Redaktor: qubek
09.05.2010.

Nie wiem czy to dzięki pogodzie, czy też temu, że był to sobotni wieczór, a nie środek tygodnia, a może pomogła po prostu korzystna koniunkcja sfer, ale sobotni kruz przyciągnął nadspodziewanie dużą liczbę użytkowników. A wszystko zaczęło się od pomysłu majka rzuconego tego samego popołudnia.

Tym razem spotkaliśmy się koło Warszawy Powiśle, skąd po przedłużających się próbach zebrania się w droge udalismy się pod Siedliszcze Komercji na Wilanowie. Uzgodnienie dojazdu bliżej pałacu okazało się zbyt trudne. Do Macdonalda jednak łatwiej trafić.

Ze wspomnianego wcześniej miejsca, do przebywanie w którym nie wypada przyznawać się w gronie znajomych, udaliśmy się długim przejazdem na Plac Teatralny, który mimo dość późnej pory był wciąż zapełniony. Miłośnicy Wysokiej Kultury mogli by jednak wcześniej chodzić spać. W obu przypadkach uczestnicy mieli okazję poznać podstawowe prawa parad takie jak: „Jak pierwszy jedzie 50, to ostatni 150″, czy „Nikt nie chce prowadzić”, stwierdzić wyższość dyktatury nad demokracją bezpośrednią, oraz dowiedzieć się, że Wilanów leży po tej samej stronie Wisły co Powiśle. Uczciwie trzeba też dodać, że jak na kruz, który wbrew swojej nazwie polega głównie na staniu i gadaniu, jeżdżenia było całkiem sporo.