Tym razem z zakurzonych czeluści mrówoteki narodowej wydobyliśmy dla was filmową relację z Bajkowego Zlotu w Łasze. To było całkiem niedawno – 10 lat temu.

Można by użyć zwrotu „jak zapewne większość z Was pamięta”, ale jako że naprawdę od tego czasu upłynęło okrągłe 10 lat, to może warto dodać kilka słów wyjaśnienia. W czasach, gdy prawie każde większe miasto miało swoją imprezę garbusową w Warszawie rolę tę pełniły zloty w Łasze nad Zalewem Zegrzyńskim. Zloty te organizował legendarny klub Garbersi. Dlaczego legendarny? A który klub dzisiaj spotyka się co tydzień, na oficjalnych spotkaniach w specjalnej sali w publicznym domu kultury? Który klub dzisiaj wywołuje niezadowolenie sąsiadów, którym tłumy Garbusow i Ogórków korkują okolicę? Nie wierzycie? Zajrzyjcie na koniec książki Jeżewskiego. Skoro coś jest wydrukowane, to musi to być prawda.

Wracając do samego zlotu, to do jego specyfiki należało to, że każda edycja odbywała się pod innym hasłem. Był zlot kosmiczny, bajkowy, westernowy, wariacki… tzn wariackie były wszystkie, ale tylko jeden oficjalnie.

No dobra. Tyle gadania, przechodzimy do oglądania:

YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image

A kto pamięta starcia z dzielną strażą miejską z Serocka oraz (jak wszystko u niego) ekscentryczne metody mycia samochodu Filipa?