Garbiarnia - Forum
Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj Powrót na główną stronę Garbiarni

Forum Garbiarnia Strona Główna -> Luźne dyskusje -> Jaki kolor?
Napisz nowy temat   Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Jaki kolor?
PostWysłany: 8 Listopada 2020, 23:09 Odpowiedz z cytatem
Kuba77
Małoaktywny

Witam wszystkich milosnikow garbusa. Ojciec zakulil garbusa 1303 do remont, rocznik 72 badz 73,w oryginale to taki zlotawy kolor b, postaram sie wyrzucic fotke,. Mam dla was pytanie, on chce pomalowac go na kolor modrakowy, ja mysle ze ze to nie jest dobry pomysl, dla mnie takie auta powinny byc odrestaurowywane I bardziej wartosciowe sa I beda w kolorach oryginalnych . Czy sie myle? Czy kolor ma znaczenie pod wzgledem wartosci przy zakonczeniu projektu.? Bede chcial go na nsmowic by pomalowac tak jak wyszedl z fabryki.niewiem czy mi sie uda, musze miec jakies dobre podstawy do tego. Jak myslicie na ten temat. Jakie jest wasze zdanie, zmienialiscie kolor w swoich garbusa czy zostawalis ie przy oryginalach. Za kazda opinie bede bardzo wdzieczny. Dzieki i pozdrawiam wszystkich [/img]
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dlaczego rejestrujesz się na forum? *
PostWysłany: 9 Listopada 2020, 20:19 Odpowiedz z cytatem
Łysy
Administrator

Wydziwione kolory zazwyczaj nie dodają wartości. Patrząc pod kątem kolekcjonersko-inwestycyjnym najlepiej iść w oryginalny kolor dla danego egzemplarza albo choć dla danego modelu/rocznika.

Osobiście gdybym malował przy remoncie cały samochód, pomalował bym go tak jak mi się podoba*. Remont garbusa to strata pieniędzy bez żadnego uzasadnienia finansowego

*) czyli raczej coś z gamy fabrycznej, producenci zazwyczaj nieźle dobierali kolory do swoich produktów Wink

P.S. popracuj nad interpunkcją i jasnością przekazu. Wink

PostWysłany: 10 Listopada 2020, 01:07 Odpowiedz z cytatem
dago
Ustawiacz Zapłonu

Można zakładać, że garby będą już tylko zyskiwać na wartości, więc kolor ma w tym przypadku znaczenie. Ja przy remoncie dotarłem do fabrycznego kodu lakieru i na taki polakierowałem. Tak radziłbym zrobić, ewentualnie w jakimś innym z palety VW, w których garby wychodziły.

PostWysłany: 10 Listopada 2020, 08:08 Odpowiedz z cytatem
vwandal
Wyciągacz Silnika

Aby była wartość to i remont musi być zrobiony porządnie a nie łata, szpachla i ładny kolor który to przykryje . Taki remont nie jest tani a więc i zysk może byc iluzoryczny zwłaszcza, że 1303 nie nalezy do tych najbardziej kultowych garbów .
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: 10 Listopada 2020, 22:45 Odpowiedz z cytatem
Marcin73
Czyściciel Szybek

chyba, że trafi na takiego wariata jak ja który zawsze chciał 1303s Very Happy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dlaczego rejestrujesz się na forum? *
PostWysłany: 12 Listopada 2020, 17:41 Odpowiedz z cytatem
vwandal
Wyciągacz Silnika

Też mam 1303 ale na remoncie i doprowadzeniu do oryginału kasy nie da się zrobić. Zresztą taki ulep z chińskich reperaturek i wiadra szpachli nigdy nie będzie oryginałem chyba że trafi na takiego przygłupa jak ja . Wstyd się przyznać ale po raz drugi.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: 12 Marca 2021, 19:22 Odpowiedz z cytatem
Gruby
Małoaktywny

Witam wszystkich wielbicieli Garbusow. Mam pytanie do bardziej zorientowanych, gdzie szukac informacji na temat kolorow nadwozi zastosowanych w konkretnych rocznikach VW Garbusow? Oczywiscie chodzi mi o kolory Garbatych wyjezdzajacych z fabryki/fabryk.
PostWysłany: 15 Marca 2021, 09:53 Odpowiedz z cytatem
Hajasz
Włączacz Klaksonu

1960 VW Typ 1 1200

masz wszystko na sambie
https://www.thesamba.com/vw/archives/info/paintcodestype1.php

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Jaki kolor?
Forum Garbiarnia Strona Główna -> Luźne dyskusje