Redaktor: Majki
23.11.2007.

Wybrana grafika

Garbus przeszedł kilka podstawowych modyfikacji mających na celu polepszenie osiągów i poprawę wyglądu. Pierwszym krokiem było obniżenie zawieszenia: z przodu wymiana na krótsze sprężyny, natomiast z tyłu obniżenie na drążkach skrętnych. Poza klasycznymi aluminiowymi felgami ATS garbus z zewnątrz nie został poddany żadnym zmianom. Kolejny krok to modyfikacja silnika, tak zwane bolt-on, czyli założenie gaźników, mocniejszego aparatu zapłonowego, klawiatur i wydechu. Dzięki temu garbus zyskuje dodatkowe 20% mocy.

Wybrana grafika
Silnik: 1641 ccm
Skrzynia: AT
Gaznki: Dellorto DRLA 40 venturi: 28, dysze 115, linkage + filtry cb performance
Kolektory : CB performance
Aparat zapłonowy: petroniks + cewka + przewody
Wydech: 4 w 1 + hide out + j-rurki
Zawory: klawiatury 1.25 scat + popychacze scat

Dodatki silnik:
- zmiana szpilek z 10 na 8
- aluminiowe pokrywy zaworów
- koło pasowe scat
- nowy pasek + nowe koło prądnicy

Wybrana grafika Dodatki środek:
- shifter GeneBerg 40%
- zegary vdo obrotomierz, ciśnienie i temperatura oleju
Black Pearl
Ostatnie zmiany:
- obniżenie przód: białe sprężyny 3-4 cm, tył o 12 cm (podwyższony), obecnie różnica wysokości to ok. 2 cm
- zmiana opon: przód Michelin 175/65, tył Dębica 195/65

Wrażenia z jazdy: Ogólne odczucie przyrostu mocy, wg. mnie najbardziej zauważalne na 2 i 3 biegu. Garbus jest znacznie bardziej zrywny, dobrze wyregulowany potrafi czynić cuda ;) DziękiWybrana grafika wydechowi hide-out jest cichszy niż standardowy tłumik z modyfikowanymi gwizdkami, jedynie przy dodaniu gazu wydobywa się głośny charakterystyczny pomruk, dzięki velocity stacks. Na początku ciężko wyczuć pedał gazu, albo gaśnie albo wkręca się na 3 tyś. obrotów. Trochę większe spalanie, zależne od jazdy i stopnia katowaniaWybrana grafika silniczka.

Gdyby nie znajomi z Garbiarni nigdy nie zacząłbym zajmować się tuningiem silnika. Kiedy zaczynałem kompletować części zupełnie się na tym nie znałem i miałem wiele problemów co do czego przypasować i jak to będzie chodzić. Dzięki nieocenionej pomocy kolegów udało mi się złożyć z powrotem do kupy silnik i to nieco mocniejszy od standardowego :)

Wybrana grafika

Podziękowania za rady, porady i poświęcony czas dla: Barzanta, Qubka, Qcyka i Tyki (mam nadzieję, że o nikim nie zapomniałem ;)