Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Raporty garażowe -> VW T1 "Złomek' Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
VW T1 "Złomek'
PostWysłany: 27 Listopada 2017, 23:34 Odpowiedz z cytatem
Patrykk
Newbie

Cześć, mam na imie Patryk, mam 23 lata moja przygoda ze starymi VW zaczęła się od VW Golfa pierwszej generacji którego zakupiłem w wieku 16 lat za 700zł przez 2 lata przygotowywałem go pod siebie, brałem starszych kumpli jako kierowców na różne zloty, NO I SIĘ ZACZĘŁO! Zwykły golf z pomocą moich rąk oraz wiedzą bardziej doświadczonych Kumpli, przerodził się w samochód który zdobył wiele wyróżnień na zlotach krajowych oraz międzynarodowych, VW zaraził mnie klimatem zlotów, pozytywnymi ludźmi którzy pomagali kontaktami do największych „zapaleńców” marki.
Na zlocie w Rothenburgu pierwszy raz spotkałem na żywo VW T1 no i to był strzał prosto w serce, z racji tego, że miałem 20 lat, zaczynałem studia, nie miałem pieniędzy aby kupić bulika, nawet trupa złamanego w pół, wiec nadal pchałem różne przychody w Golfa, przez cały czas interesując się bulikiem, zbierałem informacje, gadżety, plakaty, i nadal marzyłem o skali 1:1.
W Marcu 2017 zdecydowałem się wystawić golfa, stwierdziłem tak to ten moment, samochód przez 7 lat, zyskał sporo na wartości i wiedziałem, że mam taki egzemplarz który mogę bez wstydu wystawić na Niemieckie strony z ogłoszeniami, po 2 tygodniach odezwał się potencjalny kupiec, Polak, przyjechał obejrzał, 5 min później licząc gotówkę tylko myślałem o tym gdzie szukać bulika. <3

Przypomniałem sobie o pewnym ogłoszeniu na facebook’u gdzie Pan Marcin z Wałcza wystawił swoje sprzęty, wykonałem telefon, dwa dni później byłem już oglądać..

Mamy to! Wersja z przejściem, spora ilość szyb, tego szukałem! To nic, że nie ma silnika, podłogi w szoferce, zakochałem się!
2 dni później (07.05) byłem u Pana Marcina już z lawetą, tak się zaczyna ta przygoda, mam zamiar zrobić samochód na poziomie, który będzie wizytówką Polski na zlotach. Mam nadzieje, że uda mi się to, nie zarabiam dużo ale mam czas, najwazniejsza dla mnie była BAZA.

Od Kwietnia troszkę już się zmieniło będę dodawał fotki z czasem Smile mam nadzieje, że nikt nie będzie pisał, tata mu dał czy czegoś w tym stylu haha Smile
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 28 Listopada 2017, 00:30 Odpowiedz z cytatem
Blazlov
Bez rangi

elegancko Smile
ciekaw jestem aktualnych fot Smile

despite all my rage i am still just a rat in a cage

https://www.facebook.com/Projekt58

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: 28 Listopada 2017, 08:53 Odpowiedz z cytatem
daro_81
Włączacz Klaksonu

Dawaj dawaj Smile Foteczki poproszę obecne Smile
Kawał roboty jest przed Tobą,ale jestem pewien ,ze spokojnie ogarniesz.

PostWysłany: 28 Listopada 2017, 09:35 Odpowiedz z cytatem
scyzoryck
Pieszak

Powodzenia!
Kiedy lakierujesz?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 28 Listopada 2017, 09:47 Odpowiedz z cytatem
djszaman
Pieszak

widząć jak był zrobiony golf,to ten tez będzie na poziomie Wink powodzonka
PostWysłany: 28 Listopada 2017, 10:35 Odpowiedz z cytatem
mawo
Pompowacz Opon

powodzenia Smile

PostWysłany: 28 Listopada 2017, 11:51 Odpowiedz z cytatem
sokol
Mierzalnik Przerwy

poowodzenia Smile bo to naprwno sie przyda Wink Dawaj zdjecia jak teraz wyglada Smile

PostWysłany: 28 Listopada 2017, 20:48 Odpowiedz z cytatem
Patrykk
Newbie

Pierwszym zakupem było radio, trafiła się fajna oferta, a jak cos się trafia to nie ma się co zastanawiać tak już jest z tymi furami Rolling Eyes

Później transport z garażu do warsztatu na rozbiórke do gołej karoserii

Po rozbiórce przyszedł czas na wycinanie podłogi, nie moglem znaleźć łączeń i musialem się trochę pomęczyć

Nastepnie Karoseria pojechała na sodowanie i piaskowanie

Wkrótce dalsza część przygody
Laughing
PostWysłany: 29 Listopada 2017, 11:58 Odpowiedz z cytatem
sokol
Mierzalnik Przerwy

no fajnie to wyglada Very Happy idziesz w ori ?

PostWysłany: 29 Listopada 2017, 13:22 Odpowiedz z cytatem
Mario-bulas
Włączacz Klaksonu

będę śledził tym bardziej, że znajomy i parę kilometrów ode mnie Smile
powodzenia
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 29 Listopada 2017, 13:33 Odpowiedz z cytatem
dymek91
Czyściciel Szybek

Powodzenia !!! Golfa znałem z ulicy. Cieszy że w naszym mieście przybywa fajnych wozów !!! Jakbyś potrzebował pomocy z silnikiem lub jakichś części, porad wal śmiało Smile
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: 29 Listopada 2017, 15:12 Odpowiedz z cytatem
Patrykk
Newbie

Dzięki za miłe słowa Smile
Wiele osób piaskuje karoserie, ja poszedłem o krok dalej i sodowałem, dlaczego? Dlatego, że soda nie grzeje blachy i nie uszkadza, blacha jest jak nowa, jedynym minusem jest to ze nie usuwa rdzy ponieważ jest bardzo delikatna, ale wykończenie zrobiłem piaskiem Smile

Efekty po 8 godzinach pracy

Odkryłem nawet jakieś znaki fabryczne

No i po piaskowaniu na gotowo, odkurzanie i podkład Novol for classic car (czasowa ochrona) Świetny!

Teraz zakupy, reperaturki i zaczynam zimową zabawę
Twisted Evil
PostWysłany: 29 Listopada 2017, 16:47 Odpowiedz z cytatem
mawo
Pompowacz Opon

nie samowite tempo Smile

PostWysłany: 29 Listopada 2017, 21:00 Odpowiedz z cytatem
Patrykk
Newbie

Dostałem Certyfikat, coś na czym mi zależało, aby mieć pewność, że nie robie składaka Twisted Evil

W międzyczasie zacząłem odnawiać licznik, renowacja polegała na wymianie uszczelek (ręcznie dorabianie) stare zrobiły sie plastikowe, odnowieniu ramki, wyczyszczeniu chromu, cofanie licznika oraz wymianie szybki

3 godziny zabawy i efekt jak dla mnie OK, kiedyś zmienię na km\h

Ostatnio zmieniony przez Patrykk dnia 30 Listopada 2017, 09:40, w całości zmieniany 2 razy
PostWysłany: 30 Listopada 2017, 02:40 Odpowiedz z cytatem
kali1990
Włączacz Klaksonu

1972 VW Typ 3 1600 Variant

ciekawie ze byl na rynek usa- ciekawe czy wgl wyplynal do usa albo kiedy go sciagneli spowrotem.powodzenia w pracach
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

VW T1 "Złomek'
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Raporty garażowe