Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Rasowanie -> instalacja gazowa a dwugardzielowe podówjene gaźniki? Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
instalacja gazowa a dwugardzielowe podówjene gaźniki?
PostWysłany: 25 Października 2005, 14:32 Odpowiedz z cytatem
Zielony TYKA
Regulownik Zaworów

1969 1200 sparkafer

Witam
wiem że temat był poruszany przy okazji różnych innych topiców zwiazanych z gazem ale żeby tak zebrać wszsytko w jedno miejsce:

Może znacie patenty podłączania gazu do gaźników takich jak dellorto drla czy weber idf bez wiercenia w nich dziór tak jak to się robiło w polonezach...
Wiem że 2x2 gaźniki + gaz wiele osób uważa za nonsens ale... zawsze to lepsze rozwiazania jak pojedynczy gaźnik i kilometr pozawijanych kolektorów dolotowych (oczywiście hiperbola...)
ja chę mieć zwykły 1600 na podwójnych gaźnikach z gazikiem tak na codzień (TAK jeżdżę garbem codziennie bez względu na to jaka pogoda czy dzień tygodnia i robie nim duuuużo kilomerów wiec stąd potzreba gazu... na którym jeżdże już jakieś 25 tys km może wiecej) Więc proszę nie piszcie jaki to bezsesowny pomysł tylko jak wiecie KTO przerobiłby instalacje na 2 gaźniki za ile itp... Smile jakie waszysm zdaniem można by zastosować rozwiazania (ogrzewania parownika mam przez sondę tak na amrginesie)
Pozro i dzięki za pomoc

www.QuickStickVW.com
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 25 Października 2005, 14:55 Odpowiedz z cytatem
d.bois
Moderator

1972 VW Typ 1 1200A

Wiem że na grupie był też poruszany ten temat i chyba Tasman miał jakieś doświadczenia (nie wiem czy dobre)z tym związane.
Oczywiście ten pomysł usprawiedliwia fakt że jeździsz garbem codziennie...ale dla mnie i tak gaz powinien być używany do zapalniczek,kuchenek itp Wink
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: 25 Października 2005, 14:57 Odpowiedz z cytatem
qubek
Generalissimus

1968 VW Typ 1 1200A

To sa gazniki z Alf miedzy innymi. Wlosi sa maniakami gazu. Wiekszosc instalacji jest wloska. Z tego co slyszalem mieszalniki (czy jak to sie nazywa) do tych gaznikow mozna normalnie i bez zadnego problemu po prostu kupic, sa w katalogach.

PostWysłany: 25 Października 2005, 15:55 Odpowiedz z cytatem
Plewka
Ustawiacz Zapłonu

1961 VW Typ 1 1200

a jak to się spisuje bo myślę o budowie typ4 na dwóch gaźnikach w gazie...

VW1300 '73 - wraca do życia
VW1300 '81 R.I.P.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: 25 Października 2005, 16:55 Odpowiedz z cytatem
Barzant
Marszałek Polny

1963 VW Typ 1 1200

A co to sa te mieszalniki? Przy gaznikach podwojnych to jakies 4 wtryskiwacze by trzeba bylo miec czy cos nie?

PostWysłany: 25 Października 2005, 22:28 Odpowiedz z cytatem
Łysy
Marszałek Forum

dwa gaźniki to przecierz zaden problem-dwie nakładki(mixery) trójnik i juz, a jak sie ma dwie gardziele na gaźniku to trzeba specjalny mikser(miałem w audi 80 gaźnik webera na dwóch gardzielach) pod dwie gardziele i jeszcze jeden trójnik(tylko taki z rególacja na dwóch przewodach) i to jest fajne Very Happy (a do webera tego z audi mikser dostałem bez problemu)

PostWysłany: 25 Października 2005, 23:51 Odpowiedz z cytatem
Zielony TYKA
Regulownik Zaworów

1969 1200 sparkafer

społo łysy a nie wiesz gdzie można akie miksery kupić? ja bym potrzebował do weberków bo jednogardzielowe gaźniki są podobno mało ekonomiczne Smile

www.QuickStickVW.com
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 26 Października 2005, 11:05 Odpowiedz z cytatem
Łysy
Marszałek Forum

ja kupiłem w zakładzie zakładającym gaz w małym mieście powiatowym i był od ręki Very Happy

PostWysłany: 26 Października 2005, 13:30 Odpowiedz z cytatem
Barzant
Marszałek Polny

1963 VW Typ 1 1200

A jaka jest cena takiej zabawy?
Gaz + ile za modyfikacje? Albo odrazu calosc?

PostWysłany: 26 Października 2005, 14:02 Odpowiedz z cytatem
qubek
Generalissimus

1968 VW Typ 1 1200A

Barz, przede wszystkim najpierw trzeba doprowadzic caly silnik do porzadku.

PostWysłany: 26 Października 2005, 16:48 Odpowiedz z cytatem
Zielony TYKA
Regulownik Zaworów

1969 1200 sparkafer

no to co Qbek mówi to prawda silnik najlepiej jak by był w dobrym stanie tak zamo układ wydechowy - to obowiązek!
ja płaciłem 1600zł na 1 gaźnik ale teraz podobne instalacje kosztują koło 1200-1400zł możesz od razu chciec z sonndą w tłumik - to chyba dobre rozwiazanie. nie wiem ile chca za poprowadzenie do 2 x 2 gaźników
ale myśle że to nie problem samemu kupić 2 takie miksery jak mówi łysy i próbować Smile

www.QuickStickVW.com
PostWysłany: 27 Października 2005, 08:38 Odpowiedz z cytatem
Łysy
Marszałek Forum

dobrze gadasz! instalacja gazowa na gaźnik jest prosta jak drut w kieszeni. Ja do audi instalacje z kumplem założyłem(z poloneza przekładaliśmy), działała i nic sie nie pieprzyło(fakt kwitów na to nie było)

PostWysłany: 27 Października 2005, 10:57 Odpowiedz z cytatem
Zielony TYKA
Regulownik Zaworów

1969 1200 sparkafer

to tak kwitów nie było nie miby jak Smile całe szczęśćie na ten patent który chcę zastosować nie trzeba mieć niczyjej zgody... kto się ma o tym dowiedzieć... chociasz jakby się głębiej zastanowic... tomoże i ttrzeba papiery ale kto by sprawdzał... i tak jak przeglądy garbusów wyglądają każdy wie... więc chyba no problem.

www.QuickStickVW.com
PostWysłany: 29 Października 2005, 13:23 Odpowiedz z cytatem
servicar
Newbie

Do takich gażników najlepiej zastosować miksery dedykowane do nich np. http://czakram.pl/katalog3.php?name=12mx0002____
model 12MX00020001
Są różne metody dostarczania gazu do gażników, a więc i różne miksery. Myślę że te są fajne ponieważ zbytnio nie zwężają wlotu powietrza, a gaz dostarczają na głębokość zwężki venturiego . Mam takie ale nie mogę nic powiedzieć na temat ich efektywności ponieważ jeszcze ich nie zamontowałem ( czekają na nowy silnik )
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: 29 Października 2005, 14:57 Odpowiedz z cytatem
Zielony TYKA
Regulownik Zaworów

1969 1200 sparkafer

Dzięki wielkie ... i o to własnie mi chodziło Smile bo kiedyś widziałęm taki patent ale tylko raz natomiast częściej widziałem patenty z nawiercanymi otworami w jakiejść częśći gaźnika i się trochę przestraszyłem Smile... ciewkawe ile taka impreza kosztowała Smile

www.QuickStickVW.com

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

instalacja gazowa a dwugardzielowe podówjene gaźniki?
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Rasowanie