W ślad za naszą fejsbókową informacją, chcielibyśmy przybliżyć trochę postać Pascala Meslet – człowieka, którego rysunki zapewne znacie, choć pewnie nie zawsze wiecie, skąd się wzięły.

Charakterystyczne rysunki Pascala powstają od 25 (!) lat jako ilustracje do francuskiej gazety garbusowej Super VW Magazine. Czy raczej powstawały, ponieważ współpraca Pascala z tym wydawnictwem właśnie się – niestety – zakończyła. Jednak przez ostatnie ćwierćwiecze co miesiąc gazeta ozdobiona była conajniej dwiema grafikami: jedną pod wstępniakiem i jedną w środku numeru, jako ilustracją do tekstu o historycznych, planowanych lub fantastycznych dziełach na bazie starych VW. Warto tu nadmienić, że wiele pomysłów Pascala zmaterializowało się w świecie rzeczywistym. Jako przykład może tu posłużyć Dyno Pincher:

czy też projekt Super VW Mag sprzed około dekady:

Niektóre rysunki Pascala są zbyt nieprawdopodobne, żeby mogły znaleźć urzeczywistnienie, a jednak… o to co by powstało, gdyby Stado Baranów budowało dragstery:

Tyle że… taki samochód naprawdę zbudowano:

Nie brak też akcentów polskich:

Niektóre z rysunków doczekały się realizacji w mniejszej skali:

Większość rysunków Pascala przedstawiała jednak świat gdzie wszystko stawało się Volkswagenami:

W świecie tym zazwyczaj dominowały, że tak powiem „klimaty cal-lookowe”:


Rysunki Pascala Meslet od lat w sposób zabawny i trafny ilustrują nasze hobby. Miejmy nadzieję że zakończenie jego współpracy z Super VW Mag nie sprawi, że przestaną powstawać. Jego brat wciąż ma Garbusa (jest forumowiczem na lounge’u). Z pewnością jednak nie będą powstawać w takim tempie jak dawniej. Wielka szkoda.

Co prawda na fejsbuku powstała grupa We want to see Pascal Meslets artwork in a VW magazine , ale…

Większość zdjęć podkradziona ze strony fejsbukowej Pascala: klik oraz z prowadzonej przez CSP Tribute to Pascal Meslet