W dniach 20-22 lipca odbył się 10 – jubileuszowy zlot w Choczewie. A dokładniej to w Lubiatowie ale do hasła Choczewo już się każdy przyzwycaił, stąd ta nieścisłość :)

Tym razem zlot był o charakterze piłkarskim co dało się odczuć m.in. podczas konkurencji takich jak podbijanie piłki, rzuty piłką na odległość czy mecz garbusiarze kontra przedstawiciele gminy Choczewo. Oczywiście nasi wygrali :)

Dla nas – rodziny Barzantów – zlot tym bardziej szczególny bo był to pierwszy zlot naszego 8-miesięcznego Kubusia :) I pierwsza tak daleka wyprawa garbem – zrobiliśy prawie 500 km w jedną stronę.

Oczywiście, jak tradycja nakazuje, pogoda podczas zlotu nie zaskoczyła – były ulewy, było zimno, wiał straszny wiatr, a gorąco zrobiło się jak mieliśmy wyjeżdżać ;) Ale nie przeszkodziło to w zorganizowaniu fajnego zlotu, na którym chyba nikt się nie nudził. Wieczorami można było poszurać nóżką pod sceną, w sobotę odbył się tradycyjnie rajd na orientację i wspomniane już wcześniej konkurencje. Po niedzielnym rozdaniu nagród wszyscy ruszyli do domów. Wielkie dzięki dla organizatorów – warto było jechać taki kawał drogi :)