, że żona każe sprzedać, bo trzeba kupić inne auto, a garb tylko stoi, bo jest lekko do dokończenia. Był cały po remoncie, podłoga, silnik, wnętrze.
Wygląda fajnie chociaż nie ma moim zdaniem takiego uroku powiedzmy sobie starego auta jak ten pomarańczowy, choć z tego pomarańczowego środek zaraz bym robił jakiś inny, bo te pokrowce czy co to jest to lipa mocna
PostWysłany: 31 Sierpnia 2017, 16:23 Odpowiedz z cytatem
Scooty
Rozpoławiacz Blokowy

1974 VW Typ 1 1303

Przede wszystkim nie ograniczaj sie terytorialnie.
Jak garb jest warty to i pol Polski mozna przejechac, a i cala tez Smile

Szukasz konkretnego modelu, rocznika ?

http://www.garbiarnia.com/forum/garage.php?mode=view_vehicle&CID=365
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: 31 Sierpnia 2017, 16:31 Odpowiedz z cytatem
szar
Pieszak

wiem, że można jechać pół Polski i zazwyczaj się to opłaca. W tej chwili po prostu sprawdzam te w okolicy żeby zobaczyć czy to się nadaje do czegoś. Ja to bym chciał jak najstarszy, ale wiem, że rocznik rośnie proporcjonalnie do ceny. Zresztą jak każdego zabytka Smile
Właściwie to chciałbym po prostu garba, ale fajnie jakby miał takie właśnie światła jak ten pomarańczowy z tyłuRazz
te wielkie plastikowe klosze jakoś nie podchodzą do tego auta

Majstry, a ten ?
PostWysłany: 1 Września 2017, 15:12 Odpowiedz z cytatem
kasztan
Naciskacz Pedałów

szar napisał:
wiem, że można jechać pół Polski i zazwyczaj się to opłaca. W tej chwili po prostu sprawdzam te w okolicy żeby zobaczyć czy to się nadaje do czegoś. Ja to bym chciał jak najstarszy, ale wiem, że rocznik rośnie proporcjonalnie do ceny. Zresztą jak każdego zabytka Smile
Właściwie to chciałbym po prostu garba, ale fajnie jakby miał takie właśnie światła jak ten pomarańczowy z tyłuRazz
te wielkie plastikowe klosze jakoś nie podchodzą do tego auta

Majstry, a ten ?

Fajnie wygląda, nie jest to 69 rok. Co do tylnych lamp to temat jest rozbudowany. Możesz zerknąć tutaj,

https://i.pinimg.com/236x/17/ee/e0/17eee05b668c920ab0aad3edb905a63d--vintage-cars-vw-t.jpg

zresztą tylna lampa to rzecz którą najłatwiej zmienić. Nie sztuka jest mieć stare lampy z tyłu, papier z 65 a garb po 80. Same lampy tylne to najmniejszy problem.

PostWysłany: 1 Września 2017, 16:57 Odpowiedz z cytatem
szar
Pieszak

Wiem, że rok na pewno się nie zgadza. Już się oswoiłem z tą wiadomością oglądając inne garby Very Happy
jutro jade go oglądać i chyba wrócę nim do domu Smile

btw. co do lamp to wystarczy faktycznie te klosze wymienić ?
nie ma tam roznych srednic dziur pod te obudowy ?
PostWysłany: 1 Września 2017, 21:25 Odpowiedz z cytatem
kasztan
Naciskacz Pedałów

szar napisał:
Wiem, że rok na pewno się nie zgadza. Już się oswoiłem z tą wiadomością oglądając inne garby Very Happy
jutro jade go oglądać i chyba wrócę nim do domu Smile

btw. co do lamp to wystarczy faktycznie te klosze wymienić ?
nie ma tam roznych srednic dziur pod te obudowy ?

sa rózne nawet błotniki z podtoczeniami Smile Nie tylko lampy czy klosze.

PostWysłany: 1 Września 2017, 22:39 Odpowiedz z cytatem
szar
Pieszak

o kurde, czyli puzzle Very Happy Stad pewnie ciezko okreslic dokladnie rocznik. Widzialem tutaj mniej wiecej zmiany rocznikowe co kiedy gdzie. Niestety czlowiek od tego niebieskiego z początku mówił, że nie ma problemu i moge jutro jechać, a później jednak, że nie :O oby mi dziad nie pogonił komuś innemu Razz spórbuję w przyszły weekend. Z moich ustaleń według informacji zawartych na tej stronie wynika, że to będzie po 72 roku !
PostWysłany: 2 Września 2017, 22:12 Odpowiedz z cytatem
szar
Pieszak

byłem obejrzeć tego niebieskiego. W porównaniu z tym pierwszym niebo, a ziemia. Wygląda całkowicie po remoncie i wstawiony do garażu. Nie ma silniczka od wycieraczek - ciężko zdobyć i wstawić tam ?
reszta gratów jest w kartonie. Spód ładnie zakonserwowany nie ma żadnego śladu rdzy. Szyby niestety nie sa orgyinalne, ale patrzac na rocznik i na samego garba to juz chyba nie jest taki problem Razz w kazdym razie silnik odpalił na strzał i moim zdaniem ma nieco za wysokie obroty i tu pytanie jak się tu reguluje obroty ? I do czego są te dwie wajhy obok ręcznego ? ciągnałem i chyba nie zauważyłem żadnej różnicy w pracy silnika i nic się chyba nie działo Razz

W sumie za te pieniądze to warto moim zdaniem wziac, bo sam remont na pewno kosztował więcej - więc wpłaciłem i odbieram za tydzień Smile

btw. poryłem troche za informacjani odnosnie tych obrotow. Ustalilem porownujac zdjecie gaznika z garba i internetow ze to solex 31 PICT. I obroty reguluje sie tam ta krzywka ze schodkami. No wiec na miejscu u goscia probowalem cos zdzialac i wykrecilem ja praktycznie ze owa krzywka byla luzna - tak powinno byc ?
ale obroty nie reagowaly nic. Byc moze jeszcze pociagniete na lince gazu nieco za mocno ?
Kurde, zanim ostatecznie go wezme to chyba zabiore tam ze sobą kluczyk - linke ma tam scisnieta imbusowa srubka i sprobuje poluzowac, bo nie podobuje mi sie tak wysoki stan obrotow
PostWysłany: 3 Września 2017, 11:49 Odpowiedz z cytatem
mawo
Pompowacz Opon

tego z siedlca kupile?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Chyba kupuje garba
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Garbiarnia - forum o stronie