Stara garbiarnia

Miło mi obwieścić, że dzisiaj ma premierę trzecia już odsłona naszej poczciwej Garbiarni. Tak, mogę sobie już o niej napisać, że jest poczciwa, bo przecież historia Garbiarni to już prawie dziesięć lat. W perspektywie rozwoju Internetu myślę, że to dużo, w tym czasie wiele rzeczy się działo, i my staraliśmy się aby ta strona rozwijała się na miarę swoich możliwości oraz Waszych potrzeb.

Pamiętają to zapewne najbardziej zatwardziali miłośnicy (a raczej przyjaciele) Garbiarni. Tak, chodzi mi o tych, co pod nickiem na forum mają po dziewięć gwiazdek. Jak zaczynaliśmy (a właściwie zaczynałem) była „garbata strona garbatego”, na której umieszczałem swoje nieporadne zmagania z Garbusem. Pamiętam jeszcze jak dziś, jak pliki strony wysyłałem modemem Mint o prędkości jakieś 128 kb/s. I to był Internet wdzwaniany, jak już miałem wszystko gotowe trzeba było wpisać te słynne ppp, odczekać swoje i potem cieszyć się dostępem do Internetu.

A dzisiaj mamy szybki Internet, Facebooka, strony internetowe chcemy przeglądać już nie tylko na ekranie komputera, ale także przez telefon i tablety. Do tego też trzeba się dostosowywać.

Po tym jak już wystartowaliśmy w tym 2003 roku, jakoś już poszło, bo byli ludzie, którym Garbiarnia była potrzebna, mimo tego, że w tamtych czasach dość dobrze prosperował serwis o nazwie garbomania. Jednak widocznie była jakaś nisza, w którą dość dobrze się wstrzeliliśmy.

Garbiarni zawsze też towarzyszyły bardzo nietypowe barwy. Już każdy chyba się do tego przyzwyczaił, choć niezawsze było to wygodne (zwłaszcza w pracy, kiedy szef ciągle widział na naszym ekranie jakąś czerwoną stronę). Teraz to nasza wizytówka, coś co nas wyróżnia spośród innych stron. I nadal chcemy to kontynuować.

Chcemy być nadal darmowi, nie chcemy na Garbiarni zarabiać. Zgodnie z tym portalem nasza strona warta jest tylko 171 dolarów. Ale to oczywiście nieprawda. Wartość naszej strony liczona jest w liczbach osób, które są naszymi przyjaciółmi, i które dzień rozpoczynają od wizyty na forum. Aby pokazać Wam, że jest nas coraz więcej i jest coraz większe zainteresowanie naszą stroną przygotowałem mały wykres, pokazujący wzrost użytkowników Garbiarni od samego początku:

Imponujące, prawda? Tak, dobrze widzicie. Miesięcznie mamy prawie 25 tysięcy odwiedzin, a miesięczny transfer danych sięga rzędu 15 gigabajtów.

Nie będę już dłużej nudził i napiszę szybko o nowej stronie.

To już jest trzecia odsłona i mam nadzieję, że będzie ona jeszcze lepsza od poprzedniej. Liczymy na to, że artykuły będą bardziej czytelne i łatwiej dostępne. Dzięki możliwości integracji strony z Facebookiem będziecie mogli logować się poprzez FB (i przez konto google). Jest także specjalny wygląd przeznaczony na telefony komórkowe i tablety. Sprawdźcie. Jest też wiele zmian dla nas, tak abyśmy mogli prezentować Wam jeszcze więcej ciekawych artykułów.

Trwa jeszcze transfer artykułów ze starej strony do nowej, więc możecie zauważyć, że jeszcze nie ma czegoś co było wcześniej, ale w ciągu dwóch-trzech tygodni na Garbiarni powinny być już wszystkie dotychczasowe artykuły. Jeśli będzie Wam bardzo czegoś brakowało, piszcie.

W przyszłym roku, na dziesiąte urodziny, najprawdopodobniej odświeżone zostanie forum, wokół którego tak naprawdę wszystko się kręci. Tak więc to nie koniec zmian. Mam nadzieję, że na lepsze.

A teraz zapraszam do odkrywania na nowe tego, co skrywa dla Was Garbiarnia.