Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Pytania i problemy -> Książki napraw, manuale, opinie, oceny. Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: 6 Listopada 2007, 17:02 Odpowiedz z cytatem
Franek_Golas
Włączacz Klaksonu

Niechcąc zaśmiecać forum nie potrzebnym wątkiem chciałem tutaj zapytać o to czy warto Kupić Jeża wydanie z 98 roku (mam stare sfatygowane wydanie w którym brakuje sporo stron i okładki wręcz rozpada się w rękach egzemplarz z 72 roku) pytam gdyż miałem je w rękach i strasznie odchudzone się wydaje. Może to za sprawą formatu i ułożenia stron oraz czcionki czy może pominięto zdaniem wydawcy coś "zbędnego"?? dodam że kosztuje 25 zł praktycznie nie zniszczony egzemplarz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
warto
PostWysłany: 6 Listopada 2007, 19:42 Odpowiedz z cytatem
comet
Wymieniacz Żarówek

Franek_Golas napisał:
......... czy warto Kupić Jeża wydanie z 98 roku (mam stare sfatygowane wydanie w którym brakuje sporo stron i okładki wręcz rozpada się w rękach egzemplarz z 72 roku) pytam gdyż miałem je w rękach i strasznie odchudzone się wydaje.................

Warto.
Taka klasyka, daje ogólne pojęcie, ale jako serwisówka odpada. Cool

PostWysłany: 6 Listopada 2007, 22:07 Odpowiedz z cytatem
Franek_Golas
Włączacz Klaksonu

Wiadoma sprawa sam Jeżewski dedykuje ją początkującym kierowcą. Codo przydatności tej książki nie mam żadnych wątpliwości obawiałem się tylko czy wydanie z 98 roku nie jest jakieś orżnięte przez tą zmniejszoną objętość Smile w takim razie jutro ją zakupie Smile
PostWysłany: 7 Listopada 2007, 08:55 Odpowiedz z cytatem
qubek
Generalissimus

1968 VW Typ 1 1200A

Nie ma wydaniaz 98 - wszystkie wydania pozniejsze niz przelom lat 70-80 to sa wznowienia/reprinty. Nie wiem jak w porownaniu do wydania z 72

PostWysłany: 7 Listopada 2007, 09:36 Odpowiedz z cytatem
Vw_RaF
Modyfikatornik Maksymalny

O ile się nie mylę (sprawdzę wieczorkiem) to książki się prawie niczym nie różnią. Wątpię aby obcinali merytoryczną część książki. Ale jeszcze potwierdzę.

'75 1200

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: 7 Listopada 2007, 16:49 Odpowiedz z cytatem
Franek_Golas
Włączacz Klaksonu

Kupiłem sprawdziłem sorry to faktycznie jest reprint wydanie szóste (nie przyjrzałem się) Tylko optycznie wydaje się mniejsza w rzeczywistości ma tyle samo stron (mój stary jeż jest szerszy bo bez okładki która by go do kupy trzymałaSmile )
Nowa książka
PostWysłany: 13 Listopada 2007, 23:27 Odpowiedz z cytatem
comet
Wymieniacz Żarówek

qubek napisał:
www.wkl.com.pl......

Dokładniej http://www.wkl.com.pl/volkswagen-kafer-i-transporter,1,1,460?SID=1e128150fced4e6650123c55392c863c&stest=1&
właśnie dzisiaj ją otrzymałem.
I Laughing już po pobieżnym przejrzeniu doszedłem do wniosku, że warta jest tej ceny.
Przetłumaczona z francuskiego w sposób przejrzysty rozbiera garbuska na części. Omawia samochody produkowane od 68 roku.
Jeżeli już można się do czegoś przyczepić, to do jakości grafiki i okładki, która powinna być twarda
Rysunki są ok, ale fotki blade o małym kontraście.
Opisano m.in. gaźniki Pikt 30, 31, 34, w tym regulację poziomu paliwa w komorze pływakowej Shocked
I nie jest zmałpowana z innych znanych mi pozycji, posiada sporo danych technicznych i regulacyjnych.
Kupiłem na allegro za 55 zł i nie płaciłem za przesyłkę.

PostWysłany: 14 Listopada 2007, 00:40 Odpowiedz z cytatem
Franek_Golas
Włączacz Klaksonu

Myślę właśnie nad jej zakupem na razie myślę bo nie mam póki co kasy na tego typu zakup.
Re: Nowa książka
PostWysłany: 14 Listopada 2007, 11:02 Odpowiedz z cytatem
qubek
Generalissimus

1968 VW Typ 1 1200A

comet napisał:
qubek napisał:
www.wkl.com.pl......

Dokładniej http://www.wkl.com.pl/volkswagen-kafer-i-transporter,1,1,460?SID=1e128150fced4e6650123c55392c863c&stest=1&
I Laughing już po pobieżnym przejrzeniu doszedłem do wniosku, że warta jest tej ceny.
Przetłumaczona z francuskiego w sposób przejrzysty rozbiera garbuska na części. Omawia samochody produkowane od 68 roku.
Jeżeli już można się do czegoś przyczepić, to do jakości grafiki i okładki, która powinna być twarda
Opisano m.in. gaźniki Pikt 30, 31, 34, w tym regulację poziomu paliwa w komorze pływakowej Shocked
I nie jest zmałpowana z innych znanych mi pozycji, posiada sporo danych technicznych i regulacyjnych.

Comet, czytaj dokladnie zanim napiszesz. Po pierwsz, o jaka ksiazke dokladniej chodzi to juz zostalo wklejone, wiec nie wiem co "dokladniej". Po drugie, byla juz o tej ksiazce dyskusja, mozesz ja poglebic, ale nie zaczynaj nowego tematu jakby to jakas nowosc byla.
Nie mowie ze ksiazka nie jest warta polecenia (bo jest), ale poza brakiem sztywnej okladki zwrociles uwage na bledy merytoryczne w tekscie i wolajace pomste do nieba tlumaczenie podpisow rysunkow?

Franek, jesli nie masz 55 zl na ksiazke obslugi, to chyba znaczy ze Garb twoj stoi nieruszany na kolkach? Bo to tez znaczy ze nie masz kasy na njadrobniejsza naprawe ani benzyne Wink

To co chce powiedziec to to ze taka ksiazka to priorytet, pozwalajacy oszczedzic bardzo wiele czasu i pieniedzy

Re: książka na temat napraw garbiego
PostWysłany: 14 Listopada 2007, 15:03 Odpowiedz z cytatem
TomiQ
Pompowacz Opon

1981 VW Typ 1 1200

czarny napisał:
cześć czy wiecie gdzie moge dostać książke na temat napraw garbiego

wystarczy na allegro poszukać..... lenistwo że hohoh!!! Cool

PostWysłany: 15 Listopada 2007, 18:45 Odpowiedz z cytatem
comet
Wymieniacz Żarówek

Cytat:
Po drugie, byla juz o tej ksiazce dyskusja, mozesz ja poglebic, ale nie zaczynaj nowego tematu jakby to jakas nowosc byla

Tyle z Qubka.
Jak zwykle pojechał po ludziach.
Co błędów merytorycznych i itp, o których wspominasz, to aż tak nie wgryzłem się w nią z braku czasu.
Ale jeżeli już je znalazłeśto warto abyś o nich napisał. Wink [/quote]

PostWysłany: 15 Listopada 2007, 20:54 Odpowiedz z cytatem
Karo
Marszałek Polny

1970 VW Typ 1 1300

comet napisał:
Cytat:
Po drugie, byla juz o tej ksiazce dyskusja, mozesz ja poglebic, ale nie zaczynaj nowego tematu jakby to jakas nowosc byla

Tyle z Qubka.
Co błędów merytorycznych i itp, o których wspominasz, to aż tak nie wgryzłem się w nią z braku czasu.
Ale jeżeli już je znalazłeśto warto abyś o nich napisał. Wink

http://www.garbiarnia.com/forum/viewtopic.php?t=6435&start=30

PostWysłany: 16 Listopada 2007, 09:00 Odpowiedz z cytatem
qubek
Generalissimus

1968 VW Typ 1 1200A

comet napisał:
Cytat:

Tyle z Qubka.
Ale jeżeli już je znalazłeśto warto abyś o nich napisał. Wink
[/quote]

Rolling Eyes

Trollu
Napisales nie wiadomo po co wypowiedz kompletnie z czapy, oceniajac ksiazke, ktorej nawet nie czytales (co wyjasnia dlaczego skupiles sie na ocenie twardosci okladki), ba, nie czytajac nawet wypowiedzi na ktore odpowiedziales. Ale oczywista oczywistoscia jest ze jak ktos Ci zwroci uwage to sa osobiste ataki na twoja osobe. Nikt na tym forum o niczym caly dzien nie mysli tylko jak tu zaatakowac cometa. Get a life, man.

........
PostWysłany: 19 Listopada 2007, 00:34 Odpowiedz z cytatem
comet
Wymieniacz Żarówek

Cytat:
Trollu
Napisales nie wiadomo po co wypowiedz kompletnie z czapy, oceniajac ksiazke, ktorej nawet nie czytales (co wyjasnia dlaczego skupiles sie na ocenie twardosci okladki), ba, nie czytajac nawet wypowiedzi na ktore odpowiedziales. Ale oczywista oczywistoscia jest ze jak ktos Ci zwroci uwage to sa osobiste ataki na twoja osobe. Nikt na tym forum o niczym caly dzien nie mysli tylko jak tu zaatakowac cometa. Get a life, man.

Słuchaj bucu, czego ty mnie obrażasz?
Podobno jest to forum, a nie wiec komuchów.
Nie widzę powodu przez który na mnie włazisz.
Tobie się coś wydaje, może tu masz więcej do powiedzenia?
Jesteś modem, napisz katechizm, będziemy cię cytować.
Z kubka księga, rozdział, ....

Z braku czasu nie zaglądałem na forum więc niektóre tematy mi umknęły.
Zakupiłem książkę i napisałem to co mi się rzuciło w oczy po pobieżnym jej przejżeniu tego samego dnia.
Resztę znacie.

PostWysłany: 19 Listopada 2007, 07:19 Odpowiedz z cytatem
Franek_Golas
Włączacz Klaksonu

qubek napisał:
comet napisał:
qubek napisał:
www.wkl.com.pl......

Comet, czytaj dokladnie zanim napiszesz. Po pierwsz, o jaka ksiazke dokladniej chodzi to juz zostalo wklejone, wiec nie wiem co "dokladniej". Po drugie, byla juz o tej ksiazce dyskusja, mozesz ja poglebic, ale nie zaczynaj nowego tematu jakby to jakas nowosc byla.
Nie mowie ze ksiazka nie jest warta polecenia (bo jest), ale poza brakiem sztywnej okladki zwrociles uwage na bledy merytoryczne w tekscie i wolajace pomste do nieba tlumaczenie podpisow rysunkow?

Franek, jesli nie masz 55 zl na ksiazke obslugi, to chyba znaczy ze Garb twoj stoi nieruszany na kolkach? Bo to tez znaczy ze nie masz kasy na njadrobniejsza naprawe ani benzyne Wink

To co chce powiedziec to to ze taka ksiazka to priorytet, pozwalajacy oszczedzic bardzo wiele czasu i pieniedzy

Zgadza się niestety chwilowo jestem odcięty od zarobków więc jedyne co robie przy garbie to pobieżne naprawy nie wymagające wielkich nakładów. Korzystam z tego co mam. A garbem póki co nie zamierzam jeździć mimo że jest na chodzie czuję, że silnik nie oddaje całej mocy no i zostawia olej bo jakiś palant przyspawał śrubę spustu oleju pod kontem na kancie śruby zbiera się olej a cały silnik jest suchy. Nie robie póki co remontu silnika bo czuję że to będzie generalka a bez fachowej literatury i zaplecza finansowego na ewentualne wymiany niema co rozgrzebywać. Więc siedzę i usuwam w wolnym czasie niezliczone patenty pana domorosłego elektryka ex właściciela hurt mu w detal jego mać.
Ps. A w baku 10 litrów jeszcze jest na czarną godzinę Wink

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Książki napraw, manuale, opinie, oceny.
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Pytania i problemy