Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Pytania i problemy -> Mechanicy, warsztaty Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Mechanicy, warsztaty
PostWysłany: 9 Sierpnia 2005, 21:28 Odpowiedz z cytatem
free woman
Czyściciel Szybek

To właściwie jest propozycja do admina strony, ale wszyscy możemy brać w tym udział, i każdy z nas może z tego skorzystać. Mam propozycję, żeby na garbusiarni stworzyć mapę z oznaczonymi warsztatami, z którymi garbusiarze mają dobre i złe doświadczenia. To nie muszą być warsztaty reklamujące się jako garbusowe, ale kryterium głównym niech będzie: coś dobrze zrobionego lub coś skopanego przy naprawie garbusa. Kilku forumowiczów odpowiedziało pozytywnie, liczę, że ci, którzy tu bywają, przyłączą się. Z kolei każdy z nas ma w okolicy jakiś szrot, na który zagląda podczas łowów. Mogłyby także znaleźć się tu namiary osób, które zajmują się obrotem wtórnym części, choć niekoniecznie. Bardzo chętnie pomogę adminowi w budowie takiej strony i w jej administrowaniu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jest taka mapka na garbusy.org, trochę mało czytelna jeśli chodzi o opinie o wartsztatach i sklepach. Wiem, że wielu z was jest na wakacjach, ale zacząć można choćby już, a potem stopniowo uzupełniać. Pozdrawiam

PostWysłany: 9 Sierpnia 2005, 22:30 Odpowiedz z cytatem
Radosław von Danzig
Moderator

1966 VW Typ 1 1300

jestem ZA
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: 9 Sierpnia 2005, 23:23 Odpowiedz z cytatem
free woman
Czyściciel Szybek

Dobrze, wobec tego w miarę zgłaszania adresów mogę to opracowywać w jakiejś postaci dającej się potem przełożyć na php, albo jeśli dostanę skrypt, mogę to od razu wklepywać na mapkę. Kilka adresów (niedokładnych czasem) już jest. Pozdrawiam.

PostWysłany: 9 Sierpnia 2005, 23:31 Odpowiedz z cytatem
rebel
Mierzalnik Przerwy

1971 VW Typ 1 1302

Jestem za.

Niestety nie mogę podać żadnego w pełni pozytywnego przykładu.
Radzę omijać natomiast całkiem znane zakłady w Warszawie i okolicach -
Podaję w kolejności chronologicznej, więc może część się poprawiła...

1) Zakład Sympaty Garbi pana Sobczyka w Aninie.
NA początku wszystko wyglądało wspaniale i było w miarę znośnie do momentu gdy zatrudnił praktykantów. Szczytem było to, że przy którejś okazji niedokręcił śruby na półosi i dodatkowo nie zabezpieczył zawleczką przed odkręcaniem. I gdyby nie kolejny Warsztat do którego trafiłem przypadkim to mógłbym być już dawno pod ziemią.

2) Warsztat pana Wojtka na Złotym Rogu - sprawia bardzo miłe wrażenie i nie jest drogi. Cena usług z reguły wliczona jest w cenę cześci, które on dostarcza. Robił mi wiele rzeczy które się jeszcze nie odezwały ponownie, ale robota przedniego zawieszenia w moim 1302 na moje własne życznie przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Wziął 800zł ponoć za wymianę moich starych pordzewiałych trochę kolumn MCPhersona na nowsze i zdrowiej wyglądające razem z hamulcami. I okazało się , ze samochód w zasadze prawie nie hamuje, a w zawieszczeniu zaczęłu się stuki i dobijania już po 2 miesiącach. Czyli zapłaciłem 8 stów za to że jest gorzej. Mało tego potem przy rozbierani w jeszcze innym zakładzie o którym potem wspomne okazaało się że mam dwa całkiem różne amortyzatory, oba w stanie agonalnym z czego jede rozleciał się całkiem podczas wyjmowania.

3)
Pan Andrzej Wszółkowski.
Ten mechanik jest związany ze Złotym Rogiem i zajmuje się poważniejszymi naprawami silnikowymi. Niestety remontował mój silnik.
Podejrzewam, ze całkiem niepotrzebnie. Zainkasował za to 2,5 tysiąca złotych twierdząc, że same części i obróbki kosztowały go 1800zł. Surprised
Dał ustną gwarancję na przbieg rzędu 100 tysięcy kilometrów.
Ostatnio ten silnig został rozebrany po przejechaniu około 10 tyś km.
I cała smutna prawda ujrzała światło dzienne. Szkoda gadać, bo możnaby długo tylko po co. Wystarczy zapytać Chrisa, który ten silnik rozbierał.
jednym słowem panewki główne można było wypchnąć palcem ze swoich gniazd, a wewnątrz bloku pływało całkiem sporo "smarków" silikonu skutecznie zakłócając obieg oleju.

Słowem - Dyletanctwo. Jak ne był w stanie wyregulowac mi kiedyś silnika na wolnych obrotach, to twierdził, że te 1600 tak mają, bo wysilone są i w ogóle...

POZYTYWNY WYJĄTEK --- Lakiernictwo - Św.P. Kucharz - Sławek Grądzki.
Bez zarzutu. I to nie dlatego, że o zmarłych tylko dobrze.
Po prostu potrafił się przyłożyć do roboty. Lakier akrylowy+bezbarwny na całym samochodzie razem z przygotowaniem i komorą bezpyłową i wygrzewaniem zajęło mu 2 tygodnie. Poza tym zapalony garbusiarz.
Oby takich więcej było.

-----------------------------------------------------------------------------
Teatime Tuning.

Nie moge się wypowiadać do końca, bo jeszcze nie ma efektów pracy najważniejszej, czyli 1914cc. Ale nawet do spraw bardziej błachych podchodzą profesjonalnie.
Niestety wszystko tam trwa dość długo i czasem nie można się do nich dodzwonić, ponieważ chłopaki robią to z zamiłowania, a nie dla pieniędzy - pracują w warsztacie po godzinach normalnej pracy.

Ciekaw jestem Waszych opinii na temat innych warsztatów w Warszawie i okolichach.

http://california-look.pl/
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: 9 Sierpnia 2005, 23:42 Odpowiedz z cytatem
free woman
Czyściciel Szybek

Dzięki za dobry początek. Proszę jeszcze o dokładniejsze adresy, jeśli masz telefon, to też chętnie (szczególnie w tych pozytywnych przypadkach). Generalnie prośba do wszystkich, którzy zechcą się przyłączyć: przy zamieszczaniu opinii proszę serdecznie o adres i kontakt telefoniczny do warsztatu. Pozdrawiam wszystkich.

PostWysłany: 9 Sierpnia 2005, 23:46 Odpowiedz z cytatem
rebel
Mierzalnik Przerwy

1971 VW Typ 1 1302

No problem Smile w wolnej chwili przeszperam książkę telefoniczną i zedytuje
post.teraz musz iść spąć, zeby jutro iść zarabiać na dalsze garbowe warsztatowanie.

http://california-look.pl/
PostWysłany: 10 Sierpnia 2005, 09:26 Odpowiedz z cytatem
Norbert
Czyściciel Gaźnika

To moze ja sprobuje...

1. Hurtownia Motoryzacyjna - Serwis Samochodowy
- Wejherowo ul. Gdanska 111 tel. (058)672-55-05
- itd@itd.comweb.pl www.itd.comweb.pl

Pracuje tam dwojka garbato zakreconych mlodych ludzienkow. Pomimo tego ze zaklad niespecjalizuje sie w garbach, to oni z pasji i za pozwoleniem szefa przyjmuja VW wiatrolapy. Oczywiscie niebrakuje na podjezdzie ich wlasnych garbuskow. Trafilem do nich przypadkiem, szybciutko zabrali sie do roboty porzucajac wiszace na podnosnikach "nowsze" auta. Usuneli usterke, wykonali jazde probna i oddali gotowego garbatego w 20 minut. Koszty za robocizne, cytuje... "no cos ty, zaplac za czesci i szerokiej drogi"

2. Moze byc zagraniczny serwis ? Very Happy

Trzymajcie sie ZdroVWo i KoloroVWo !!!!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: 10 Sierpnia 2005, 10:24 Odpowiedz z cytatem
RaV
Moderator

też mam jednego DOBREGO Smile w Gdańsku
Firma nazywa się PP-MOT
ul Jasna 2 - boczna od ul. Kartuskiej za restauracją Lido.
tel. (058) 302-59-07

Koleś kiedyś miał największy zakład zajmujący się Garbami na pomorzu, niestety, jak sam powiedział, liczba garbatych aut spadła i teraz zajmuje się wszystkim.

Do garbusa podchodzi bardzo sympatycznie, i co najważniejsze zna się na rzeczy. A wszystko za rozsądne pieniądze.

Polecam
PostWysłany: 10 Sierpnia 2005, 12:34 Odpowiedz z cytatem
Renifer
Marszałek Polny

1971 VW Typ 1 1302

In minus:
---------------------------------------
GARBOJAMA Kraków-Bieżanów
- silnik u nich niby uszczelniony przejechał ... 80 km/h. Po rozebraniu okazalo sie ze gdyby oni tego nierobili bylby w sumie bardzo dobry silnik.

Inne zakłady:
Krzysztof Siuda - Ropczyce k/Rzeszowa
Najlepiej dawac mu do remontu całe auto niezle powinnien zrobic.
Z drobnymi naprawami jest różnie. Ceny przystepne. Gość zajmuje się tylko Garbami a raczej w szczególności garbami.

Sklep:
Rzeszów, ul. Ułanów (??)
Niewszystko maja ale targowac sie przynajmniej mozna Smile

PostWysłany: 10 Sierpnia 2005, 16:39 Odpowiedz z cytatem
Krzys
Włączacz Klaksonu

W Poznaniu dwa przykłady jeden dobry drugi zły:

DOBRY
ZBIGNIEW DRABIK
ul.Rawicka od Głogowskiej
tel.830 26 08
POŻĄDNA FIRMA

ZŁY
ul.Konińska
jak mi czujnik stopu srzedzli to mi pompa pękła okazało się że to nie od stopu

PostWysłany: 11 Sierpnia 2005, 22:44 Odpowiedz z cytatem
free woman
Czyściciel Szybek

Dzięki, już to opracowuję. No, i proszę o dalsze.

PostWysłany: 11 Sierpnia 2005, 23:21 Odpowiedz z cytatem
free woman
Czyściciel Szybek

Marta & Norbert napisał:
To moze ja sprobuje...

2. Moze byc zagraniczny serwis ? Very Happy

Mapka w zasadzie polski ma być, ale w celach informacyjnych, chętnie. Zwłaszcza, że niektórzy z nas jeżdzą garbami za granicę. Pozdrawiam.

PostWysłany: 12 Sierpnia 2005, 06:55 Odpowiedz z cytatem
Renifer
Marszałek Polny

1971 VW Typ 1 1302

jak juz wszystko to wszystko. wrzucmy jeszcze stacje benzynowe ktore nalezy omijac z daleka naszymi garbami.

PETROCHEMIA Płock
stacja na trasie Warka-Góra Kalwaria
Paliwo masakra ledwo do domu dojechałem. Gdy sie konczylo zalałęm Shella i znowu Garb chodził jak nalezy !

PostWysłany: 12 Sierpnia 2005, 09:44 Odpowiedz z cytatem
garbaty
Administrator

1973 VW Typ 1 1300

Pomysł jest oczywiście bardzo dobry, wszystko co będziemy pisali o warsztatach powinno jednak być w miarę aktualne. Z czasem wszystko się zmienia i pozytywna opinia o warsztacie sprzed roku teraz może okazać się zupełnie nieaktualna. Różnie przecież bywa. Trzeba więc pomyśleć nad czymś takim, żebyśmy w końcu nie wymienili wszystkich warsztatów jakie tylko są jako negatywnych i żeby nie okazało się, że nie ma gdzie naprawiać naszych autek.

Wiadomo, wszystkie warsztaty mają swoje złe i dobre strony. Wiadomo też że "fachowca" trzeba przypilnować, bo jak nie, to będzie kombinował. Tak być nie powinno, ale każdy sobie zdaje sprawę z tego, że tak bywa. Nie u wszystkich na pewno.

Może więc moglibyśmy wyróżnić tych najlepszych, o których można napisać wyłącznie coś dobrego?

Mam jeszcze lepszy pomysł, który być może zmotywowałby i zachęcił do dobrej pracy tych dobrych mechaników.

Może pomyślelibyśmy nad zasadnością przyznawania jakiś nagród na najlpeszego mechanika, warsztatu roku. Byłby dyplom oprawiony ładnie w ramy i byłby jakiś pucharek do tego??

Pomyślcie nad tym może to miałoby sens? Very Happy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: 12 Sierpnia 2005, 10:00 Odpowiedz z cytatem
Renifer
Marszałek Polny

1971 VW Typ 1 1302

garbaty napisał:
Pomysł jest oczywiście bardzo dobry, wszystko co będziemy pisali o warsztatach powinno jednak być w miarę aktualne. Z czasem wszystko się zmienia i pozytywna opinia o warsztacie sprzed roku teraz może okazać się zupełnie nieaktualna. Różnie przecież bywa. Trzeba więc pomyśleć nad czymś takim, żebyśmy w końcu nie wymienili wszystkich warsztatów jakie tylko są jako negatywnych i żeby nie okazało się, że nie ma gdzie naprawiać naszych autek.

Wiadomo, wszystkie warsztaty mają swoje złe i dobre strony. Wiadomo też że "fachowca" trzeba przypilnować, bo jak nie, to będzie kombinował. Tak być nie powinno, ale każdy sobie zdaje sprawę z tego, że tak bywa. Nie u wszystkich na pewno.

Może więc moglibyśmy wyróżnić tych najlepszych, o których można napisać wyłącznie coś dobrego?

Mam jeszcze lepszy pomysł, który być może zmotywowałby i zachęcił do dobrej pracy tych dobrych mechaników.

Może pomyślelibyśmy nad zasadnością przyznawania jakiś nagród na najlpeszego mechanika, warsztatu roku. Byłby dyplom oprawiony ładnie w ramy i byłby jakiś pucharek do tego??

Pomyślcie nad tym może to miałoby sens? Very Happy

w sumie mozna tak zrobic. nagroda i dyplom motywuje
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Mechanicy, warsztaty
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Pytania i problemy