Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Rasowanie -> Uchylne szyby - lub ich brak Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Uchylne szyby - lub ich brak
PostWysłany: 3 Marca 2004, 23:20 Odpowiedz z cytatem
kojot
Wyciągacz Silnika

Jak sądzicie czy usuwanie szyb ychylnych z garbusa jest złym patentem (chodzi tu o callook) gdyż jak wiadomo to one robią za naszą "klimatyzacje" czy pozbawienie garbika tych szyb i założenie jednej całej jest dorbrym rozwiazaniem?? ładnie wygląda nawet ale zdaje egzamin ??

www.garbatyswiat.end.pl
www.slask.garbiarnia.com
www.fordcustom.go.pl
http://lowrider.pl/forum/viewtopic.php?t=1325&sid=66f737e334cd1e1103cffceada298c43
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: 3 Marca 2004, 23:48 Odpowiedz z cytatem
Barzant
Marszałek Polny

1963 VW Typ 1 1200

Hmm Dobre pytanie. Bardzo jestem ciekaw wypowiedzi innych garbusiarzy:) Widzialem tylko na zdieciach takie garbuski i calkiem fajnie wygladaly. Mysle ze ja bym zalozyl takie cos:) Zaraz pewnie mnie zlinczuja ze to juz nie bedzie orginal hehehhe.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: 4 Marca 2004, 10:37 Odpowiedz z cytatem
Tadeusz
Naciągacz Paska Klinowego

Wygląda ciekawie,ale trzeba by zamontować jakiś wentylator wtedy co by szybki nie parowały w deszcz.A tak to trójkącik uchylamy i jazda Very Happy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
PostWysłany: 4 Marca 2004, 11:08 Odpowiedz z cytatem
garbaty
Administrator

1973 VW Typ 1 1300

Kiedyś dawno była podobna dyskusja na forum Garbomanii... Ja generalnie jeste przeciwny temu patentowi.

1. Trójkąty stanowią super wentylację, w lato czy w zimie. Palacze papierosów mówią, że dzięki trójkątom w samochodzi nie śmierdzi papierochami...

2. W zimę dzięki nim nie musimy otwierać okna żeby nie zamarzało zimno. Ich działanie jest na zasadze "wyciągu", więc nie wpada zimne powietrze, ale jest wyciągane (dzięki czemu też poprawione jest wciąganie powietrza ciepłego z nagrzewnic).

3. No i jeżeli chodzi o wygląd, to nie wiem czy warto usuwać trójkąty, bo jak pisałem gdzieś indziej tuning tuningiem, ale nie można pozbawiać Garba jego cech charakterystycznych. A sądzę, że trójkąty do takowych należą.
Very Happy
PostWysłany: 4 Marca 2004, 12:45 Odpowiedz z cytatem
yrrak
Regulownik Zaworów

WITAM , JA też uważam że garb powinien je mieć, poza tym wszystkie nowe samochody ich nie mają i są takie obłe , jeden w drugi taki sam,uważam że są naprawdę super.
pozdrówka Cool

PostWysłany: 4 Marca 2004, 13:25 Odpowiedz z cytatem
dago
Mierzalnik Przerwy

Bez trójkątów zimą to chyba bym nawet z garażu nie wyjechał,już na pewno nie zabrałbym żadnego pasażera- no chyba że z zakazem oddychania. Myśle że bez dodatkowych ogrzewań i systemów przewietrzania wnętrza bez trojkatów nie da rady - a uścislając ja bym sobie nie poradził.
PostWysłany: 4 Marca 2004, 14:17 Odpowiedz z cytatem
Bobas
Zmieniacz Biegów

1966 VW Typ 3 1500 Notchback

Lepiej zostaw trójkonty Laughing cała szyba to już nie Garbaty klimat Embarassed

PostWysłany: 4 Marca 2004, 14:41 Odpowiedz z cytatem
ENTER
Wymiennik Korbowodowo-Panewkowy

ja też jestem przeciwny wywaleniu trujkącików. osobiście mnie się nie podoba bez nich, no ale na temat gustów nie ma co rozmawiać Wink pozdrawiam

PostWysłany: 4 Marca 2004, 21:20 Odpowiedz z cytatem
Orzech
Wyciągacz Silnika

1958 VW Typ 1 1200

ja właśnie zakupiłem sobię pełne szyby...Smile...mysle że je założę bo wyglądają super...a sprawę nawiewu na przednią szybę pozostawie WEBASTU...gdyz może ono również wiać nie tylko ciepłym ale także zimnym powietrzem!

Orzech

Blog: http://resto-cal.blog.pl/

www.pinatmoto.pl
www.pinat.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: 4 Marca 2004, 21:30 Odpowiedz z cytatem
Whyshchuck
Ustawiacz Zapłonu

1978 VW Typ 1 1200C

Ja mam wentylatorek, ale i tak szyb nie oddam Wink

pozdrawiam
PostWysłany: 4 Marca 2004, 22:20 Odpowiedz z cytatem
kojot
Wyciągacz Silnika

Hmmm czyli większość przeciw, osobiście własnie bałbym sie braku "tlenu" palaczem nie jestem na szczęście Smile a co do Twoich szybek garbatyorzech'u to jak włożysz to pochwalisz sie mam nadzieje jak sie sprawują i czy rzeczywiście wygląda to aż tak źle w praktyce Smile

www.garbatyswiat.end.pl
www.slask.garbiarnia.com
www.fordcustom.go.pl
http://lowrider.pl/forum/viewtopic.php?t=1325&sid=66f737e334cd1e1103cffceada298c43
PostWysłany: 4 Marca 2004, 22:25 Odpowiedz z cytatem
Orzech
Wyciągacz Silnika

1958 VW Typ 1 1200

wyglada super...a jak bedzie w praktyce to się okarze...mam nadzieje że sprawe wentylacji załatwi mi WEBASTO i bedzie po bólu...pewnie tak bedzie ale pomartwic się można Smile

Orzech

www.pinatmoto.pl
www.pinat.pl
PostWysłany: 5 Marca 2004, 11:45 Odpowiedz z cytatem
GrzesiekZsrebrnejStrzały
Gość

Pytanko do... "garbatyorzech" w jaki sposób montuje sie taką szybe (wiesz coś na ten temat? albo masz może jakies patenty?) tzn. chodzi mi dokładniej o to że przecież orginalna szyba ma uszczelke dołem po ten trujkacik, a jeżeli wstawisz szerszą to bedzie brakować uszczelki o szerokosć trujkącika. Chciałbym sie coś na ten temat dowiedziec ... Ps. oczywiscie pozdrowionka dla wszystkich... Smile
PostWysłany: 5 Marca 2004, 12:10 Odpowiedz z cytatem
qubek
Generalissimus

1968 VW Typ 1 1200A

No i tu lezy problem. Jeszcze nie widzielem w Polsce dobrze zrobonego Garba z pelnymi szybami. Zawsze albo wsadzali zwykla ramke (chrom do pelnych szybek? nieporozumienie) i jakos uzupelniali dziure, albo kombinowali z dodatkowymi uszczelkami. Zawsze i tak cieklo, a wygladalo fatalnie. Na pewno musza byc specjalne uszczelki do tego. Ale u nas nie widzialem.
Nie mozna powiedziec, ze pelne szybki sa "obce" Garbusowi. Trojkaciki wprowadzili w latach piecdziesiatych, a wczesniej byly pelne.
Jesli chodzi o opinie, to mi sie pelne podobaja, ale trojkaciki maja za duzo zalet. Tez bym ich nie usunal.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: 6 Marca 2004, 12:32 Odpowiedz z cytatem
Orzech
Wyciągacz Silnika

1958 VW Typ 1 1200

ja zakupiłem cały zestaw...a wiec szyby i "całe" uszczelki...chyba można je też dostać w eurocompanii...ktoś mi kiedys mówił że komplet kosztuje chyba ze 600 zł...mnie to kosztowało z róznych względów mniej Smile

a z montażem nie ma problemu...juz patrzyłem...jest tak samo prosty jak przy zwykłych szybach z trójkącikami Smile

Orzech

www.pinatmoto.pl
www.pinat.pl

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Uchylne szyby - lub ich brak
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Rasowanie