BB kruz 06 2013 (60)

Na sobotni kruz udaliśmy się bezpośrednio z bardzo udanego zlotu we Włocławku. Z szumem w uszach po dwóch godzinach na autostradzie na krótkiej skrzyni zajechaliśmy pod parking Polfy Tarchomin. Na miejscu zastaliśmy bardzo eklektyczny zestaw pojazdów. Od Warszawy na mangelsach po jednego z najstarszych zachowanych na świecie Kubelwagenów z kolekcji Jacka Krajewskiego. Oprócz tego było dużo Garbusów reprezentujących przeróżne style, amerykańce, motocykle wśród których również było kilka bardzo ciekawych kreacji, Vespy, pojazdy polskie, włoskie, czeskie i inne. Jak zwykle na tego typu imprezach pojazdów jest zbyt wiele, żeby każdemu poświęcić należną im uwagę. Tutaj nie każdy udało się zobaczyć nawet pobieżnie.

BB kruz 06 2013 (18)

Organizatorzy z biura umieszczonego w niestrudzonym rebelowym Ogórku sprzedawali gadżety, które rozchodziły się jak woda. Zorganizowali też kilka konkursów, w tym na głośność wydechu i – co jest zawsze trudne do urządzenia – slalom, który zgromadził liczną widownię i grupkę walczących zażarcie konkurentów.

BB kruz 06 2013 (38)

Po rozdaniu dyplomu i nagród, przejechaliśmy pod nieśmiertelny Stadion. Przejazd był dość ciekawy i rzeczywiście miał sobie więcej z kruzu niż parady, z ciekawymi samochodami wjeżdżającymi na kolejne praskie skrzyżowania z każdego możliwego kierunku.

BB kruz 06 2013 (44)

Na płycie pod stadionem mieliśmy kolejną okazję do rozmów i zdjęć, przy czym co chwila ktoś wymykał się pod pobliską, nadwiślańską hamburgerownię, tworząc tam alternatywne skupisko kruzowiczów. Przejazdy pomiędzy tymi lokalizacjami odbywały się czasem z lekkim pogwałceniem norm społecznych, zwłaszcza tych dotyczących hałasu i prędkości. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku.  BB kruz 06 2013 (63)