Garbo Dakar – Sabat 2011 już za nami…

Było nas w sumie – 17 ekip startujących + 3 garbusy i przyczepka ;) organizatorów i wszyscy chętni do zwiedzania, tym razem, rejonu świętokrzyskiego oraz do małej rywalizacji podczas rozwiązywania zadań związanych z odwiedzanymi miejscami jak również wszelkich zadań logiczno – matematyczno – zręcznościowych. Niektórzy zwiedzali również miejsca z poza trasy wyznaczonej przez nas, a na poszczególnych noclegach dołączali do nas na krócej okoliczni garbusiarze.

Uczestnicy zaczęli zjeżdżać się na miejsce startu w Miedzianej Górze od piątkowego (12.08.) popołudnia aż po sobotni poranek – ekipa Pomorzan dotarła o 6 rano.

Ok. godz. 10 odbyła się krótka odprawa i wszyscy ruszyli w trasę. Staraliśmy się aby rajd nie był zbyt wyczerpujący ale zarazem ciekawy, tak aby każdy mógł zwiedzić coś nowego. W pierwszym dniu rajdu na uczestników czekały takie miejsca jak Muzeum Techniki Zagłębia Staropolskiego w Sielpi Wielkiej, dąb Bartek, ruiny huty w Samsonowie czy ruiny zamków w Podzamczu Piekoszowskim i Bodzentynie.

Wieczorem, na kempingu w Starachowicach wymienialiśmy przy ognisku pierwsze wrażenia z rajdu. Jak na Sabat przystało nie zabrakło również prezentacji magicznych sztuczek, jakimi uczestnicy mieli zaskoczyć organizatorów. I nie jedni zaskoczyli :)

Następnego dnia, w niedzielę (13.08.) dzień rozpoczął się od zwiedzania Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Następnie każdy ruszył na drugi etap rajdu zwiedzając ruiny walcowni w Nietulisku Dużym, synagogę w Klimontowie, ruiny zamku w Ossolinie oraz szukając tajemnych znaków w okazałym zamku Krzyżtopór w Ujeździe.

Na metę w Sandomierzu należało dowieźć jeszcze własnoręcznie wykonaną miotłę oraz pewien eksperyment dokonany na ziemniaku.
Kolejny wieczór upłynął nam na spacerach po sandomierskim rynku oraz przy ognisku do późnej nocy.

W poniedziałek (15.08.) nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników, rozdanie nagród (jeszcze raz dziękujemy naszym sponsorom – sklepom: garbusy.pl i garbusowy.pl oraz Regionalnej Organizacji Turystycznej) oraz pożegnanie wszystkich uczestników.

Mamy nadzieję, że tak jak i nam – Wam również podobała się kolejna edycja Garbo Dakaru i że w przyszłym roku znowu zaszczycicie nas swojąobecnością :) Bo już zaczynamy myśleć w jaki zakątek Polski warto się zapuścić…

Poniżej zamieszczamy jeszcze tabelę wygranych wraz z osiągniętą punktacją oraz prawidłowe odpowiedzi na poszczególne pytania i zadania jakie czekały na Was na trasie rajdu.