Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Luźne dyskusje -> Myszy w garażu Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Myszy w garażu
PostWysłany: 24 Listopada 2021, 23:49 Odpowiedz z cytatem
motobar
Nalewacz Paliwa

1973 VW Typ 1 1303

Jakiś czas temu w garażu (nieogrzewanym blaszaku) zauważyłem mysie odchody, nie było tego dużo więc zignorowalem to, ale ostatnimi czasy zaczęło się ich pojawiać dużo więcej i to w różnych dziwnych miejscach typu szafki, półki pod sufitem, w różnych kartonach itp. Kupiłem dwie łapki na myszy, pierwsza noc nie była udana bo szyneczki zniknęły a łapki się nie zatrzasnęły... Za to znalazłem w bagażniku garbusa obgryzioną folię od apteczki i odchody Sad
Po przeczytaniu kilku artykułów w necie postanowiłem łapki lekko zmodyfikować, szpilki które trzymają zapadki całkowicie wyprostowałem a ich końcówki dodatkowo zeszlifowałem żeby z łatwością się zsuwały. Żeby mieć 100% pewność, że tym razem zadziałaja jeszcze dodatkowo szyneczkę przywiązałem nitką do pułapki...
Wczoraj złapałem w ten sposób 4 myszy!!! dzisiaj rano zaszedlem do garażu i łapki stoją nietknięte z szyneczką, pomyślałem że to koniec.
Zabrałem się za porządki w kablach w garbusie aż tu nagle z progu wygląda sobie jakby nigdy nic mysz, dokładnie z tej dziury:

Jestem załamany Sad

Ten sezon garbus praktycznie cały przestał w garażu, pamiętam że po jednej przejażdżce w deszczu zauważyłem właśnie w nogach pasażera mokrą podłogę, czy to możliwe że ta mała łajza mogła się przyczynić do rozszczelnienia gdzieś garbusa i że żyje sobie w tym progu od paru miesięcy???
Którędy ona tam wlazła i jak ją stamtąd wykurzyć??
Łapki do kabiny nie wsadzę bo nie chcę poplamić wnętrza krwią, trutki też nie rozsypię bo jak mi padnie w jakimś profilu to będę z nią jeździł latami. Dzisiaj zamówiłem klejące maty na myszy i je mam zamiar rozłożyć w kabinie ale nie wiem czy to działa :-/
Jak sobie radzicie z gryzoniami??
PS. Prawdopodobnie już wiem czemu mi wywala bezpiecznik jak włączam długie światła.... ;-( [/i]
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: 25 Listopada 2021, 09:54 Odpowiedz z cytatem
marjas
Rozpoławiacz Blokowy

1973 VW Typ 1 1303S

Wysyp trutkę w aucie i w garażu.

&VW Typ1 Owal '56
&VW Typ3 1500 '62
&VW T3 Prycza '86
www.garbus-lubon.xx.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: 27 Listopada 2021, 15:02 Odpowiedz z cytatem
robertkosa
Włączacz Klaksonu

1974 VW Typ 1 1303S

Mokra podłoga z tylu to nie sprawa myszy . też z tym walczę . raczej wszystko wskazuje na odlyw z przodu zatkany i gdzieś woda z pod deski splywa A podłoga w garbie jest tak wyprofilowana to leci na tyl pod nogi pasażera

PostWysłany: 27 Listopada 2021, 17:08 Odpowiedz z cytatem
motobar
Nalewacz Paliwa

1973 VW Typ 1 1303

robertkosa napisał:
Mokra podłoga z tylu to nie sprawa myszy . też z tym walczę . raczej wszystko wskazuje na odlyw z przodu zatkany i gdzieś woda z pod deski splywa A podłoga w garbie jest tak wyprofilowana to leci na tyl pod nogi pasażera

u mnie podłoga nie była mokra z tyłu tylko z przodu okolice prawego buta pasażera, to miejsce na zdjęciu (sorki jest obrócone)
PostWysłany: 1 Grudnia 2021, 15:27 Odpowiedz z cytatem
Piotr
Trzymacz Kierownicy

Pytanie czy masz prąd w garażu.

Miałem ogromny problem z myszami zwłaszcza od jesieni do wiosny ( migracja na zimę " pod dach " ) Garaż mam na wsi co nie ułatwia sprawy. Garaż jest większy i mam tam trzy auta. W jednym mysz zrobiła sobie gniazdo w schowku i tam powiła młode Smile. Kartony na półkach jak wchodziłem do garażu całe się trzęsły. Widziałem też kunę która wykopała sobie tunel pod bramą i też tam zimowała. Trutka pomagała ale nie każda była skuteczna . Ostatecznie problem rozwiązałem takim odstraszaczem. Od 2 lat jest spokój choć czasem po generalnych porządkach zauważam pojedyncze odchody myszy ale zniszczeń brak.

https://www.odstraszanie.pl/p826,odstraszacz-myszy-viano-quattro-led-odstraszacz-na-myszy.html?gclid=Cj0KCQiA15yNBhDTARIsAGnwe0UMFMQ_o5Izse7pr3ScMgV6ox7LBVkvJuVjbMQqTrkD2awlsWFRHFsaArZdEALw_wcB

PostWysłany: 1 Grudnia 2021, 23:15 Odpowiedz z cytatem
motobar
Nalewacz Paliwa

1973 VW Typ 1 1303

Hmm, dwa pytania:
1. Masz to włączone całą zimę 24/7?
2. Jeżeli blaszaka mam nieocieplanego i z powodu temperatur zimą nawet do niego nie zaglądam to jak te myszy mają się z niego ewakuować przez zamknięte drzwi?? 😁
PostWysłany: 2 Grudnia 2021, 09:46 Odpowiedz z cytatem
Piotr
Trzymacz Kierownicy

Pytanie w takim razie jak się do niego dostały skoro garaż masz taki szczelny ? Smile . Jestem przekonany że skoro weszły jakoś to i wyjdą.

Tak mam włączone już od ponad 2 lat non-stop . Nawet latem i myszy brak.

PostWysłany: 2 Grudnia 2021, 19:59 Odpowiedz z cytatem
motobar
Nalewacz Paliwa

1973 VW Typ 1 1303

Nie ma żadnych szczelin, garaż stoi na kostce brukowej i po całym obwodzie do ziemi jest przykręcony zamknięty profil, nie ma możliwości by się tamtędy coś wślizgnęło dlatego obawiam się, że i nie wyjdą same.
W sezonie zazwyczaj jak coś robię to garaż całymi dniami stoi szeroko otwarty i pewnie wtedy musiały się zadomowić, czuję że będę musiał zmienić przyzwyczajenia lub kupię to urządzenie i za każdym razem gdy będę coś robił to je włączę.
Na dzień dzisiejszy złapałem już 7 myszy Shocked
PostWysłany: 2 Grudnia 2021, 20:48 Odpowiedz z cytatem
motobar
Nalewacz Paliwa

1973 VW Typ 1 1303

Piotr napisał:
https://www.odstraszanie.pl/p826,odstraszacz-myszy-viano-quattro-led-odstraszacz-na-myszy.html?gclid=Cj0KCQiA15yNBhDTARIsAGnwe0UMFMQ_o5Izse7pr3ScMgV6ox7LBVkvJuVjbMQqTrkD2awlsWFRHFsaArZdEALw_wcB

Znalazłem z tej samej firmy samochodowy odstraszacz, na yt pokazują jak to działa:
https://www.youtube.com/watch?v=ADRqHIB1cU8

Chyba w taki zainwestuję, tylko że zalecają instalację pod maską a w garbim tam akumulatora nie ma Laughing no i nie wiem czy lepiej pod kanapą czy w komorze silnika czy może w kabinie gdzieś koło bezpieczników.
Tylko znowu z drugiej strony musiałbym zostawiać akumulator na zimę w samochodzie w nieogrzewanym garażu... ehh
PostWysłany: 3 Grudnia 2021, 09:49 Odpowiedz z cytatem
Piotr
Trzymacz Kierownicy

Jak mało jeździsz autem to nie polecam. Żona ma to urządzenie zamontowane w aucie i codziennie dojeżdża do pracy 30 km i tu się sprawdza. Zamontowaliśmy je po tym jak kuna w Fordzie Focusie pogryzła rury gumowe od chłodnicy. Teraz jest spokój. Mam drugie auto którym jeżdżę głównie w weekendy ( w tygodniu służbowy ) i w zimie ( garaż nie ogrzewany ) czasami miałem problem z odpaleniem auta po tygodniowym postoju. Faktem jest że akumulator miał już swoje lata ale po wymianie na nowy również było widać że prąd uchodzi dość szybko. To jest dobre rozwiązanie jak jeździsz autem codziennie i podczas jazdy akumulator ma szansę się doładować.

PostWysłany: 5 Grudnia 2021, 19:38 Odpowiedz z cytatem
saunas
Wymieniacz Żarówek

Własnie poszperałem trochę w sieci, bo muszę auto wstawić do garażu w którym, z racji tego że jest blisko stodoły, pewnie myszy będą się kręcić.
Są filmiki na YT i komentarze, że to urządzenie nie do końca się sprawdza, ponieważ gryzonie przyzwyczają się do tego dźwięku.
Podobno najtańszą metodą są kostki WC oraz sierść psa w woreczkach.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: 6 Grudnia 2021, 09:54 Odpowiedz z cytatem
Piotr
Trzymacz Kierownicy

Ja akurat mam dobre doświadczenia w tym zakresie . Potwierdzone a nie zasłyszane. Używam od 2 lat i widzę efekty. Myszy praktycznie nie ma a jeżeli nawet się jakieś pojawiają to na chwilę ( czasem pojedyncze bobki /odchody gdzieś na półce da się zauważyć ) ale najważniejsze że nie mam żadnych szkód i nieproszonych gości w samochodach.

Jedynie co podpowiedział mi sprzedawca tego urządzenia by np. raz na miesiąc /dwa zmieniać jego miejsce gdyż za każdym razem inaczej będzie roznosić się fala dźwiękowa i nie będzie " przyzwyczajać" gryzoni to tego dźwięku.

Kostka WC i inne woreczki z włosami psa sprawdzają się połowicznie jako zamontowane bezpośrednio pod maską i chronią głównie przed kunami. Osobiście nie wyobrażam sobie układania kostek WC wewnątrz auta. No ale kto co lubi....

PostWysłany: 14 Stycznia 2022, 12:12 Odpowiedz z cytatem
motobar
Nalewacz Paliwa

1973 VW Typ 1 1303

Piotr napisał:
...Ostatecznie problem rozwiązałem takim odstraszaczem. Od 2 lat jest spokój choć czasem po generalnych porządkach zauważam pojedyncze odchody myszy ale zniszczeń brak.

Kupiłem dokładnie ten sam odstraszacz, od paru tygodni jest włączony i myszy brak Cool
Ze spokojnym sumieniem mogę polecić i nie jest to kryptoreklama Smile
Dzięki
PostWysłany: 15 Stycznia 2022, 21:03 Odpowiedz z cytatem
qubek
Administrator

1968 VW Typ 1 1200A

Na pewno tańsze i łatwiejsze w obsłudze od kota.
Na dodatek ja kiedyś miałem kota, który omijał nasz garaż i chodził łapać myszy do stodoły sąsiada, bo tam było łatwiej.

PostWysłany: 21 Lutego 2022, 13:36 Odpowiedz z cytatem
dago
Ustawiacz Zapłonu

Dla kogo ma to znaczenie, dla tego ma - dla mnie akurat tak. I powiem, że gryzonie po zjedzeniu trutki umierają w maksymalnych mękach.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Myszy w garażu
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Luźne dyskusje