1976_1

Kto z Was nie zna amerykańskiej garbusowej gazety Hot VW? Wydawana od prawie 50 lat, zaczynała w czasach, gdy Garbusy były młode, a ich popularność ciągłe rosła, do dziś dzień miesiąc w miesiąc opisuje nasze hobby. Hot VW ostatnio odnowiło swoją stronę internetową. Możecie tam teraz wybrane artykuły (np. ten, pokazujący testy na hamowni różnych bolt-on’owych modyfikacji silnika), wiadomości, informacje o spotkaniach i innych wydarzeniach, strefę klubową itd. Możecie też zamówić archiwalne numery, przy czym archiwum sięga lat 60tych! Stare gazety są bardzo ciekawą lekturą, gdyż pokazują Garbusy w odmiennej czasowo perspektywie. Nasze ich postrzeganie dzisiaj jest trochę inne od tego z czasów, gdy wciąż można było kupić nowe chłodzone powietrzem VW w salonie, a nie dało się zrobić nawet krótkiego spaceru po mieście, żeby się na jakieś nie natknąć.
Dodatkowo polecamy elektroniczną wersję trzech pełnych numerów: z lipca (klik), września (klik) i października (klik) 2012.

pump08_photo8_orig

Zachęcamy też do subskrypcji. Roczna subskrypcja z wysyłką do Polski to niecałe 40 $, czyli poniżej 130 PLN! Za cenę około 10 zł miesięcznie mamy poświęcony tylko chłodzonym powietrzem VW magazyn, który może i jest cieńszy niż (traktujące też i o wodniakach) brytyjskie odpowiedniki, mniej artystowski niż błyszczące AirMighty, ale zapewnia solidną, comiesięczną dawkę newsów, artykułów technicznych, wieści z rynku części zamiennych i opisów nowych seryjnych i modyfikowanych Volkswagenów ze świata oraz Kaliforni, bądź nie bądź kolebki naszego hobby. Jeśli ktoś włada językiem angielskim – warto. Takiego stosunku jakości do ceny nie pobije nikt, a prasę drukowaną trzeba wspierać, póki jeszcze istnieje. Zwłaszcza taką, wydawaną od kilkudziesięciu lat przez tych samych, dzielących nasze hobby ludzi. Miłej lektury.

1976_2 2012_1