Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Pytania i problemy -> Czy w Polsce da się zrobić tanio kapitalny remont garbusa ? Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: 6 Grudnia 2010, 15:43 Odpowiedz z cytatem
Garberro
Wymieniacz Świec

1965 VW Typ 1 mex

CC też potrafiły tęgo gnić... widywałem sztuki które praktycznie tylnych błotników nie posiadały itp nie ma reguły.
Taki Opel Omega B... przed 96r nawet nie podchodzić po 97r z dużym procentem ograniczonego zaufania.

A nowe auto... nigdy bym nie kupił dla mnie solidne autka skończyły się przed 2000rokiem niestety.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 6 Grudnia 2010, 15:48 Odpowiedz z cytatem
qubek
Generalissimus

1968 VW Typ 1 1200A

Garbi1.3 napisał:
CC też potrafiły tęgo gnić... widywałem sztuki które praktycznie tylnych błotników nie posiadały itp nie ma reguły.

Uszkodzenia? Naprawy powypadkowe?

PostWysłany: 6 Grudnia 2010, 15:52 Odpowiedz z cytatem
Garberro
Wymieniacz Świec

1965 VW Typ 1 mex

Absolutnie nie... od nowości. I Zawsze tylne nadkola

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Ile jest siedem plus dwadziescia dwa? (cyfry) *
PostWysłany: 16 Lutego 2011, 22:33 Odpowiedz z cytatem
vwandal
Wyciągacz Silnika

Powiem tak , prowadze własna działalność gospodarczą i roboczogodzina wynosi 50 do 80 pln w zaleznosci od tego co robie , niestety takie sa realia jeżeli chce sie płacic ZUSy i podatki i utrzymać firmę aby klient który przyszedł dziś mógł przyjść jutro . Jednoczesnie remontuje sobie 1303 co nie jest moim priorytetem a przyjemnoscia w wolnym czasie,.
Jak widać 5000 - 8000 pln to raptem ok 100 roboczogodzin , a co mozna wykonac w takim czasie to wiedza ci którzy samodzielnie robia remont autka , nie mówiąc nic o materiałach.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: 8 Lipca 2011, 06:40 Odpowiedz z cytatem
Tymon
Nalewacz Paliwa

tanio się nie da bo można tylko z partaczyć ja za lakierowanie dałem 6 tys pln za blacharkę z przeróbkami i cynowaniem kolejne 6 koła bez blach repreraturek hamulce założyłem nowe ze sklepu brak ceny nie pamientam teraz prace frezarskie tokarskie lasery xxxxxxły kolejne 4 tys opony 3 tys pln i inne cuda heheh dobrze ze robiłem to 3 lata to tak nie szarpnęło od razu a teraz myślę ze tak jeszcze z 15 tys trzeba by wpakować żeby już było tak jak ma być perfect

PostWysłany: 5 Października 2012, 00:06 Odpowiedz z cytatem
rafaal111
Marszałek Polny

1969 VW Typ 1 mex

Czy sie tanio da sie zrobic to kwestia tego co chcemy osiagnac, jaki standard wykonczenia i ile potrafi sie zrobic samemu.
Pewnych kosztow nie da sie po prostu zmniejszyc jak chociazby zakup czesci i materialow. Zlecajac komus trzeba doliczyc koszt robocizny zwazajac na to ze w wiekszosci to bardziej dlubanina i pochlonie mase czasu co przelozy sie na koncowa cene. Nie znam cen roboczogodzin w przypadku osob, ktore probuja zyc z tego ale raczej umawiaja sie z gory na konkretna kwote.
Musialby sie ktos wypowiedziec z osob stolujacych sie u fachowcow z stolicy o ile mialby odwage i wtedy mozna srednio przekalkulowac koszt remontu. Oczywiscie bedzie on indywidualny dla kazdego auta zaleznie od stanu wyjsciowego i zadanego efektu koncowego.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Czy w Polsce da się zrobić tanio kapitalny remont garbusa ?
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Pytania i problemy