Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Luźne dyskusje -> Drewniany garaż
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Drewniany garaż
PostWysłany: 5 Kwietnia 2020, 10:47 Odpowiedz z cytatem
trock
Małoaktywny

Przymierzam się do budowy garażu. Pytaniem otwartym pozostaje jedynie kwestia doboru jakiegoś optymalnego rozwiązania. W finale jeżeli chodzi o technologię znalazły się garaż blaszany lub właśnie drewniany (tak jak w tytule). Pytanie tylko jak sprawdzą się w praktyce waszym zdaniem? Może ktoś z was posiadał takowy i byłby w stanie podpowiedzieć która opcja będzie lepsza waszym zdaniem?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dlaczego rejestrujesz się na forum? *
Re: Drewniany garaż
PostWysłany: 5 Kwietnia 2020, 14:37 Odpowiedz z cytatem
motobar
Nalewacz Paliwa

1973 VW Typ 1 1303

Drewnianego nie miałem ale wydaje mi się że skoro jest "naturalny" to walka z wilgocią powinna być bardziej wyrównana Smile miałem kiedyś zwykłego blaszaka 3x5m i była taka wilgoć że z sufitu potrafiły spadać krople wody, porobiłem małe otworki w ścianach dla lepszej wentylacji ale to za dużo nie pomogło, później do sufitu przyczepiłem folię budowlaną żeby woda po niej spływała do najniższej ściany ale po jakimś czasie woda i tak się zaczęła zbierać na tej folii tworząc "balony".
Nauczony porażkami z poprzedniego garażu kolejny postanowiłem zakupić też blaszany ale z dachem dwuspadowym teoretycznie skroplona wilgoć sufitem powinna sobie grawitacyjnie spływać w stronę ścian i na zewnątrz (bo przy blasze trapezowej na prostopadłym połączeniu dachu ze ścianami są piękne otwory) - nic bardziej mylnego... jesienią są takie dni, że pomimo dość mocnych skosów na głowę mi deszcz pada!
Jeśli blaszak nie będzie ocieplony i stale ogrzewany to ciężko jest z wilgocią, myślę że drewniany będzie lepszym rozwiązaniem
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: 6 Kwietnia 2020, 06:26 Odpowiedz z cytatem
Michal C
Newbie

ja mam dwuspadowy blaszany, 30m2. Tez czytałem że moze być sytuacja jak kolega powyżej napisał, ale u mnie nie ma takiego problemu, a już 3 lata go użytkuje. Możliwe że to też zależy od mikroklimatu w miejscu w którym stawiasz garaż. Ja jestem zadowolony ale najlepiej dwuspadowy zrobić wtedy możesz sobie zrobić "poddasze" i u mnie tam lądują lżejsze rzeczy które sie walają po garażu
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dlaczego rejestrujesz się na forum? *
PostWysłany: 6 Kwietnia 2020, 09:18 Odpowiedz z cytatem
Hajasz
Włączacz Klaksonu

1960 VW Typ 1 1200

Ja użytkowałem blaszany i też mam słabe doświadczenia z nim związane. Mój był lichej jakości i najpierw puścił zawias skrzydła a później roznitowało się lekko poszycie Shocked . Teraz chcę zbudować małą szopkę na narzędzia i rzeczy ogrodowe i myślę o drewnie. (może powiększę go właśnie o garaż dla auta dodatkowo). Drewno na pewno będzie droższe ale w zimie przyjemniej wewnątrz. Blaszak bardzo mi przemarzał.

PostWysłany: 6 Kwietnia 2020, 10:47 Odpowiedz z cytatem
motobar
Nalewacz Paliwa

1973 VW Typ 1 1303

Z tym mikroklimatem cos moze byc na rzeczy bo 300m od domu plynie rzeka,byc moze dlatego to taka syzyfowa praca w moim przypadku, ale mam tez drewniany domek ogrodowy i w nim wilgoci nie zauwazylem, tylko ze tam za czesto nie chodze I przede wszystkim niczego w nim nie parkuje
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: 6 Kwietnia 2020, 15:34 Odpowiedz z cytatem
Marek2
Włączacz Klaksonu

Witam !

Cos od pewnego czasu nie moge sie oprzec wrazeniu ze kol. emtes i kol. trock, to jedna i ta sama osoba. Takie sprawy maja czesto miejsce na innych forach w celu robienia KRYPTOREKLAMY. Ale moze sie myle, albo jestem przewrazliwiony ...... Zobaczymy co bedzie dalej i na jak dlugo....mam czas...

Pozdrawiam
Marek Zapasnik
Wroclaw.

PostWysłany: 6 Kwietnia 2020, 20:26 Odpowiedz z cytatem
Łysy
Administrator

Nie ma spamu, żadnych linków ani w tekście ani w podpisie ani w profilu. Jeśli takowe się znajdują sie u świeżych użytkowników to kasuje ich posty. Temat garażu jest motoryzacyjny, więc nie widzę żadnej kolizji.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Drewniany garaż
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Luźne dyskusje