Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Pytania i problemy -> Kilka pytań związanych z garbem Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: 12 Września 2017, 23:07 Odpowiedz z cytatem
bulikomaniak
Marszałek Forum

1969 VW Typ 1 1300

Po co Ci włącznik dmuchawy, jak nie masz dmuchawy? Very Happy Obudowę stacyjki i stacyjkę masz starego typu, to moze wyjaśniać brak wycieraczek Very Happy zmierz wysokość tylnej szyby.

PostWysłany: 12 Września 2017, 23:22 Odpowiedz z cytatem
scyzoryck
Pieszak

Stylowy drążek zmiany biegów. Laughing

To z przodu to po prostu wlot powietrza, jakie potem idzie do wnętrza. Dmuchawy tam nie znajdziesz. Od tego wlotu powietrze idzie srebrnymi rurami, dalej przez plastikowe wloty do wnętrza. Do tych plastików powinno być podłączone jeszcze rury z ciepłym powietrzem idącym ze słupków...
Ta rurka która wychodzi z wlotu powinna iść dalej w otwór w podłodze bagażnika - odprowadza ona wodę jaka wpadnie do wlotu, więc słabo jak będzie się lało do bagażnika.

Sprawdziłeś czy do czujnika dochodzi prąd i czy po naciśnięciu hamulca przechodzi on do drugiego styku?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 13 Września 2017, 07:12 Odpowiedz z cytatem
szar
Pieszak

o to jeden przełącznik mniej do kupienia Razz
nooo ten drążek wróci na oryginał, ale narazie ogarnianie dupereli, które muszą być sprawne.
Rozumiem, to jakąś rurke muszę tam ubudować żeby nie się nie zrobić amfibią.
Nie sprawdziłem tego, bo już nie miałem pomocnika ;D
i jeszcze jedno z silnika jak wychodzą te wymienniki ciepła to z prawej strony wchodzi mi rurka w bude, a z lewej nie ?
tak to ma być czy czegoś brakuje ?
i jakie powinno być lusterko wsteczne ?

wezme to dzisiaj naświetle po robocie !

edit.

wymienniki ciepła podłączone oba - do drugiego była rura, ale nie zauważyłem jej Very Happy
niestety same te końcówki co wchodzą w podłogę są pękniete przy mocowaniu i jakoś się trzyma, ale szału nima.

Stop - prąd jest w kablach wsadziłem nawet kawałek kabelka i złączyłem z wtyczką i światła się świeciły, więc czujnik.

Zauważyłem jeszcze jedną wkurzającą rzecz linka sprzęgła jest już maksymalnie naciągnieta i reszta gwintu ociera o podłogę - jak tą linkę wyjąć ? Skróciłbym to chociaż żeby mi nie klamotało przy wciskaniu

Wysokość szyby od uszczelki do uszczelki 395 mm.

jest wyciek oleju, ale ciezko mi powiedziec skad.... Moze jutro zrobie jakies zdjecia to cos podpowiecie Smile

PostWysłany: 13 Września 2017, 22:24 Odpowiedz z cytatem
bulikomaniak
Marszałek Forum

1969 VW Typ 1 1300

Czyli jednak będzie to meks Wink

PostWysłany: 14 Września 2017, 09:47 Odpowiedz z cytatem
wanel
Zmieniacz Biegów

szar napisał:

Zauważyłem jeszcze jedną wkurzającą rzecz linka sprzęgła jest już maksymalnie naciągnieta i reszta gwintu ociera o podłogę - jak tą linkę wyjąć ? Skróciłbym to chociaż żeby mi nie klamotało przy wciskaniu

Linkę wyjmuje się z tunelu od strony "pedałów", najpierw odkręcasz pedalierę i do nich o takie haczyki są zaczepione linki sprzęgła i gazu.

Generalnie mega upierdliwa robota ale do ogarnięcia, jako, że będziesz to robił po raz pierwszy to primo uzbrój się w cierpliwość, secundo zarezerwuj kilka godzin.

PostWysłany: 14 Września 2017, 09:52 Odpowiedz z cytatem
szar
Pieszak

no to dobra Smile

PostWysłany: 14 Września 2017, 10:01 Odpowiedz z cytatem
wanel
Zmieniacz Biegów

Zanim wyjmiesz linkę to upewnij się gumowy pancerz pomiędzy budą i skrzynią się nie rozpadł, w sensie powinien być wygięty w łuk, a nie napięty jak struna.

Powodów zbyt długiej linki może być wiele, zaczynając od tego, że ktoś zamontował zbyt długą linkę, po wygiętą łąpę wyciskową sprzęgła włącznie.

PostWysłany: 14 Września 2017, 10:10 Odpowiedz z cytatem
szar
Pieszak

albo po prostu kończy się sprzęgło Very Happy
dzisiaj się tam wkulne to wrzuce później zdjęcie o co mi chodzi gdzie się zapiera

PostWysłany: 15 Września 2017, 09:14 Odpowiedz z cytatem
baaz
Włączacz Klaksonu

1973 VW Typ 1 1200

Co do wymiany linki to najlepiej mieć drugą osobę do pomocy, jedna walczy z pedałami druga jest pod samochodem. W tegoroczne wakacje w trasie strzeliła mi linka w Chorwacji i z pomocą kolegi "uwinęliśmy" się w dwie godziny ale męka była straszna Sad

www.bkphotography.digartfolio.pl
www.dokwadratu.wordpress.com

VW 1200 - 1973
VW T2 - 1979
WSK 125 - 1960
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: 15 Września 2017, 12:44 Odpowiedz z cytatem
szar
Pieszak

rozumiem ;D
to zostawie to na cieplejszy dzień jakiś.
Wczoraj męczyłem sie z czujnikiem stopu, ale udało się dziada wykręcić. Nowy kosztował 17 zł Very Happy
już na miejscu i wszystko działa. Pozostaje profilaktycznie sprawdzić czy hamulce się troche nie zapowietrzyły i latać !
coraz bardziej mi się podoba !

https://zapodaj.net/images/1774224bc7068.jpg
chyba mu się oko cieszy w sumie !

PostWysłany: 15 Września 2017, 19:56 Odpowiedz z cytatem
szar
Pieszak

A jeszcze jedna kwestia związana ze sprzęgłem:D czy to normalny objaw, że przy wciskaniu słychać szum ? Czy powinno cicho działać.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Kilka pytań związanych z garbem
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Pytania i problemy