Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Pytania i problemy -> Mechanicy, warsztaty Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następny
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: 22 Lutego 2015, 19:01 Odpowiedz z cytatem
Garbiarz
Czyściciel Szybek

Ja bym z chęcią polecił mojego blacharza/lakiernika/magika z Milanówka. Miły i skromny gość. Nie bierze dużo i jest bardzo dobry.

Pan Barański
Ludna 46c, Milanówek
tel. 22 755 87 20
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 22 Lutego 2015, 20:01 Odpowiedz z cytatem
Łysy
Marszałek Forum

Ale zasadniczo wie jak powinien wyglądać garbus, jak jest zbudowany etc? Czy jest po prostu blacharzo-lakiernikiem który przyspawa progi do podłogi?

PostWysłany: 22 Lutego 2015, 21:51 Odpowiedz z cytatem
Garbiarz
Czyściciel Szybek

blacharzo-lakiernikiem, który kiedyś remontował garba od podstaw Smile
Pozdr.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 22 Lutego 2015, 23:32 Odpowiedz z cytatem
Łysy
Marszałek Forum

Kwestia jak wyremontował? Bo to ze ktoś ogólnie umie robić blachę i lakier, nie znaczy ze umie robić garbusa. Ja nie twierdze ze taki ktoś jest zły, wręcz przeciwnie. Tylko zazwyczaj u takich majstrów nie "garbusowych" musisz nadzorować wszystkie prace żeby było zrobione tak jak powinno być zrobione (a zeby je nadzorować, sam musisz sporo wiedzieć)

PostWysłany: 23 Lutego 2015, 09:47 Odpowiedz z cytatem
Garbiarz
Czyściciel Szybek

Poleciłem bo uważam, że człowiek warty polecenia. Nie widziałem, żeby ktoś wcześniej był przepytywany ze swojego komentarza i zdaje mi się, że takimi postami zaśmiecamy tylko ten wątek. Nie sądzę żeby komuś się potem chciało śledzić to wszystko gdy będzie szukał lakiernika Smile
Nie wiem jak wyremontował. Nie przesłuchiwałem go. Wiem tylko, że remontował go dla siebie i że remont trwał ok 2 lat - czyli raczej kapitalny. Chyba tyle w temacie
PostWysłany: 23 Lutego 2015, 11:08 Odpowiedz z cytatem
Łysy
Marszałek Forum

Polecasz mimo ze nie masz zielonego pojęcia czy kogoś można polecić. Bądź poważny Wink

PostWysłany: 23 Lutego 2015, 14:09 Odpowiedz z cytatem
olo xxx
Mierzalnik Przerwy

ja tez wolę więcej przeczytać , żeby więcej się dowiedzieć. To że robił dla siebie i przez dwa lata to dlatego że codziennie do wieczora klepał auta klientów i na swój miał mało czasu. Ja bym wolał tego garba zobaczyć po dwóch latach jeśli nie wiadomo jak ten remont wyglądał. A wyszpachlowany ,pryśnięty garbus na początku zawsze będzie sprawiał wrażenie dobrze zrobionego. Tylko czy to fakt czy może wrażenie.

PostWysłany: 23 Lutego 2015, 17:20 Odpowiedz z cytatem
Garbiarz
Czyściciel Szybek

Człowieku.. gdybym nie był pewien jego roboty albo był niezadowolony z tego co robi i zrobił, to bym o nim nie wspomniał. Robi rzeczy porządnie i myślę, że tanio. Chcesz skorzystać, skorzystaj, nie chcesz to nie korzystaj.
Życzę więcej czasu spędzonego w garażu zamiast plucia jadem na forum Wink - ostatni post tłumaczenia się z zaproponowanego lakiernika
Pozdrawiam
PostWysłany: 23 Lutego 2015, 17:38 Odpowiedz z cytatem
Łysy
Marszałek Forum

"plucie jadem"

PostWysłany: 24 Lutego 2015, 08:03 Odpowiedz z cytatem
olo xxx
Mierzalnik Przerwy

Garbiarz napisał:
Ja bym z chęcią polecił mojego blacharza/lakiernika/magika

Garbiarz napisał:
blacharzo-lakiernikiem, który kiedyś remontował garba od podstaw Smile

Garbiarz napisał:
Nie wiem jak wyremontował. Nie przesłuchiwałem go. Wiem tylko, że remontował go dla siebie

to nie jest plucie jadem tylko dopytywanie się o kompetencje. Przeczytaj sam siebie.
Poza swoim robił inne garbusy?
Robił garba dla ciebie też czy inne twoje auto?
Widziałeś zrobionego jakiegoś garba przez niego czy tylko jego codzienną pracę na współczesnych?

PostWysłany: 26 Lutego 2015, 21:01 Odpowiedz z cytatem
Garbiarz
Czyściciel Szybek

..miał być ostatni post ale dobrze jakby to zostało wyjaśnione.
Przez lata naprawiał wszelkie szkody w rodzinnych autach, a trochę ich było Wink przykłady to: od zwykłych zarysowań i obić do konkretnie skasowanego całego przodu. Po naprawach nie ma śladu, mijają lata i nic nie widać, żadna szpachla nie wychodzi, nic nie pęka.
W moim garbie spawał samolot i naprostował ramę drzwi (drzwi źle się domykały i po domknięciu obrys był nierówny) - wszystko się ładnie domyka i jest równo. To mnie skłoniło żeby polecić.
Jeżeli chodzi o garby to nie widziałem innych. Jest na pewno bardzo dobrym lakiernikiem/ blacharzem. Doskonałym fachowcem od garbów wyłącznie, raczej nie.
Pozdr.

EDIT: Sorka za plucie jadem. mała przesada
PostWysłany: 27 Lutego 2015, 01:46 Odpowiedz z cytatem
Łysy
Marszałek Forum

No i to jest jest juz jakaś informacja Wink

To ja Ci teraz powiem skąd moje zapytanie w którym nie było cienia złośliwości. Mianowicie Twój garbus jak widziałem na fotkach w garażu jest zespawany. Tj ma połączone nadwozie z podwoziem w dosyć kowalski sposób. Innymi słowy robił to ktoś kto nie za bardzo ma pojecie jak naprawić blacharsko garbusa tylko walnął łaty jak leci i tyle. Idąc tym tokiem rozumowania, nie wiem czy Ty masz wiedzę jak powinien w tych miejscach prawidłowo wyglądać garbus i czy jesteś w stanie odpowiednio to ocenić (i nie widzę w tym nic dziwnego ani złego skoro zaczynasz swoją przygodę z garbusami).

Nikt tu nie wątpi w umiejętności poleconego przez Ciebie fachowca, nawet Ci powiem ze to dobry namiar dla ludzi z warszawy, bo tam trudno o takiego blacharza-magika, nawet jesli nie jest fachowcem od garbusów. Chciałem po prostu podpytać czy jest to ktoś, kto komu bez nadzoru można powierzyć garba i np. nie przyspawa podłogi do progu.

PostWysłany: 6 Września 2015, 19:08 Odpowiedz z cytatem
pinto
Czyściciel Szybek

Kogo polecicie do kompletnej odbudowy Type 3 ? Odbudowa do fabrycznego stanu. Szczególnie chodzi o blachę.

Pzdr
PostWysłany: 6 Września 2015, 20:00 Odpowiedz z cytatem
wanel
Zmieniacz Biegów

Tak półserio-półżartem to znajdź takiego, który jeszcze typa3 nie robił, bo to większa chxxxx niż remont Garbusa.

PostWysłany: 10 Września 2015, 18:29 Odpowiedz z cytatem
qazi5
Newbie

Witam

Oddałem auto do mechanika/blacharza i niestety nie wywiązał się z umowy (nie zaczął naprawy tylko rozebrał). Auto jest częściowo rozebrane i niejeżdżące. Już miałem się pożegnać z garbem, ale podejmę jeszcze próbę ratowania. Zna może ktoś rzetelnego blacharza we Wrocławiu lub okolicach gdzie mógłbym naprawić auto??

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Mechanicy, warsztaty
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Pytania i problemy